{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

زمان ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی و نحوه ثبت نام آن مشخص شد.

بازنشستگان تامین اجتماعی امروز به صورت غیر حضوری می توانند ثبت نام کنند. ثبت‌نام وام قرض الحسنه بازنشستگان تامین اجتماعی از شنبه 12 تیر به صورت غیرحضوری آغاز می‌شود. وام بازنشستگان تامین اجتماعی برای دور جدید ثبت‌نام‌ها افزایش یافته و از پنج میلیون تومان به هفت میلیون تومان رسیده است.بازنشستگان تامین اجتماعی  برای ثبت نام وام عجله کنند.برای اطلاع از جزئیات دقیق روش ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی با ما همراه باشید.

علی دهقان‌کیا، رئیس کانون بازنشستگان کارگری تهران گفته بود که مدیران سازمان تامین اجتماعی به قول داده‌اند که ثبت نام وام بازنشستگان از آخر این هفته آغاز شود.

همچنین پیگیری‌ها حاکی از این که دستورالعمل تخصیص وام از سوی مدیرعامل بانک رفاه داده شده و شروع ثبت‌نام منتظر دستور مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی است.

اما مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی به مهر گفته که ثبت نام وام بازنشستگان سازمان از روز شنبه آینده آغاز می شود، گفت: حدود ۴۰۰ هزار نفر وام ۷ میلیون تومانی دریافت می کنند.

بنا به گفته علی جهانی، اعتبار در نظر گرفته شده دو هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است که بر اساس سهم کانون‌های بازنشستگی حدود ۴۰۰ هزار نفر می‌توانند از این وام‌ها استفاده کنند.

چگونه برای دریافت وام بازنشستگان ثبت‌نام کنیم؟

به گفته مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی، از شنبه هفته آینده بازنشستگان برای ثبت‌نام باید به سامانه پرداخت وام مستمری بگیران مراجعه کنند که توسط کانون‌های بازنشستگی فعال شده و نیازی به مراجعه حضوری نیست.

در خصوص نحوه ثبت‌نام کانون بازنشستگان شهر تهران برای ثبت‌نام وام اعضای خود سامانه vaam.kabta.ir را معرفی کرده و متقاضیان برای نام‌نویسی باید اطلاعات خود را در این سامانه وارد کنند. اما این سامانه در حال حاضر فعال نیست.

چه کسانی مشمول دریافت وام بازنشستگان می‌شوند؟

برای دریافت وام هفت میلیونی بازنشستگان اولویت با کسانی است که تاکنون وامی دریافت نکرده‌اند و آن دسته از مستمری‌بگیرانی که وام دریافت کرده و در حال پرداخت اقساط هستند نمی‌توانند تقاضای مجدد دریافت وام داشته باشند.

همچنین بیماران خاص و صعب‌العلاج و همچنین افرادی که فرزندان آنها در شرف ازدواج هستند و یا در حال جابه‌جایی مسکن جهت اجاره‌نشینی با ارائه مدرک معتبر است در اولویت پرداخت قرار دارند.

 

 

ارسال نظر

 

دیگر رسانه‌ها