{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

علت واریز نشدن مابه التفاوت حقوق بازنشستگان چه بود؟

حقوق بازنشستگان واریز شد اما چرا ما به التفاوت حقوق بازنشستگان در فرودین ماه واریز نشد؟با توجه به وعده مسئولان قرار بر این بود مابه التفاوت حقوق بازنشستگان در ماه های خرداد و فروردین واریز شود.طبق آخرین وعده مدیران سازمان تامین اجتماعی قاعدتا باید این مابه‌التفاوت را با حقوق بازنشستگان در تیر ماه واریز می کردند که امروز نیز این وعده همراه با پرداخت حقوق تیر ماه محقق نشد.حقوق بازنشستگان این سازمان براساس جدول زمان‌بندی و به ترتیب حروف الفبا واریز می‌شود. این واریزی از روز بیستم هر ماه آغاز تا حدود یک هفته یا نهایتا تا پایان ماه واریزی ادامه‌دار است.

بنابراین واریز حقوق تیر بازنشستگان از دیروز شروع شده و تا پایان هفته آینده همه‌ی بازنشستگان حقوق خود را دریافت می‌کنند.

همچنین باید در این هفته مابه‌التفاوت حقوق فروردین گروهی از بازنشستگان واریز شود. قرار بود این پول در اردیبهشت و سپس خرداد پرداخت‌ می‌شد. که امروز هم پرداخت نشده است.

در فروردین پس از اعمال افزایش حقوق سالانه و طرح متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با بازنشستگان لشگری و کشوری خطایی رخ داد که برخی از بازنشستگان حقوق کمتری بگیرند.

پس از بررسی این خطاها قرار شد بازنشستگان غیرحداقلی‌بگیر در اردیبهشت دوباره حقوقشان زیاد شود. همچنین مسئولان سازمان تامین اجتماعی گفتند که مابه‌التفاوت فروردین در اردیبهشت پرداخت می‌شود که نشد.

آخرین وعده واریز مابه‌التفاوت حقوق

رئیس کانون بازنشستگان کارگری تهران در این خصوص گفته بود: مدیران سازمان تامین اجتماعی به ما قول داده‌اند که مابه‌التفاوت حقوق فروردین بازنشستگان با حقوق تیر واریز می‌شود.

همچنین لیست بازنشستگانی که مشمول دریافت مابه‌التفاوت می‌شود از سوی دفتر مستمری‌ بگیران سازمان تامین اجتماعی به بخش مالی ارسال شده است.

یعنی در حال حاضر بخش مالی سازمان تامین اجتماعی باید دستور پرداخت این پول را به حساب غیرحداقلی‌بگیران بدهد.

این ما‌به‌التفاوت به همه بازنشستگان داده نمی‌شود بلکه فقط غیرحداقلی‌بگیران این پول را می‌گیرند. یعنی کسانی که حقوقی بیشتر از چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می‌گیرند.

 

 

آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

دیگر رسانه‌ها