{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

بازنشستگان در آینده نزدیک منتظر دریافت هزینه درمانی باشند.

بازنشستگان تامین اجتماعی می توانند هزینه درمانی خود را کمتر از 24 ساعت دریافت کنند.  مدیرعامل شرکت آتیه سازان حافظ از پرداخت سریع هزینه‌های درمانی بیمه‌شدگان و بازنشستگان خبر داد و گفت: اسناد کم حجم که بیش از ۸۴ درصد از مراجعین و بازنشستگان را شامل می‌شود، در عرض ۲۴ ساعت پرداخت می‌شود. مقصودی آخرین وضعیت دریافت وام بیمه شدگان و بازنشستگان کشوری را تشریح کرد.

افشین مقصودی افزایش قرارداد با مراکز درمانی را از جمله اقدامات این شرکت در دوران شیوع بیماری کرونا عنوان کرد و افزود: به منظور کاهش مراجعات مردم با آنلاین شدن معرفی‌نامه‌ها بیمه‌شدگان برای پذیرش و دریافت خدمت به طور مستقیم به مرکز درمانی مراجعه کرده و دیگر نیاز به دریافت معرفی نامه از شرکت نیست.

وی درباره پرداخت هزینه‌های درمانی بیمه‌شدگان تصریح کرد: در گذشته رسیدگی به پرونده‌ها و پرداخت هزینه‌های درمانی حدود یک ماه به طول می‌انجامید و همین موضوع افزایش نارضایتی را در پی داشت ولی اکنون تمام این موارد حذف شده و پرداخت اسناد کم حجم که بیش از 84 درصد از مراجعین را شامل می‌شود، در عرض 24 ساعت پرداخت می‌شود.

مدیرعامل شرکت آتیه سازان حافظ گفت: برای قرارداد صندوق بازنشستگی کشوری نیز طبق توافق صورت گرفته طی یک روز پرداخت‌ها صورت می‌گیرد که این موضوع باعث افزایش رضایتمندی بیمه‌شدگان شده است.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به دریافت پسوردهای نسخه‌نویسی الکترونیک از سازمان تأمین اجتماعی و بیمه سلامت ایران اکنون دیگر بسیاری از بیمه شدگان نیازی به مراجعه نداشته و تنها با دریافت کد ملی اقدامات لازم درمانی برای آن‌ها انجام و طبق قرارداد پرداخت می‌شود.

مقصودی گفت: برخی از بیمه شدگان بازنشسته در کشور به دلیل کسر تنها 30 هزار تومان از حقوق برای بیمه تکمیلی به خصوص برخی بازنشستگان آموزش و پرورش از خدمات ضعیف‌تری نسبت به قرارداد‌های زمان اشتغال برخودار بوده که همین موضوع نارضایتی آنان را در پی داشت که صندوق بازنشستگی کشوری برای آنان تسهیلاتی برای گسترش خدمات و افزایش رضایتمندی در نظر گرفته است. البته افراد می‌توانند با پرداخت حق بیمه اکمل از خدمات بیشتری برخوردار شوند.

 

آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

دیگر رسانه‌ها