{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

شاید شما هم اطلاعات زیادی درباره تور استانبول داشته باشید و تصور کنید که ترکیه را به خوبی می شناسید، اما خوب است چند تکته را بدانید.

حقایق شگفت انگیز درباره تور استانبول!

شاید شما هم اطلاعات زیادی درباره تور استانبول داشته باشید و تصور کنید که ترکیه را به خوبی می شناسید. در ادامه چند حقیقت درباره تور استانبول را بیان خواهیم کرد. اگر در فکر خرید تورهای مسافرتی و به ویژه تور استانبول یا تور زمینی آنتالیا هستید، خوب است که پیش از سفر آنها را در نظر داشته باشید، زیرا زمان زیادی را برای سفر در نظر خواهید گرفت و بهتر است که قبل از حرکت مدیریت زمان کرده و برای مواردی که بیشتر برای شما جذاب است برنامه ریزی نمایید.

111111111

وجود قدیمی ترین و بزرگترین بازار دنیا در استانبول

گرند بازار Kapalı Çarş استانبول را در سال 1455 میلادی ساختند یعنی درست بعد از فتح قسطنطنیه توسط عثمانیان. بازار بزرگ استانبول به مرور وسیع و وسیع تر شد و حالا دارای 61 کوچه و بیش از 3000 فروشگاه است. اغلب ایرانیانی که تور استانبول را خریداری می کنند و به نحوی خود را به این شهر می رسانند از گرند بازار نیز دیدن می کنند اما از قدمت و ارزش این مکان باخبر نیستند.

کاربرد مرغ در دسرهای ترک

یکی از میراثی که از عثمانیان به ساکنان کنونی شهرهای کشور ترکیه رسیده، پودینگ سینه مرغ است. من اولین بار این پودینگ را وقتی که با تور زمینی وان از شهر وان دیدن می کردم و خیلی خسته بودم امتحان کردم که برای من مزه عجیبی داشت و راستش را بخواهید طعم آن را نپسندیدم اما جالب است بدانید که ترک ها در دسر هم از مرغ استفاده می کنند.

ترکیه، سرزمینی پر از آثار یونسکو

مهم نیست که یک تور ارزان قیمت مانند تور زمینی ترابزون را انتخاب می کنید یا با خرید تور آنتالیا یک سفر لاکچری را انتخاب کرده اید، ترکیه پر است از آثار تاریخی و فرهنگی ارزشمند. 13 اثر در کشور ترکیه وجود دارد که نام آنها در فهرست جهانی یونسکو به ثبت رسیده است و 62 اثر دیگر نیز نامزد قرار گرفتن در این لیست شده اند.

2222222222222

اصالت بابا نوئل ترک است

مردم کشورهای متعددی معتقد هستند که اصالت بابانوئل متعلق به کشور آنهاست و عموم مردم نیز تصور می کنند که بابا نوئل در قطب شمال زندگی می کند. یکی از روایاتی که درباره بابا نوئل وجود دارد این است که اصالت وی به منطقه ای نزدیک اِفِسوس باز می گردد.

ساحل ترکیه، زادگاه لاکپشت ها

در غرب منطقه فتحیه در استان موغله ساحلی به نام ایزتوزو وجود دارد که منطقه مورد علاقه لاکپشت های دریای مدیترانه به شمار می رود. در بازه زمانی ماه های می تا اکتبر لاکپشت های زیادی به این ساحل می روند و در هر سال حدود 300 نوزاد لاکپشت از همین یک ساحل ترکیه وارد دریای مدیترانه می شود.

ترکیه، زادگاه گل لاله

شاید تا صحبت از گل لاله به میان می آید یاد کشور هلند در ذهن شما زنده شود اما باید گفت که در حقیقت ترکیه به عنوان اولین زادگاه گل لاله شناخته می شود و همین دلیلی است که سبب شده حتی اگر تور وان را خریداری کرده و در فصل بهار به سوی این شهر ارزان ترکیه رهسپار شوید، باز هم شاهد هزاران شاخه گل لاله خواهید بود در واقع فصل بهار زمان مناسبی برای سفر طبیعتگردان به ترکیه است.

بیش از 130 قله بلند در ترکیه

اجازه ندهید که سواحل کشور ترکیه و شهرهای پر زرق و برق این کشور شما را به اشتباه بیندازند؛ در ترکیه قله ها و مناطق کوهستانی مرتفعی وجود دارد، برای مثال شهر ارزروم ترکیه قلل مرتفعی دارند که می توانند مقاصد خوبی برای کوهنوردان باشند.

3333333333333

استانبول، خانه هنرمندان است

استانبول به داشتن هنرمندان ماهر و دیدنی هایی که ذوق هنرمندانه در آنها موج می زند معروف است. آمارها نشان می دهند که در سال 2013 میلادی 300000 گردشگر از جاذبه های گردشگری که آمیخته با هنر بودند، دیدن کرده اند؛ توجه داشته باشید که این آمار قدیمی است و تا به امروز شاهد پیشرفت زیادی در این عرصه در ترکیه و به ویژه استانبول بوده ایم.

امکان سفر زیر آبی بین دو قاره در ترکیه

قسمت اعظم کشور ترکیه در قاره آسیا قرار دارد اما بخشی از آن نیز در قاره اروپاست. این که استانبول به دو قسمت اروپایی و آسیایی تبدیل می شود را مسافران استانبول می دانند اما بسیاری از آنها نمی دانند که امکان سفر زیرآبی بین دو قاره در این شهر وجود دارد. در سال 2013 میلادی امکانی فراهم شد تا مسافران بتوانند از تونل زیر آبی موجود در تنگه بسفر استفاده کرده و بین دو قاره آسیا و اروپا رفت و آمد کنند.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

دیگر رسانه‌ها