{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

رئیس انجمن صنفی گاوداران گفت: با توجه به نرخ دام زنده، قیمت منطقی هر کیلو گوشت گوساله را اعلام کرد.

آخرین خبر از قیمت گوشت گوساله در بازار امروز

قیمت گوشت گوساله امروز افزایش یافت.قیمت گوشت  گوسفندی در مقایسه با قیمت گوشت گوساله کاهش یافته است.قیمت گوشت گوساله امروز در بازار اعلام شده است . تقاوت قیمت گوشت گوساله و گوسفندی در این خبر بخوانید.

خرید-گوشت-گوساله-تازه

 

احمد مقدسی رئیس انجمن صنفی گاوداران کشور در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی با اشاره به دلایل گرانی جو در بازار اظهار کرد: امسال کاهش میزان واردات جو نسبت به سال قبل و عدم قیمت گذاری دولتی برای محصول داخلی از طرف دیگر موجب شد که نرخ هر کیلو جو به ۵ هزار و ۴۰۰ تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان برسد.

 

97-11-c23-790

 

وی افزود: گرچه وزارت جهاد کشاورزی برای گاوداران شیری صنعتی در قبال گرانی جو، ذرت تامین می‌کند، اما در بحث تامین دام‌های روستایی در تامین جو دچار مشکل هستیم که این موضوع ۲ تا ۳ برابر قیمت تمام شده تولید را افزایش می‌دهد.

مقدسی با اشاره به اینکه در تامین ذرت و کنجاله سویا مشکلی وجود ندارد، بیان کرد: از آذرماه، ذرت و کنجاله سویا مورد نیاز از طریق سامانه بازارگاه با نرخ مصوب در اختیار دامداران قرار می‌گیرد که با این وجود مشکلی در تامین نداریم.

 

The-Healthy-Butcher-Organic-Extra-Lean-Ground-Beef-02-1024x685

 

رئیس انجمن صنفی گاوداران قیمت هر کیلو گوساله زنده را ۳۹ تا ۴۱ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به نرخ دام زنده، قیمت منطقی هر کیلو گوشت گوساله ۱۰۷ تا ۱۱۰ هزار تومان است و عرضه با نرخ‌های بالاتر ناشی از حلقه‌های واسط تولید تا کشتار است.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی که نرخ دلار کمتر از ۲۴ هزار تومان نیست، واردات هر کیلو گوشت ۱۲۰ تا ۱۳۰ هزار تومان تمام می‌شود و قیمت گذاری ۱۲۰ هزار تومانی برای گوشت منجمد وارداتی ارتباطی به گرانی در بازار داخل ندارد.

مقدسی از انباشت دام سبک و سنگین در واحد‌های دامداری خبر داد و گفت: با توجه به انباشت دام از مسئولان ستاد تنظیم بازار تقاضا داریم که اجازه صادرات یا خرید دام با نرخ مناسب را به پشتیبانی امور دام دهند.

وی با اشاره به اینکه رکورد تولید شیر خام به مرز ۱۱.۵ میلیون تن رسیده است، گفت: با توجه به انباشت ۴۰ هزار تن شیرخشک در انبارها، ستاد تنظیم بازار اجازه صادرات شیرخشک زیر نظر معاونت بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی را داده است.

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها