{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

یک مقام مسئول در صندوق بازنشستگی کشوری جزئیات جدیدی از پرداخت وام ۱۰ میلیونی ضروری به مشمولان این صندوق را اعلام کرد.

وام به کدام بازنشستگان تعلق می‌گیرد؟

وام‌ضروری از وام های مورد استقبال بازنشستگان است و گره از برخی مشکلات ریز و درشت این اقشار می کاهد. بر این اساس مسئولان صندوق بازنشستگی از ابتدای تابستان سال ۱۳۹۹ مبلغ وام‌ضروری را افزایش داده اند.

بنا به اعلام تسنیم، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری با بیان این که رقم وام‌ضروری به بازنشستگان کشوری به ۱۰ میلیون رسیده است، گفت: مبلغ این وام از تیرماه امسال به ۱۰ میلیون تومان افزایش داشته و با برنامه ریزی های انجام شده گرفته طی چند روز آینده کسانی که قبلاً ثبت‌نام کرده و تعیین اولویت شده بودند وامشان را دریافت می کنند.

اقساط وام‌۳ ساله و نرخ سود ۴ درصد است

محمود مرتضایی در توضیح مشمولانی که وام‌ضروری به آنها تعلق می گیرد، اظهار کرد: این وام به تمام بازنشستگانی که ثبت‌نام کنند و از گذشته تسهیلات ضروری دریافت نکرده باشند و یا وام قبلی خود را تصفیه کرده باشند تعلق خواهد گرفت.

این مقام مسئول در صندوق بازنشستگی کشوری خاطرنشان کرد:  بعضی از بازنشستگان هم قبل از اینکه وام خود را تصفیه کنند، مشمول دریافت وام جدید خواهند بود که این افراد شامل بیماران خاص و کسانی که مشکلات جدی دارند، می‌شود.

وی درباره فرآیند پرداخت وام‌ضروری به بازنشستگان گفت: ابتدا متقاضیان با مراجعه به سایت صندوق بازنشستگی کشوری مدارک خود را در این سایت بارگذاری می‌کنند و سپس مدارک توسط کارشناسان صندوق بازنشستگی مورد بررسی قرار می‌گیرد و تسهیلات مذکور به بازنشستگان پرداخت می‌شود. همچنین اقساط این تسهیلات به صورت سه ساله و سود ۴ درصد در نظر گرفته شده است.

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها