{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

دژپسند وزیر امور اقتصاد و دارایی از زمان واریز مرحله دوم سود سهام عدالت خبر داد.

سهام عدالت مربوط به ۴۹ شرکت سرمایه پذیر می باشد که بر اساس مصوبات هیات وزیران به مشمولین سهام عدالت واگذار شده است.مشمولین سهام عدالت در مقاطع گذشته بر اساس مصوبات ستاد مرکزی توزیع سهام عدالت در ۱۸ گروه تعیین گردیده انددر حال حاضر بیش از ۴۹ میلیون نفر مشمول سهام عدالت می باشند.ارزش سهام عدالت مشمولین مطابق میزان صورتحساب مندرج در سامانه سهام عدالت به نشانی www.Sahamedalat.ir متفاوت است.

فرهاد دژپسند در حاشیه آیین رونمایی از محیط آزمون تنظیم‌گری (سندباکس) بازار سرمایه روز گذشته (سه‌شنبه) در جمع خبرنگاران با تأکید بر اینکه مردم شعارها و وعده‌های کاندیداها را ارزیابی می‌کنند، گفت: مردم و سهامداران بعد از اعلام برنامه کاندیداها در زمینه بازار سرمایه واکنشی را نسبت به آن نشان می‌دهند که این واکنش‌ها به‌عنوان مبنای صحت‌سنجی تلقی می‌شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: وعده‌های کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری باید به‌گونه‌ای باشد که به فضای سرمایه‌گذاری به‌ویژه بورس دامن نزنند و فضای حاکم در این بازار را متشنج نکنند.

وی همچنین به زمان پرداخت مرحله دوم اشاره و ابراز کرد: نخستین مرحله از واریز سود سهام عدالت اواخر سال گذشته پرداخت شد، براساس برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته مرحله دوم سود تا قبل از عید قربان پرداخت خواهد شد.

دژپسند راجع به علت تأخیر پرداخت 50 درصد دوم سود سهام عدالت تأکید کرد: به‌دنبال این نیستیم که فشاری را به شرکت‌های سرمایه‌پذیر وارد کنیم، همچنین به‌دنبال این هستیم تا زودتر این سود به حساب سهامداران پرداخت شود، بنابراین براساس برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته مرحله دوم سود سهام عدالت تا قبل از عید قربان پرداخت خواهد شد.

وزیر اقتصاد و دارایی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه 40 درصد باقیمانده سهام عدالت چه‌زمانی آزادسازی خواهد شد، گفت: این موضوع وابسته به شرایط بازار است، اگر شرایط بازار مناسب شود اقدامات لازم برای آزادسازی 40 درصد دوم سهام عدالت انجام می‌شود.

 

آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

دیگر رسانه‌ها