{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

ال آرژنین یکی از بهترین مکمل های است که تأثیرات مثبت آن به کرات به ثبت رسیده است و عملکرد بسیار عالی را از خود نشان داده است. ال آرژنین یکی از آمینو اسیدهای ضروری برای بدن محسوب می شود که برای ساخت پروتئین در بدن به آن نیاز است.

ال آرژنین چیست
بیشتر بخوانید
به گزارش پندار آنلاین:

این محصول رگ گشایی بوده و خون را در رگ های بدن شما به جریان می اندازد از همین رو برای ورزشکاران، بیماران قلبی و افرادی که مشکل در نعوظ دارند این محصول ایده ال ترین گزینه به شمار می آید. افزایش جریان خون یکی از اصلی ترین دلایل استفاده از ال آرژنین به شمار می آید. اگر می خواهید پیش از شروع ورزش عضله هایتان به خوبی با جریان خون تغذیه شود توصیه می کنیم این قرص را در لیست خرید خود قرار دهید. بیماران جنسی و افرادی که دچار عارضه قلبی هستند با مشورت پزشک به راحتی برای رسیدن به نتیجه دلخواه و سلامت جسمی خود می توانند این محصول را مد نظر قرار دهند. همین قدر کافی است که بدانید با مصرف این قرص ورزشکاران حجم عضلاتشان با تمرین های ورزشی چند برابر می شود و این امر نشان از ترشح هورمون رشد بیشتر در بدن است که ممکن نمی شود مگر با خون رسانی بهتر که برای ورزشکاران با مصرف این قرص فراهم می شود.

2

ال آرژنین در چه مواد غذایی یافت می شود؟

ال آرژنین را اگر می خواهید با عملکرد بهتری برای خود به دست آورید به شما توصیه می کنیم در کنار مصرف این قرص استفاده مرغ، ماهی، سویا، لوبیا، غلات، لبنیات، جو دوسر، دانه ها و آجیل را هم از قلم نیندازید. این مواد غذایی عملکردی مشابه با قرص ال آرژنین را برای شما فراهم می کنند. به یاد داشته باشید که بهترین زمان برای استفاده از این قرص کارآمد یک ساعت پیش از شروع ورزش است تا خون رسانی برای عضله سازی و استقامت بهتر بدن برای شما فراهم شود. مقدار استاندارد استفاده از ال آرژنین تقریباً ۶ گرم در هر بار مصرف است و اگر شما می خواهید این محدوده را رعایت کنید بهتر است بین ۵ تا ۷ را در نظر داشته باشید. استفاده کمتر از سه و استفاده بیشتر از ده عملکرد خوبی برای شما ندارد و دستگاه گوارش شما با مصرف زیاد آن دچار مشکل می شود. بهترین دز مصرفی ال آرژنین ۶ گرم است. مدت زمان قابل استفاده نیز تقریباً سه ماه است که روزی دو الی سه بار می توانید در طی این مدت آن را مورد استفاده قرار دهید. ال آرژنین موجود در پروتئین های گیاهی بیشتر از پروتئین های حیوانی یافت می شوند. استفاده از این قرص سبب کاهش تجمع لاکتات ناشی از ورزش در خون و کاهش خستگی و درد عضلات ناشی از ورزش های سنگین نیز می شود.

3

نکاتی در راستای استفاده از ال آرژنین

ال آرژنین و مصرف آن هیچ عارضه ای را برای شما به همراه ندارد در مواقع حساس که فرد ممکن است دچار حساسیت شود تنها ممکن است اسهال پیدا کند. در دوران بارداری به دلیل مشکلاتی که ممکن است عوارض جانبی به همراه داشته باشد توصیه می شود از این دارو استفاده نشود. کودکان نیز برای دریافت این گونه مکمل ها حتما باید زیر نظر پزشک مصرف آن را دنبال کنند. در نهایت توصیه می کنیم در صورت داشتن حساسیت، آلرژی و یا آسم استفاده این دارو را با احتیاط دنبال کنید و حتما با یک متخصص در این راستا مشورت های لازم را به عمل آورید. هریس یکی از ویروس های بیماری زا شبیه تبخال است که استفاده از ال آرژنین آن را در بدن تکثیر می کند پس اگر مبتلا به این بیماری هستید از خوردن این قرص خود داری کنید. داشتن فشار خون پایین نیز برای شما دردسر ساز می شود زیرا سرگیجه بدی برای شما فراهم می شود. اگر بیماری کلیوی دارید ال آرژنین سطح پتاسیم بدن شما را افزایش می دهد که این امر اصلاً چیز خوبی نیست. در نهایت به کسانی که در آینده نزدیک باید زیر دست جراح بروند توصیه می شود ال آرژنین را استفاده نکنند زیرا تغییر در سطح فشار خون ممکن است جراحی شما را عقب بیندازد.

4

چه کسانی می توانند از ال آرژنین استفاده کنند؟

ال آرژنین را کسانی برای کاهش فشار خون در افرادی که دچار بیماری فشار خون هستند بسیار تأثیر گذار است. همچنین علائم و نشانه های بیماری در مبتلایان به آنژین صدر می تواند مصرف این قرص مؤثر واقع شود. ال آرژنین طول مدت بستری در بیماران تحت عمل جراحی را کاهش می دهد و بیماری های عفونی را به راحتی مرتفع می کند. اگر خطر بیماری قلبی شما را تهدید می کند مصرف این قرص این مشکل را برای شما به حداقل می رساند. کودکان و نوجوانان قد کوتاه تا حدی به جبران این عقب ماندگی رشدی منجر می شود و با تحریک هورمون رشد این مشکل را از بین می برد. آقایان نیز با مصرف ال آرژنین می توانند قدرت باروری و تسهیل نعوظ را شاهد باشند.

5

 مزایای استفاده از ال آرژنین

ال آرژنین سبب تحرک ترشح و آزاد سازی هورمون رشد، کاهش فشار خون ناشی از گشاد شدن عروق، تسریع سریع زمان ترمیم زخم و جراحات و بهبود بافت های آسیب دیده، افزایش توده و حجم عضلات و کاهش وزن در افراد می شود. افزایش حساسیت و عملکرد بهتر انسولین برای بیماران دیابتی نیز به ثبت رسیده است همچنین با مصرف این قرص افزایش بارور سازی آقایان و خانم ها نیز به اثبات رسیده است. افزایش اسپرم و بهبود بعضی از مشکلات جنسی دلیل این امر مهم عنوان شده است. این را به یاد داشته باشید که ال آرژنین سطح پتاسیم خون را قدری با تغییر روبرو می کند که از یک سمت خوب است و از بعضی جهات مفید فایده نیست. کسانی که ورزش های سخت انجام می دهند و یا افراد سالمندان و ناتوان در کنار افراد چاق که دچار اضافه وزن هستند با استفاده از این دارو می توانند مشکلات و بیماری های خود را مرتفع کنند. افرادی که دچار آسیب دیدگی های شدید هستند می توانند از مصرف ال آرژنین بهره بگیرند و آسیب های خود را ترمیم کنند و نیاز بیشتری به آمینو اسید در این راستا یک امر ضروری محسوب می شود.

6

 عملکرد ال آرژنین در بدن چگونه است؟

ال آرژنین با توجه به قابلیت ایجاد انبساط در عروق اختلالات جنسی در حالت نعوظ در قدم اول مرتفع می شود. این امر به دلیل ضعف در گردش خون حادث می شود که قطعاً با استفاده از این دارو این مشکل در کوتاه ترین زمان ممکن مرتفع می شود؛ زیرا افزایش پیدا کردن قطر رگ های خونی یکی از اصلی ترین دلایل برای جریان خون با سرعت بالاتر و عملکرد بهتر در بدن برای رفع این بیماری به شمار می آید. ال آرژنین سبب می شود رادیکال های آزاد دفع و عملکرد سیستم ایمنی بدن ارتقا پیدا کند. اگر دائماً در معرض بیماری های استرسی هستید و شانس تخریب عضلات و بیماری در آن ها افزایش پیدا می کند از همین رو با مصرف این قرص می توانید سیستم ایمنی بدن را در سطح بالاتری به منظور عملکرد بهتری را برای شما فراهم می کند. همچنین ورزشکاران با استفاده از این قرص می توانند افزایش استقامت در زیر ورزش های سنگین را شاهد باشند. هنگامی که تیتریک اکسید در بدن آزاد می شود با ریلکس کردن عضلات دیواره رگ های خونی باز می شود و این امر سبب خون رسانی بهتر در حین تمرین های سخت ورزشی برای ورزشکاران می شود. افزایش خون رسانی به آن معنی است که اکسیژن و مواد مغذی کافی در عضلات به مدت طولانی وجود دارد و این عمل باعث کاهش آسیب های عضلات، افزایش ترمیم و بهبود عملکرد در تمرین های ورزشی می شود.

7

قرص ال-آرژنین 500 میلی گرم کارن

قرص ال آرژنین 500 میلی گرم کارن (Karen l-argining 500 mg 90 tabs) نوعی اسیدهای آمینه نیمه ضروری و عملکردهای بسیار متفاوتی در بدن دارد که شامل ترشح هورمون ها، افزایش تولید هورمون رشد، بهبود زخم ها، دفع سموم تولید شده در بدن و تقویت سیستم دفاعی بدن می باشد. آرژنین از دسته عناصری است که بدن قادر به تولید آن نمی باشد و باید این ماده ارزشمند را میزان لازم از طریق رژیم غذایی و یا مصرف مکمل ها دریافت نمایید. مکمل ال آرژنین 500 میلی گرمی کارن حاوی 90 عدد قرص می باشد که در ترکیبات هر قرص، 500 میلی گرم آل آرژنین وجود دارد. مکمل های حاوی آرژنین توانایی تولید نیتریک اکسید را دارد. نیتریک اکسید سبب گشادی عروق شده و این امر خون رسانی به اندام هایی را که در جریان فعالیت ورزشی درگیر هستند، تسهیل نموده و در نتیجه می تواند کارایی ورزشکار را به ویژه در فعالیت های هوازی افزایش دهد.  همچنین این آمینو اسید قادر به پاکسازی رادیکال های آزاد از خون، بهبود عملکرد سیگنال های سلول های عضلانی، رهاسازی هورمون رشد، حمایت از کلسترول خوب و تنظیم متابولیسم چربی در بدن خواهد شد.

 

 قرص ال آرژنین 1000 میلی گرم کارن (Karen L-argining 1000 mg 90 tabs)

قرص ال آرژنین 1000 میلی گرم کارن  حاوی  اسید آمینه نیمه ضروری ست که عملکردهای  متفاوتی دارد. به عنوان مثال آرژنین  در عضله سازی، افزایش کارایی ورزشکاران ، ارتقاء سلامت قلب و عروق،و تحریک ترشح هورمون رشد ایفا می کند. بدن قادر به تولید ال آرژنین نیست و با توجه به اهمیت این اسید آمینه، باید آن را طریق رژیم غذایی و یا مصرف مکمل ها دریافت نمود.

 

این آمینو اسید به جهت ظرفیت بسیار بالای عملکردی خود می تواند به عنوان مکمل ورزشکاران حرفه ای تا سالمندان و بیماری قلبی عروقی مورد استفاده قرار گیرد. بنابراین متخصصین حوزه پزشکی و ورزشی این مکمل را با اهداف متعدد در دوره های مختلف و با اهداف متفاوت تجویز می کنند.

8

کلام آخر پیرامون ال آرژنین

ال آرژنین نقش به سزای در تقویت سیستم ایمنی بدن دارد و سبب بهبود بسیاری از بیماری ها می شود. این محصول دقیقاً نقش یک مکمل قوی و ایده ال را برای شما ایفا می کند و بدون هیچ دغدغه ای می توانید آن را استفاده کنید. از مهم ترین دلایل استفاده از ال آرژنین افزایش جریان خون، تقویت و رشد عضلات در بدن‌سازی و بهبود عملکرد قلب عنوان شده است. مصرف ناشتای آن سبب می شود دچار اسهال شوید بهترین زمان برای مصرف یک ساعت پیش از تمرین های ورزشی است. همچنین نباید بیشتر از ده گرم استفاده شود زیرا سبب اختلال در دستگاه گوارش می شود. مقدار کم آن نیز با مصرف نکردن آن مساوی است زیرا هیچ مزیتی را برای شما به همراه ندارد. دلیل محبوبیت ال آرژنین تولید نیتریک اسید است. توانایی ال آرژنین در تمیز کردن بدن از رادیکال های آزاد در کنار فرستادن سیگنال به سلول های ماهیچه، ترشح هورمون رشد در کنار دفع کلسترول بد برای افزایش متابولیسم بدن تنها بخشی از مزیت های است که این قرص برای شما فراهم کرده است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید ال آرژنین تنظیم سطح نمک در بدن شما را هم کنترل می کند و این امر برای نگه داشتن آب در زیر پوست و رسیدن به پوست صاف و بدون پف نیز بسیار مؤثر است اگر در کنار عملکرد بهتر این قرص زیبایی نیز مد نظر شما است استفاده ال آرژنین به شما توصیه می شود.

آیا این خبر مفید بود؟
آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون