{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

روز چهلم قتل ریحانه عامری درحالی رسید که همه زوایای این قتل برای تیم قضایی و پلیسی آشکار شد. آخرین خبر اینکه پدر ریحانه عامری در زندان بسر می برد . پرونده برای صدور قرار مجرمیت و سپس کیفرخواست در اختیار بازپرس جنایی کرمان قرار دارد.


ریحانه عامری به خاطر دزدی های دوست پسرش کشته شد

40 روز از قتل ریحانه عامری دختر کرمانی که به دست پدرش به قتل رسید می گذرد و در این مدت با دستور ویژه دادستان کرمان و بازپرس جنایی پرونده این قتل ماموران اداره قتل پلیس آگاهی کرمان به تحقیقات جامعی دست زده اند و همزمان پزشکی قانونی نیز با آسیب شناسی و سم شناسی نظریه خود را در اختیار مقام قضایی قرار داده است و به نظر می رسد علت مرگ وارد آمدن ضربه سیئی سخت به سر و ضربه مغزی عنوان شده است.

از سوی دیگر پدر یحانه عامری در این 40 روز به بازسازی صحنه قتل دخترش در برابر دوربین تشخیص هویت پلیس کرمان و با نظارت بازپرس پرونده پرداخته و در همه لحظات ابراز ندامت و پشیمانی کرده است.

این جنایت خونین دوشنبه 26 خرداد ماه امسال سناریوی قتل دختر جوانی به نام ریحانه عامری در کرمان و با ضربات میله به سرش به قتل رسید.

این قتل مانند قتل رومینا اشرفی اشک و خشم مردم ایران را برانگیخت و نظرات و واکنش های موافق و مخالف را در برداشت.

دلایل این قتل ناموسی در کرمان در روز ها اولیه نامشخص بود.

شامگاه دوشنبه 26 خرداد ماه امسال سناریوی قتل دختر جوانی به نام ریحانه عامری همچون رومینا اشرفی در کرمان و با ضربات میله به سرش به قتل رسید.

این جنایت زمانی فاش شد که مادر خانواده و خواهر ریحانه عامری از نبود خواهرشان نگران بودند و زمانیکه مادر به پارکینگ خانه رفت و با پتوی خونین و رد خون روبرو شد با جیغ و فریاد دختر بزرگ خانواده را با خبر کرد.

مادر در اتاق خواب بسته شده دخترش را شکست و وارد اتاق شد و خون زیادی که در اتاق ریحانه عامری بود روبرو شد، پس از این حادثه پلیس سر رسید اما پدر سکوت کرد تا اینکه ردیابی های پلیس نشان از آن داشت که پدر ریحانه عامری به بیابان های اطراف کرمان رفته و احتمال می رفت که جسد دختر جوان به آنجا منتقل شده است.

گفتگوی اختصاصی با خواهر ریحانه عامری / آتو داشتن ریحانه از پدر قاتل

خواهر ریحانه عامری در گفتگوی اختصاصی با رکنا گفت خواهرش بی گناه بوده و پدرش بخاطر آتویی که در دست او بود دست به قتل زده است.

گفتگو با خواهر ریحانه عامری

خواهر ریحانه عامری روز چهلم شوهرش به داغ از دست دادن خواهرش نشست و خودش با دستان خودش جسد ریحانه عامری را شست و کفن و دفن کرده است:

ریحانه عامری چرا کشته شد؟

خواهرم به ناحق کشته شده و حق ریحانه عامری تباه شد، از خدا می خواهم به ما صبر دهد تا بتوانیم واقعیت ها را رودررو کنیم.

ریحانه عامری و پدرش با هم اختلاف داشتند؟

ریحانه عامری به خاطر رفتارهای پدرم کشته شد.

اختلاف پدرت با ریحانه سر عکس های اینستاگرامی بود ؟

خیر اصلا ، خواهرم با یک آتلیه عکاسی قرار داد بسته بود و از او عکس می گرفتند، اما تا قبل از اینکه ریحانه کشته شود هیچ عکسی از او در فضای مجازی پخش نشده بود. زنان و دختران زیادی در فضای مجازی و اینستاگرام از خودشان عکس و فیلم های خصوصی پخش می کنند واقعا حق آنها مرگ است.

شنیدیم که پسر مورد علاقه ریحانه از مغازه پدرتان دزدی کرده است؟

نه، اصلا هیچ دزدی در کار نبوده و خواهرم به کسی علاقه نداشته است. ریحانه از پدرم آتو داشت و پدرم می خواهد با این حرف ها خودش را تبرئه کند، قتل ریحانه عامری نه بخاطر دزدی بود و نه به خاطر مسائل ناموسی.

ریحانه با تبر به قتل رسید؟

وقتی برای شناسایی جسد ریحانه به پزشکی قانونی رفتم روی سرش جای یک زخم بزرگ بود که گویا با میله ضربات زیادی به سر ریحانه وارد شده بود، تبر نبود اگر با تبر کشته شده بود تیکه تیکه می شد و از سرش چیزی نمی ماند، ریحانه را خودم در غسالخانه شستم و کفن کردم.

ریحانه سر کار می رفت؟

بله، در یک کاشی فروشی در نزدیکی خانه مان کار می کرد و پیاده به محل کارش می رفت. ریحانه ساعت 8 صبح به محل کارش می رفت و تا ساعت یک و ربع ظهر سرکار بود بعد به خانه می آمد و دوباره ساعت چهارو نیم به محل کارش باز می گشت و تا ساعت 10 شب در آنجا مشغول بود.

ریحانه عامری برای خانه کمک خرج بود؟

پدرمان هیچ پولی به ریحانه نمی داد و خواهرم برای خرجی خودش به سر کار می رفت.

گفته شده مادرتان باعث شده تا پدرتان را تحریک به قتل ریحانه کند؟

نه. شب قبل از قتل، ریحانه ساعت 11 شب به خانه می آید او کلید خانه را نداشت و همیشه پدر و مادرم در را برای او باز می کردند، وقتی ریحانه وارد خانه می شود مادرم از او می پرسد که چرا دیر آمدی و ریحانه به مادرم می گوید که اعصابم خورده است و با من کل کل نکنید به کسی مربوط نیست و سپس به اتاق خوابش می رود.

همان شب مادرم به پدرم می گوید اگر آن کار را نکرده بودی می توانستی غیرت خودت را نشان دهی و به دیر آمدن ریحانه اعتراض کنی که پدرم در آن صحنه به مادرم می گوید می خواهی ریحانه را بکشم؟! مادرم می گوید نه ! شما پدر و دختر آخر سر مرا سکته می دهید.

مادرتان در صحنه قتل حضور داشت؟

نه، مادرم ساعت 4 صبح برای تعویض پلاک از خانه خارج شده بود.

می دانید ریحانه چه ساعتی به قتل رسیده است؟

دوستان ریحانه می گویند ریحانه تا ساعت 7:45 صبح جواب پیام های آنها را داده و گویا ساعت 8 صبح زمانیکه ریحانه عامری قصد داشته به محل کارش برود از سوی پدرم به قتل رسیده است او لباس بیرون به تن داشت.

اولین نفر شما متوجه قتل خواهرتان ریحانه عامری شدید؟

چهلم همسرم بود و با دخترم سرخاک شوهرم رفتیم و بعد از آن به خانه پدرم رفتیم، وقتی وارد خانه شدم پدرم در حال پوشیدن لباس برای رفتن به سر کار بود روی مبل نشستم دخترم به پدربزرگش می گفت که امروز چهلم پدرم بود چرا نیامدی که در این صحنه پدرم سراسیمه از اتاق بیرون آمد و یک لنگه جوراب پایش که از خانه خارج شد و خداحافظی کرد.

شنیدیم شما متوجه به هم ریختگی خانه شدید؟

روی مبل نشسته بودم و دیدم که قالی های کف اتاق جابه جا شده است، در اتاق ریحانه قفل بود و ظهر بود که مادرم به خانه بازگشت و به پدرم زنگ زد که برای ناهار غذا بخرد که پدرم به خانه آمد.

پدرم به خانه آمد و همگی با هم ناهار خوردیم، پدرم چایی هم خورد بعد به اتاقش رفت و خوابید و من هم در سالن خواب بودم که ناگهان با جیغ و فریادهای مادرم از خواب بیدار شدم. پدرم همیشه در پارکینگ را قفل می کرد و هیچ کس نمی توانست از آنجا وارد یا خارج شود اما آن روز پدرم فراموش کرده بود در را قفل کند و مادرم وقتی به پارکینگ می رود با پتوی خونی و رد خونی که روی زمین و در زیر صندوق عقب خودرو بود روبرو می شود، پدرم با ریختن خاک سعی کرده بود آثار خون را پاک کند اما مادرم رد خون را دیده بود.

مادرتان وارد اتاق خواب شد؟

بله، مادرم با دیدن خون زیاد در پارکینگ به سمت اتاق خواب ریحانه عامری رفت، در اتاق بسته بود ولی قفل در را شکست و وارد اتاق خواب شد وقتی لباس ها را کنار زدیم اتاق غرق خون بود .

گفتند قتل ناموسی بوده؟

نه، پدرم جسد را در بیابان ها برده بود تا برچسب به خواهرم بزند وگرنه می توانست پس از ضربات محکم به سر خواهرم با اورژانس و پلیس تماس بگیرد.

پدرتان خشن بود؟

بله، پدرمان از بچگی رفتار خشن داشت. سال 97 من در شرف جدایی از همسرم بودم و همراه دخترم به خانه پدرم رفتیم اما پدرمان برای اینکه دورش خلوت باشد و کارهای پنهان خودش را راحت انجام بدهد ما را به خانه اش راه نداد.

پدرتان مشکل اخلاقی داشت؟

بله. ریحانه به خاطر اینکه از مشکل اخلاقی پدرم با اطلاع بود کشته شد تا پدرم راحت به کارهایش ادامه دهد.

شنیدم سال 96 هم پدرتان ریحانه را به باد کتک گرفته است؟

بله، پدرم با لوله آب بزرگ ریحانه را کتک می زد و اگر من در خانه نبودم خواهرم آن زمان کشته شده بود که توانستم او را نجات دهم و فقط دستش در این کتک کاری شکسته شد.

از دادگاه چه درخواستی داری؟

پدرم باید اعدام شود، پدرم باید .... شود و نباید زنده بماند چون خواهرم بی گناه بود و کشته شد.

ریحانه قصد ازدواج داشت؟

2 ماه با شاگرد پدرم و با اصرارهای پدرم نامزد کرد اما چون راضی به این ازدواج نبود نامزدی شان به هم خورد.

به نظرتان علت قتل ریحانه عامری چه بود؟

ریحانه تباه شد چون از پدرم آتو داشت همین!

بنا به این گزارش، پدر ریحانه عامری برای تحقیقات بیشتر در بازداشت پلیس قرار داد.

اعتراف به قتل ریحانه عامری / ریحانه مظلومانه به قتل رسید

سکوت پدر تا ساعت 11 شب دوشنبه 26 خرداد ادامه داشت تا اینکه پدر ریحانه عامری سکوت را شکست و ادعا کرد دخترش را در یک مشاجره به قتل رسانده و جسدش را در بیابان های روستای اختیار آباد رها کرده است.

تیم های جنایی پلیس کرمان به محل اعزام شدند و با جسد خونین ریحانه عامری که با ضربات جسم سخت به سرش کشته شده بود روبرو شدند و پزشکی قانونی پس از بررسی های دقیق پی بردند که ریحانه عامری تا ساعت 9 شب زنده بوده و پس از آن بخاطر خونریزی زیاد به کام مرگ فرو رفته است.

پدر ریحانه عامری بازداشت و به اداره پلیس کرمان منتقل شد و به قتل دختر 23 ساله اش ریحانه عامری اعتراف کرد.

ریحانه عامری به خاطر دزدی های دوست پسرش کشته شد

بر اساس اطلاعات به دست امده از پرونده قتل ریحانه عامری، علت اصلی قتل دزدی مستمر پسری از کارگاه پدر وی بوده است.

پس از آنکه پدر از ارتباط مخفی ریحانه عامری با پسر جوان و همکاری آن ها برای دزدی از کارگاهش آگاه می شود، بین پدر و دختر بحث و مشاجره در می گیرد که در ادامه پدر میله ای آهنی را به سمت دختر پرتاب می کند که باعث فوت او می شود.

در ساعات گذشته کانال های ضدانقلاب با ناموسی نشان دادن قتل و همچنین پر و بال دادن به ماجرا مانند قتل با تبر، سر بریدن، آتش زدن پیکر دختر و ... سعی در جریحه دار کردن احساسات عمومی دارند، که این جزئیات به هیچ عنوان درست نبوده و علت اصلی قتل ریحانه عامری دزدی و مسائل مالی بوده است.

گفتگو با عکاس ریحانه عامری

عکاس ریحانه عامری در گفتگوی اختصاصی به خبرنگار رکنا گفت: ماجرای قتل ریحانه عامری را از طریق فضای مجازی و رسانه ها با اطلاع شدم و شناخت زیادی از ریحانه عامری نداشتم.

وی افزود: شنیدم ریحانه عامری در یک کافی شاپ - به گفته خواهرش یک مغازه کاشی فروشی - در مرکز کرمان کار می کرد و من تنها کار عکاسی و فیلمبرداری او را انجام می دادم.

بنا به این گزارش، ریحانه عامری همچون پرونده رومینا اشرفی به دست پدرش با ضربات تبر به قتل رسیده است و پدر ریحانه عامری شامگاه دوشنبه در بازداشت پلیس به قتل دختر 22 ساله اش اعتراف کرد و تحت بازجویی قرار گرفته است.

پدر ریحانه عامری در زندان کرمان پشیمان است و برخلاف پدر رومینا اشرفی از اقدامش دفاع نمی کند و قتل دخترش را توجیه نمی کند.

پدر ریحانه عامری در همه مراحل تحقیقات با گریه ابراز پشیمانی می کند و مدام از علاقه اش به دخترش می گوید این پدر از اینکه باعث مرگ دخترش شده است ابراز ندامت می کند و انگیزه اش را دعوا بر سر دزدی های پسر مورد علاقه ریحانه عامری از کارگاهش بیان می کند.

امروز چهلم ریحانه عامری است و همه عزادار هستند و غایب بزرگ این مراسم پدر ریحانه بود که در زندان بسر می برد .

 

آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها