{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

 عکس برهنه زن بوشهری در شهر دست به دست شد . این زن بوشهری وقتی عکس های خصوصی اش را دست مردم دید برای شکایت نزد پلیس رفت تا فردی که عکس های خصوصی این زن را پخش کرده است دستگیر شود.

رئیس پلیس فتا بوشهر از دستگیری متهمی خبر داد که اقدام به اخاذی از هم‌ باشگاهی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام کرده بود.

سرهنگ مهدی قاسمی، رئیس پلیس فتا استان بوشهر گفت: خانم جوانی در حالیکه مضطرب و نگران بود به پلیس فتا مراجعه و اظهار داشت از سوی ادمین یک صفحه اینستاگرامی، تهدید به انتشار تصاویر حریم خصوصی و حتی یک تصویر شخصی شاکیه را نیز برای صحت ادعای خود برای وی ارسال نموده و درخواست مبالغی وجه نقد جهت عدم انتشار تصاویر نموده است.

به گزارش رکنا، این مقام انتظامی افزود: با توجه به حساسیت موضوع، شناسایی متهم در دستور کار کارشناسان سایبری پلیس فتا قرار گرفت.

سرهنگ قاسمی بیان داشت: علیرغم استفاده متهم از عوامل پنهان‌ساز هویتی، خوشبختانه در کمتر از 48 ساعت، هویت واقعی ادمین صفحه اینستاگرامی تهدیدکننده، شناسایی و استخراج که با هماهنگی مرجع قضایی، نامبرده که خانمی تقریباً هم سن و سال شاکیه بوده، احضار گردید.

این مقام سایبری اظهار کرد: متهمه پس از حضور در پلیس فتا در ابتدا منکر ارتکاب هرگونه بزه و جرمی گردید ولی وقتی با ادله دیجیتال گردآوری شده توسط کارشناسان پلیس فتا مواجه شد، بناچار لب به اعتراف گشود.

رئیس پلیس بوشهر تصریح کرد: متهمه پس از تشریح چگونگی ارتکاب جرم، اعلام داشت که من هم در همان سالن ورزشی که شاکیه برای دو روز در هفته به آن محل جهت ورزش مراجعه می‌کند جهت تمرینات ورزشی حضور می‌یابم و یک روز به طور اتفاقی به گوشی تلفن همراه وی برای دقایقی دسترسی پیدا کردم، متوجه شدم که فاقد رمز و پسورد بوده و با مشاهده تصاویر موجود در گالری گوشی وسوسه شده و تعدادی از آنها را به گوشی خودم منتقل نمودم و به جهت دریافت پول، از طریق اینستاگرام وی را تهدید به انتشار تصاویر حریم خصوصی نموده و فکر نمیکردم که شناسایی و دستگیر شوم.

این مقام مسئول در ادامه گفت: در نهایت با توجه به اعتراف صریح متهمه پرونده تکمیل و به همراه متهم برای ادامه سیر مراحل قضایی به دادسرا ارسال شد.

وی به کاربران شبکه‌های اجتماعی توصیه کرد: تجهیزات هوشمند همراه به هیچ عنوان محل مناسبی جهت ذخیره تصاویر شخصی نبوده و در صورت تصویربرداری احتمالی از حریم خصوصی خود یا خانواده، در اولین فرصت و قبل از اتصال به اینترنت، می‌بایست آنها را به یک حافظه ذخیره‌ساز جانبی منتقل و از رمز و پسورد ترکیبی شخصی جهت تجهیزات خود استفاده نمایند.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر در پایان خاطر نشان کرد: هموطنان می‌توانند‌ آخرین آموزش‌های لازم و هشدارهای سایبری را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir   دریافت کنند و در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق لینک مرکز فوریت‌های سایبری با ما درمیان بگذارند.

 

آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

دیگر رسانه‌ها