{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

زبان هلندی ،زبان ملی و رسمی کشور هلند و یکی از سه زبانهای رسمی کشور بلژیک است.

آموزش زبان هلندی و مهاجرت

زبان هلندی ،زبان ملی و رسمی کشور هلند و یکی از سه زبانهای رسمی کشور بلژیک است. به زبان هلندی بلژیک فلَندری می گویند‌.شنیده ها،حاکی از آن است که زبان هلندی و هلندی بلژیک،هر دو یک زبان هستند و در زبان انگلیسی به زبان هلندی مردم هلند،زبان هلندی و به زبان هلندی کشور بلژیک، فلاندری یا (هلندی بلژیک) می گویند.قدمت زبان هلندی به سال ۱۰۷ میلادی برمی گردد و کتب بسیار کمی از آن در دسترس است و تاریخ زبان هلندی به سه دوره تقسیم می شود،هلندی باستان، هلندی میانه و هلندی مدرن. ساختار نوشتاری،زبان هلندی،کاملا یکنواخت است ولی زبان نوشتاری، در هلند و بلژیک متفاوت است اما این تفاوت کم‌تر از اختلاف بین انگلیسی آمریکایی با انگلیسی بریتانیایی از لحاظ نوشتاری است. زبان هلندی زبان مادری بیشتر از ۲۵ میلیون نفر در دنیا،شناخته شده است و  در بیشتر از 40 کشور دنیا در حال تدریس است و در حال حاضر،یکی از زبان های رسمی اتحادیه اروپا است.کشور هلند با مساحت کمی که دارد ولی یکی از قطب های اقتصادی اروپا است و جز کشورهای صنعتی قاره اروپا به شمار می آید و تجارت نقش بسزایی در اقتصاد این کشور دارد.استفاده از زبان هلندی برای تدریس و یا به عنوان مترجم می تواند یک شغل پردرآمد در کشور هلند باشد.چون بیشتر مردم هلند با اینکه به زبان انگلیسی تسلط دارند ولی ترجیح می دهند به زبان محلی کشورشان صحبت کنند.

 

111111111111111111111111

یادگیری زبان هلندی لازمه مهاجرت به هلند

زبان هلندی با هر کدام از دو لهجه هلندی یا بلژیکی باشد از نظر گرامری تشابهات زیادی به زبان انگلیسی دارد حتی تعدادی از زبان شناسان بر این باورند که اصلیت زبان هلندی به زبان آلمانی بازمی گردد.تعداد حروف الفبای زبان هلندی شامل 27 حرف است و تعداد زیادی از کلمات در زبان هلندی به همان شکل که نوشته می شوند خوانده می شوند،یادگیری این زبان نسبت به سایر زبان ها بسیار ساده تر است چون فقط 5 زبان گرامری دارد. اهداف رایج در بین زبان آموزان برای یادگیری زبان هلندی مهاجرت،تحصیل و یا سفر توریستی به کشور هلند است.کشور هلند یکی از مقصدهای دانشجویان برای تحصیل است چون جز کشورهای مرفه و صنعتی به حساب می آید. از لحاظ گردشگری، به دلیل داشتن جاذبه های فراوان، طرفداران خاص خودش را دارد و یکی از مقصدهای گردشگران برای تفریح استو کشورهایی دیگری هم که به زبان هلندی صحبت می کنند دارای جاذبه های گردشگری هستند پس یادگیری زبان هلندی،کاربردهای خاص خودش را دارد،دیگر کاربرد آن در زمینه استفاده از ویزای تحصیلی کشور هلند است چون یکی از شرط های پذیرش دانشگاه های هلند،دانستن زبان هلندی و داشتن مدرک زبان هلندی است و بهتر است قبل از ورود به کشور هلند،این مدرک را با ثبت نام و گذراندن دوره های آموزشگاه زبان هلندی گات دریافت کنید ،اطلاعات تماس گات:1. اشرفی اصفهانی بالاتر از میدان پونک نبش خیابان سوم پلاک۶۳.46013099- 46013615   و 

2.ضلع جنوب غربی میدان رسالت, ابتدای خیابان شهید مدنی, کوچه اسلام پناه, نبش یوسفی پلاک 5 طبقه 1 واحد 1

021-77453075 

 

 اگر برای گرفتن این مدرک در کشور هلند اقدام کنید باید سال اول تحصیل خود را صرف یادگرفتن زبان هلندی در دانشگاه کنید و تا زمانی که نمره حد نصاب قبولی را کسب نکرده اید حق انتخاب واحد نخواهید داشت.

 

 

222222222222222222222

 

 

 

آیا یادگیری زبان هلندی سخت است ؟

پیشرفت دنیای تکنولوژی به حدی رسیده که افراد به دنبال یادگیری زبان دوم و یا حتی زبان سوم هستند و دیگر دانستن زبان انگلیسی،جای تعجبی ندارد،یادگیری یک زبان جدید،مزایا و کاربردهای خاص خودش را دارد و باعث پیشرفت در زندگی و کار می شود.زبان هلندی به زبان های انگلیسی، دانمارکی و نروژی بسیار نزدیک است پس یادگیری هر زبان میتوانند پلی برای یادگیری سایر زبان ها هم باشد فرقی نمی کند که این زبان هلندی یا هر زبان دیگری باشد و یادگیری را برای زبان آموز آسان تر می شود. زبان هلندی  جز زبان های آسان دانست چون همانطور که گفته شد فقط 5 زمان گرامری دارد پس یادگیری آن،قطعا کار سختی نیست و زمان یادگیری زبان هلندی ،به میزان آشنایی فرد با زبان هلندی از قبل، میزان نزدیک بودن زبان مادری فرد به زبان هلندی،متدهای آموزشی منابع مورد استفاده،میزان تمرین و تکرار زبان بستگی دارد و زبان هلندی جز زبانهایی است حروف تعریف ندارد.اگر حتی نتوانید به زبان هلندی صحبت کنید و به یکی از زبانهای آلمانی، فرانسه و انگلیسی صحبت کنید، می توانید به آسانی با مردم هلند ارتباط برقرار کنید چون هلندی ها علاقه زیادی با یادگیری زبانهای دوم و سوم دارند. زبان هلندی از نظر املا و تلفظ به زبان سوئدی شبیه است.اگر عبارات و اصطلاحات روزمره و پرکاربرد زبان هلندی را در زندگی روزمره خود به کار ببرید قطعا میزان تسلط شما به زبان هلندی بیشتر خواهد شد . 

در آخر

اولین قدم برای  آموزش زبان هلندی  یادگرفتن لغات ساده  است و بعد یادگیری لغات تخصصی و سخت تر است که سعی کنید فیلم را به زبان هلندی در ابتدا بدون زیرنویس و دفعه بعدی به همراه زیرنویس تماشا کنید باعث می شود با عبارات و اصطلاحات روزمره و عامیانه زبان هلندی آشنا شوید و لغات زبان هلندی برایتان تکرار شود.برای یادگیری و تسلط کامل نه تنها زبان هلندی بلکه هر زبان دیگری نیاز به تمرین و تکرار بسیار است چون زبان بسیار فرار است پس خسته و ناامید نشوید با پشتکار بالا برای رسیدن به تسلط کامل زبان تلاش کنید تا به موفقیت برسید.

333333333333333333333

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها