{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

صعود عجیب و چشمگیر این ارز دیجیتال حیرت انگیز بود.

عجیب ترین ارز دیجیتال که شمارا دیوانه می کند!

 اخیرا یک ارز مجازی به نام دبی کوین به بازار معرفی شده که تنها در ۲۴ ساعت هزار درصد رشد کرده است، اما اعلام مقامات امارات مبنی بر غیرمرتبط بودن این ارز با شهر دبی باعث سقوط آن شد.

 راشا تودی گزارش داد، اخیرا یک ارز مجازی جدید به نام دبی کوین به بازار جهانی ارزهای دیجیتال معرفی شده که به فاصله کمی پس از عرضه هزار درصد رشد کرد، اما پس از آنکه مقامات اماراتی گفتند این ارز هیچ ربطی به شهر دبی ندارد، قیمت آن سقوط کرد.

قیمت این ارز در معاملات روز پنجشنبه از ۱۷ سنت به ۱.۱۳ دلار رسیده بود و در حالی که دیگر لیدرهای بازار نظیر بیت کوین، اتریوم و دوج کوین منفی بودند، این ارز رشد خوبی را به ثبت رساند.

دلیل  رشد این ارز این بود که سرمایه‌گذاران فکر می‌کردند دبی کوین به وسیله شرکت اماراتی عربین چین، ایجاد شده است.

در یک وبسایت به نام داب پی، اعلام شده بود که قرار است از دبی کوین برای انجام خدمات پرداخت و خرید کالا و خدمات به صورت آنلاین و یا فروشگاهی استفاده شود و این ارز بنا بود که جای اسکناس را بگیرد. در این بیانیه آمده بود که کارگزاران رسمی و مقامات شهر دبی روی گردش این ارز مجازی نظارت خواهند کرد.

حالا وبسایت داب پی از دسترس خارج شده و مقامات دبی می‌گویند این ارز هیچ ربطی به شهر دبی ندارد.

شرکت عربین چین هم در توئیتر هشدار داده که دستی در عرضه این ارز مجازی نداشته و همین امر هم به سقوط این ارز منجر شد و هم باعث شد تا بسیاری از تارنماهای ارائه‌دهنده قیمت لحظه‌ای ارزهای مجازی این ارز را از فهرست خود حذف کنند.

 

 

آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها