{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

ازآنجاکه مسکن سهم 35 تا 45درصدی را در اقتصاد کشور دارد، تورم عمومی می‌تواند تأثیر فراوانی را در این بازار داشته باشد، زیرا با افزایش میزان تورم به‌طورکلی قیمت مصالح ساختمانی، قیمت پایه زمین، هزینه‌های صدور پروانه ساخت و دستمزد کارگران افزایش میابد و کارفرما برای ساخت‌وساز باید متحمل هزینه‌های بیشتری شود. اما در حال حاضر پس از رکود تورمی که در سال گذشته در بازار مسکن مشاهده شد، از ابتدای سال جاری تحولی در این بازار ایجاد نشده و تنها به دلیل شیوع بیماری کرونا اندکی بازار خریدوفروش راکد بوده است که البته پیش‌بینی‌شده که بازار مسکن به رکودی غیر تورمی فرو رود اما در حال حاضر روند خریدوفروش مسکن ادامه داد.

1

اجاره آپارتمان در میرداماد

محله میرداماد یا داوودیه یکی از محله‌های خوش‌آب‌وهوا و زیبای شمال تهران به شمار می‌رود که در منطقه 3 شهرداری قرار گرفته است. این محله که دارای بلواری زیبا است از شمال به خیابان اسفندیاری، از جنوب به اتوبان همت، از غرب به خیابان ولی عصر و از شرق به خیابان شریعتی می‌رسد. میرداماد را می‌توان یکی از دو بلوار معروف تهران دانست.

به‌طورکلی اکثر خیابان‌های این محله برای سکونت انتخاب مناسبی هستند و بیشتر متقاضیان اجاره آپارتمان در میرداماد در این خیابان‌ها به جستجو می‌پردازند. خیابان‌های نفت، شاه نظری، دستجردی (ظفر)، بلوار مینا، گوی آبادی و جردن از خیابان‌های پر تقاضا جهت خرید و اجاره آپارتمان در میرداماد هستند.

بیشتر خانه‌های ساخته شده در محله میرداماد دارای امکانات کاملی هستند و به همین دلیل از قیمت بالاتری برخوردارند. اگر متقاضیان اجاره آپارتمان در میرداماد علاقه‌مند به خریداری خانه در بهترین مناطق این محله هستند، پیشنهاد می‌شود که در ضلع شمالی این بلوار به جستجو بپردازند، زیرا در این بخش خانه‌های مدرن با قیمت بالاتر ساخته شده و از لحاظ موقعیت مکانی در وضعیت مناسب‌تری قرار دارند.

محله میرداماد یکی از بهترین محله‌های شمال تهران است که از نظر دسترسی و امکانات حمل‌ونقل در بهترین شرایط قرار دارد و ساکنان آن می‌توانند با استفاده از این امکانات به سهولت به هر نقطه تهران تردد کنند. این در حالی است که وفور مراکز تجاری و تفریحی و امکانات رفاهی نیز باعث شده تمایل افراد برای اجاره آپارتمان در میرداماد زیاد باشد.

 قیمت اجاره آپارتمان در میرداماد با توجه به امکانات، سن بنا و موقعیت ملک متفاوت است. آپارتمان‌های نوساز و لوکس در ضلع شمال بلوار میرداماد بسیار گران‌قیمت هستند و خانه‌های قدیمی‌تر اندکی ارزان‌قیمت‌تر هستند. سامانه هوشمند کیلید نیز با برخورداری از تخصصی‌ترین و متنوع‌ترین فایل‌ها زمینه‌ای را فراهم کرده که متقاضیان اجاره آپارتمان در میرداماد بتوانند ملک مورد نظر خود را به‌راحتی در این منطقه جستجو کرده و با ارزیابی مناسب‌تری اقدام به خرید مسکن مورد نیاز خود کنند.

2

اجاره آپارتمان در جردن

جردن یا همان خیابان آفریقا که چندی است به بلوار نلسون ماندلا تغییر نام یافته، بین منطقه 1 و 3 شهرداری قرار گرفته است. این محله که یکی از مناطق مرفه نشین شمال تهران به شمار می‌رود بافتی نوساز دارد و متقاضیان فراوانی برای اجاره آپارتمان در جردن وجود دارند.

محله جردن از شمال به الهیه، از جنوب به میدان آرژانتین، از غرب به خیابان ولی عصر و از شرق به اتوبان مدرس، حقانی و بلوار میرداماد محدود می‌شود. در این محله وجود مجتمع‌های مسکونی بزرگ همچون لاله، سپیدار، شمیران، آناهیتا و میلاد تأثیر فراوانی را در بافت مدرن این محله داشته‌اند. علاوه بر آن وفور مراکز تجاری و رستوران‌های گران‌قیمت، زندگی در این محله را خاص‌تر کرده است؛ بنابراین افرادی که تمایل به اجاره آپارتمان در جردن دارند باید بودجه بالایی را برای اجاره ملک مورد نظر خود اختصاص دهند.

با توجه به اینکه در این محله سفارت خانه‌های فراوانی وجود دارد اجاره آپارتمان در جردن به‌صورت مبله نیز امکان‌پذیر است و متقاضیان اجاره آپارتمان در جردن می‌توانند با انتخاب این آپارتمان‌ها بدون دغدغه دیزاین آپارتمان خود، زندگی آرام و مدرنی را تجربه کنند.

از خیابان‌های اصلی این منطقه می‌توان به خیابان‌های گلشهر، گلستان، گل‌گشت و گل‌آذین اشاره کرد که از لحاظ قیمتی گران‌تر هستند بنابراین با توجه به تفاوت قیمتی در منطقه جردن متقاضیان اجاره آپارتمان در جردن می‌توانند با مراجعه به سامانه هوشمند کیلید و انتخاب نام محله، متناسب با بودجه خود از بین فایل‌های ثبت شده، ملک مورد نظر خود را شناسایی و پس از بازید نهایی اقدام به اجاره نمایند.

خرید آپارتمان در نیاوران

نیاوران یکی از محله‌های مرفه نشین و لوکس شمال شهر تهران است که در منطقه یک شهرداری قرار دارد. این منطقه به دلیل برخورداری از آب‌وهوای مطلوب یکی از مناطق پر طرف‌دار تهران به شمار می‌رود. این محله از شمال به کلک‌چال، از جنوب به فرمانیه و کامرانیه، از غرب به تجریش و از شرق به دارآّباد می‌رسد.

به‌طورکلی خرید آپارتمان در نیاوران به دلیل مرفه نشین بودن این روزها برای برخی به شکل رؤیا درآمده است زیرا افرادی که تمایل به خرید آپارتمان در نیاوران را دارند باید بودجه بسیار زیادی را داشته باشند چراکه در کنار بافت قدیمی این منطقه آپارتمان‌ها و برج‌های لوکسی وجود دارد که قیمت آنها دور از تصور است.

یکی از مناطق دیدنی این منطقه کاخ نیاوران است که زیبایی و معروفیت این محله را دوچندان کرده است. علاوه بر کاخ نیاوران وفور مراکز تجاری، رستوران‌ها، مراکز بهداشتی و درمانی و رفاهی، زندگی را در این منطقه جذاب‌تر کرده است. خیابان‌های شفیعی، نور افشار، خیام، جهان‌شاهی، گرجی و ملا حسینی از خیابان‌های معروف این محله هستند که متقاضیان خرید آپارتمان در نیاوران در این خیابان‌ها می‌توانند خانه‌هایی را با قیمت‌های بالاتر و امکانات مدرن‌تر و لوکس‌تر جستجو کنند.

در محله نیاوران به دلیل لوکس ساز بودن قیمت ملک بسیار بالاست و افرادی که علاقه‌مند به خرید آپارتمان در نیاوران هستند باید قدرت خرید بالایی را داشته باشند. قیمت ملک در منطقه نیاوران بر حسب سن بنا، نوع ملک و امکانات و موقعیت متغیر است و به همین دلیل شناسایی ملک در این منطقه دشوار به نظر می‌رسد به همین منظور متقاضیان خرید آپارتمان در نیاوران می‌توانند با مراجعه به سامانه هوشمند کلید از بین فایل‌های کارشناسی شده ملک مورد نظر خود را انتخاب کنند.

آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها