{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

سخنگوی مجلس از افزایش یارانه نقدی تا سقف ۲۵۰ هزار تومان خبر داد.

خبر خوش یارانه جدید در راه است

یارانه نوعی کمک مالی از سوی دولت به بخشی از قشر اقتصادی گفته می شود. یارانه از سوی دولت به منظور رفاه حال مردم پرداخت می شود.یارانه در بازه های زمانی مختلف در حال تغییر است. در این خبر یارانه سالمندان در شورای شهر تصویب شده است.

مجلس در نظر دارد اولویت گرفتن یارانه جدید اقشار کم درآمد، آسیب پذیر و علی الخصوص کارگران باشد. این تصمیم در مجلس گرفته شد و باید توسط شورای نگهبان تائید شود.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: روش پرداخت یارانه‌ها به شکل فعلی موجب شده، همچنان آثار تورمی بر زندگی و معیشت کارگران و اقشار کم‌درآمد وجود داشته باشد؛

بنابراین طبق این پیشنهاد، معتقدیم ادغام و یکپارچه‌سازی یارانه‌های موجود، می‌تواند در بهبود سطح معیشت کارگران و افشار کم‌درآمد تا حدودی مؤثر باشد. بابایی‌کارنامی با اشاره به تصویب این پیشنهاد در کمیسیون تلفیق بودجه مبنی بر ادغام یارانه‌های پرداختی در قالب یک یارانه مشخص، گفت: براساس این مصوبه، طوری برنامه‌ریزی شده که با ادغام یارانه‌های پرداختی، تقریبا به ازای هر فردِ مشمول، بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار تومان یارانه در ماه پرداخت شود که به عنوان مثال یک خانواده ۳ نفره، حدود ۷۵۰ هزار تومان یارانه دریافت خواهد کرد.

وی همچنین شمول جمعیتی دریافت یارانه نقدی در روش جدید را بیش از ۵ دهک جامعه و بالای ۴۵ میلیون نفر دانست و افزود: این اقدام تا حدودی می‌تواند هزینه‌های خانوار‌های کم‌درآمد را جبران کند.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: این پیشنهاد فعلا در کمیسیون تلفیق بودجه سال‌ آینده تصویب شده و در صورت تصویب نهایی در جلسه علنی و تأیید شورای نگهبان، از ابتدای سال آینده اجرا خواهد شد.

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها