{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

بازنشستگان تا روز شنبه ۲۵ بهمن فرصت دارند که درخواست وام پنج میلیون تومانی را ثبت کنند. این وام با نرخ سود چهار درصد در ابتدای فروردین ماه به حساب آنها واریز می‌شود.

سازمان تامین اجتماعی سه میلیون و ۳۰۰ هزار بازنشسته دارد که عیدی آنها در روز پنجشنبه به مبلغ ۱٫۵ میلیون تومان به حساب آنها واریز شد. بازنشستگان تامین اجتماعی همچنین می‌توانند درخواست دریافت وام پنج میلیون تومانی را ثبت کنند.

علی دهقان کیا، رئیس کانون بازنشستگان تهران به گفت: بازنشستگان تامین اجتماعی می‌توانند تا روز ۲۵ بهمن درخواست وام خود را با ورود به سامانه http: //vaam.kabta.ir/ با کلیک روی گزینه «ثبت نام» ثبت کنند.

به گفته او پس از اتمام زمان ثبت درخواست، این وام در ابتدای اسفند ماه به حساب کسانی که شرایط آن را داشته باشند واریز می‌شود.

119687_422

آنطور که دهقان کیا عنوان می‌کند بازنشستگان برای دریافت این وام باید شرایطی داشته باشند. این شرایط در سامانه درخواست وام نیز ثبت شده که به این شرح است:

متقاضی باید عضو کانون بازنشستگی تهران باشد

باید حقوق خود را از شعب بانک رفاه شهر تهران دریافت کند

باید کارت عضویت کانون بازنشستگان را داشته باشد

سن متقاضی وام باید کمتر از ۷۲ سال تمام باشد

بازنشسته باید فاقد بدهی بانکی، ‌چک برگشتی و اقساط معوقه وام از سایر بانک‌های کشور باشد

بازنشسته نباید در سه سال گذشته از تسهیلات وام بانک رفاه استفاده کرده باشد

مبلغ وام پنج میلیون تومان و بازپرداخت آن مطابق مقررات بانک است

بازنشسته شماره سیم کارت به نام خودش داشته باشد.

رئیس کانون بازنشستگان تهران می‌گوید: ظرفیت پرداخت وام به حدود هشت هزار بازنشسته را داریم که تاکنون چهار هزار نفر دارای شرایط ثبت‌نام کرده‌اند. اگر متقاضیان بیشتر از این ظرفیت باشند در نوبت بعدی پس از عید در اولیت پرداخت قرار می‌گیرند.

او در پایان خاطر نشان کرد: اقساط این وام با نرخ سود چهار درصد از حقوق ماهانه بازنشستگان کسر می‌شود.

 

آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

دیگر رسانه‌ها