{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

معمولا پنجره ها نقشی اساسی در معماری ساختمان های مختلف دارند.

بیشتر بخوانید
به گزارش پندار آنلاین:

پنجره ها علاوه بر کنترل ورود نور و همچنین کنترل سرما و گرما در زیبایی بناهای مختلف تاثیر بسزایی دارند. می توان با تزئین پنجره ها به زیبایی ساختمان ها افزود.  با نصب پرده های مناسب و درخور هر ساختمان می توان میزان چشم نوازی و جذابیت را در منزل یا ادارات دو چندان کرد. پرده ها اولین چیزی هستند که در هنگام ورود به یک ساختمان توجه افراد را جلب می کند و به همین دلیل انتخاب یک پرده مناسب و زیبا از مهم ترین مواردی است که در دکوراسیون یک ساختمان باید در نظر گرفته شود.

1

با توجه به نوع ساختمان و فضایی که پنجره در آن قرار دارد انواع مختلفی از پرده ها را می توان به کار برد. با توجه به اهمیت روزافزون دکوراسیون تولیدکنندگان تلاش می کنند تا به روزترین وسایل مربوط به دکوراسیون را تولید کنند و به دست مشتریان برسانند. در روند بازار امروز پرده ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند و طرح ها و سبک های مختلفی از آن ها روانه خانه ها و ساختمان های اداری می شوند.

پرده زبرا چیست؟

پرده زبرا یکی از جدیدترین مدل های پرده می باشد که این روزها طرفداران بسیاری را در داخل و خارج از کشور پیدا کرده است. اخیرا از این نوع پرده در ساختمان های مختلف در طرح ها و رنگهای متنوع آن استفاده می شود. پرده زبرا را می توان در انواع مختلف ساختمان ها مانند منازل، ادارات، بیمارستان ها، مطب ها، آموزشگاه ها و ... به کار برد.

پرده زبرا از دو لایه موازی تشکیل شده است که یکی از این لایه ها پارچه ای و لایه دیگر از جنس تور می باشد. این پرده همانطور که از نامش پیداست به صورت راه راه و یک در میان (یک لایه تور و یک لایه پارچه) بافته شده است. در واقع می توان گفت پرده زبرا ترکیبی از پرده کرکره و پرده شید رول می باشد. برای تغییر نورعبوری از پرده می توان زاویه بین دو لایه پرده زبرا را تغییر داد.  

2

خصوصیات پرده زبرا:

پرده زبرا دارای ویژگی هایی می باشد که باعث شده این نوع پرده محبوبیت بسیاری پیدا کند. تعدادی از این ویژگی ها عبارتند از:

 • قابلیت نصب ساده
 • دوام بالا و جنس مناسب
 • قابلیت تنظیم نور عبوری از 10 درصد تا 50 درصد
 • قابلیت کنترل اتوماتیک
 • امکان نظافت راحت
 • تنوع در طرح و رنگ
 • امکان تنظیم نور پرده بدون جمع شدن آن

نحوه استفاده از پرده زبرا:

پرده زبرا را می توان به صورت دستی و همچنین به شکل اتوماتیک کنترل نمود.

کنترل پرده زبرا به صورت دستی: برای کنترل کردن میزان نور ورودی از پرده زنجیری در کنار آن قرار دارد که حرکت دادن آن باعث حرکت لایه های توری و پارچه ای در کنار هم می شود و با جمع شدن نوارها به سمت بالا و قرار گرفتن پارچه ها در کنار هم سایه و روشن ایجاد می شود و میزان نور ورودی کنترل می گردد.

کنترل پرده زبرا به صورت اتوماتیک: پرده زبرا به صورت اتوماتیک و ریموت دار نیز وجود دارد که در آن با استفاده از یک موتور کوچک و یک ریموت می توان پرده را از از راه دور نیز کنترل کرد.

نکته مهمی که در رابطه با پرده زبرا وجود دارد این است که به علت سبک بودن و سادگی نصب آن و همینطور جنس پارچه مناسب، به راحتی قابل شست و شو بوده و همانطور که میدانید قابل شست و شو بودن یک پرده مزیت بزرگی برای آن به حساب می آید.

همانطور که گفته شد پرده زبرا در طرح ها و نوع های متنوعی وجود دارد که به آن ها اشاره شده است:

 • پرده زبرا ساده و ترکیبی که نوع ساده آن بیشتر در ادارات کاربرد دارد و نوع ترکیبی آن که ترکیبی از پارچه ساده و پلیسه دار می باشد بیشتر در هتل ها و سالن های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد.
 • پرده زبرا پلیسه که از جنس پارچه پلیسه می باشد و زیبایی خاصی را به دکوراسیون خواهد داد.
 • پرده زبرا کودک که با رنگ آمیزی های شاد و طرح های کودکانه برای اتاق کودکان استفاده می شود.
 • پرده زبرا سیلوئت که دارای دو لایه مخصوص  می باشد و برای کنترل نور روز و شب به صورت جداگانه مورد استفاده قرار می گیرد.
 • وب سایت  ساختمون مرجع معرفی کالاهای و خدمات ساختمانی از قبیل درب ضد سرقت، ترمو وود  است

 

آیا این خبر مفید بود؟

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون