{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

چه از طریق کارگزاری و چه از طریق بانک برای فروش سهام عدالت اقدام کرده باشید، فروش این سهام با هم و یکجا انجام می‌شود.

یکی از کاربران پرسشی را درباره فروش سهام عدالت مطرح کرد که بدین شرح است: چهارماه است که درخواست فروش سهام عدالتم را داده‌ام اما فقط برایم ۵۰۰ هزارتومان واریز کردند. کارگزاری می‌گوید سهامت فروخته نشده است؛ اما وقتی که به بانک مراجعه کردم،گفتند سهام عدالت فروخته شده است.

حال کارشناس یکی از کارگزاری‌ها در پاسخ به این پرسش توضیح داد: درحال حاضر شرایط فعلی بازار به این شکل است که همه چی در صف فروش است. علاوه بر این موضوع، سهام‌ عدالت را حقوقی‌ها خریداری می‌کنند. نکته دیگر هم از این قرار است که فعلا فروش سهام عدالت انجام نمی‌شود. درباره این نکته هم که در سوالات مطرح می‌شود که بانک‌ها پاسخگو نیستند و پول سهام عدالت را به حساب‌مان واریز نمی‌کنند، باید بگویم عدم واریز وجه به حساب مشتری به این دلیل است که بانک فروش سهام را در سیستم ثبت کرده است اما هنوز معامله‌ای صورت نگرفته است. مخاطبان عزیز باید بدانند که روش فروش سهام عدالت به این شکل است که شرکت سپرده‌گذاری برای مثال می‌گوید که امروز معاملات بلوکی فولاد می‌خواهد انجام شود و به فروش برود.

در نتیجه تمام کارگزاری‌ها فقط در آن روز که شرکت سپرده‌گذاری مشخص کرده است، می‌توانند برای فولاد فروش برای بگذارند. این نکته را هم باید مدنظر داشته باشیم که یکسری از نمادها هستند که از ابتدا که بحث سهام عدالت مطرح شد تا به امروز درخواست فروششان اعمال نشده و چون کسی فروشی انجام نداده است، کارگزاری‌ها یا بانک نمی‌توانند پولی برای سهامدارانی که خواسته‌اند سهام عدالتشان را بفروشند واریز کنند. در نتیجه کارگزاری و بانک هیچ پولی نمی‌توانند واریز کنند. در نهایت اینکه ممکن است عده‌ای بگویند بانک بهتر پول سهام عدالت را واریز می‌کند و عده‌ای دیگر بگویند کارگزاری‌های بهتر پول این سهام را واریز کرده‌اند اما در اصل هیچ فرقی نمی‌کند.

چه از طریق کارگزاری و چه از طریق بانک برای فروش سهام عدالت اقدام کرده باشید، فروش این سهام با هم و یکجا انجام می‌شود و آن هم زمانی انجام می‌شود که شرکت سپرده‌گذاری تایید کرده باشد و اجازه فروش داده باشد. برای اطلاع خوانندگان عزیز باید مطرح شود که کارگزاری و بانک در پروسه فروش سهام عدالت و واریز وجه آن به حساب سهامداران یک مجری هستند و فروش مشتری طبق دستور شرکت سپرده‌گذاری انجام می‌شود.

آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

دیگر رسانه‌ها