{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

خانم هایی که عمل لابیاپلاستی انجام می دهند باید در مورد مراقبت های قبل و بعد از لابیاپلاستی اطلاعات لازم را داشته باشند. در صورتی که نسبت به این مراقبت ها توجه زیادی نشان ندهند امکان دارد که عمل آنها نتیجه مثبتی برایشان نداشته باشد. امروزه بسیاری از خانم ها علاقه دارند که زیبایی هر بخش اندام خود را افزایش دهند. در واقع باید بدانید که زیبایی واژن روی رابطه جنسی تاثیر زیادی دارد و به همین دلیل باید به زیبایی آن هم اهمیت بسیار زیادی دهید.

اقداماتی که قبل و بعد از جراحی زیبایی واژن باید انجام دهید

دقت داشته باشید که زمان انتخاب این روش جراحی، باید نزد پزشکی که در این زمینه تخصص بیشتری دارد بروید. در این صورت می توانید از مشورت ها و راهنمایی های لازم پزشک استفاده کنید. پزشک به خوبی شما را در مورد مراقبت های قبل و بعد از لابیاپلاستی آشنا می سازد و آنها را برایتان شرح می نماید. به طور کلی شما باید برخی از نکات بسیار مهم را قبل و بعد از این عمل رعایت کنید که آنها را در ادامه بیان می کنیم تا اطلاعات تان در این زمینه افزایش پیدا کند.

1111

 آشنایی با مراقبت های قبل و بعد از لابیاپلاستی

پیش از اینکه شما عمل زیبایی لابیاپلاستی را انجام دهید باید به وسیله پزشک مورد معاینه قرار بگیرید. مراقبت هایی که پیش از عمل باید به آنها توجه داشته باشید و اهمیت بسیار زیادی دارد عبارت می باشد از :

شرح حال

در صورتی که شما بیماری زگیل و یا تبخال در ناحیه تناسلی خود داشته باشید باید آن را در ابتدا درمان کنید و سپس جراحی لابیا پلاستی را انجام دهید. در واقع پزشک باید به خوبی در مورد حساسیت های دارویی شما اطلاع داشته باشد.

شما قبل از عمل باید مورد معاینه پزشک قرار بگیرد تا در صورتی که به عفونت دچار هستید در ابتدا آن را درمان کنید. در صورتی که به عفونت های مکرر واژن مبتلا هستید پیشنهاد می شود حتما تست پاپ اسمیر را انجام دهید.

معاینه فیزیکی

در جلسه ایی که با عنوان مشاوره قبل از عمل گذاشته می شود جراح سایز لابیا، میزان افتادگی و چین خوردگی های روی لابیا را بررسی می کند و تصمیم می گیرد که کدام روش و تکنیک برای ان شخص مناسب خواهد بود.

 

  اقدامات دارویی

برخی از داروها هستند که موجب خونریزی زیادی می شوند و فرد باید آنها را پیش از عمل قطع کند. چای سبز، ویتامین ای، داروهای ضد التهاب و ... باید به طور کلی حذف شود.

 مصرف دخانیات

مصرف دخانیات موجب می گردد که زخم شما به راحتی بهبود پیدا نکند. بر همین اساس شما باید یک ماه پیش از جراحی مصرف دخانیات و مشروبات الکلی را به طور کلی کنار بگذارید.

 

استحمام و رعایت بهداشت

شب قبل از عمل به حمام بروید و ناحیه تناسلی خود را شیو کنید. زیبا بهتر تا چند روز بعد از جراحی استحمام نداشته باشید.

اینکه در مورد مراقبت های قبل و بعد از لابیاپلاستی اطلاعات لازم را داشته باشید بدون شک نتیجه مثبتی از عمل خود به دست می آورید. تنها توجه کردن به مراقبت های قبل از عمل اهمیت ندارد. بلکه شما باید به مراقبت های بعد از عمل زیبایی واژن هم دقت زیادی داشته باشد که چه بسا توجه به این نکات از اهمیت بیشتری برخوردار است. این نکات عبارت می باشد از :

1. مصرف دارو

برخی از داروهایی که مسکن هستند را پزشک امکان دارد برای کمتر کردن درد به شما پیشنهاد دهد. اما دقت داشته باشید که برخی از این مسکن ها علاوه بر کنترل درد ضدالتهابی بوده و میتواند به کمتر کردن تورم بعد از جراحی کمک کند.

2. نحوه خوابیدن و نشستن

در چند روز اول بعد از عمل که میزان استراحت بیشتر می باشد دقت داشته باشید برای مدت طولانی به یک سمت دراز نکشید و یا به مدت طولانی نشسته نباشید  از بالش هایی که حلقوی هستند استفاده کنید و آنها را زیر لگن خود قرار دهید تا فشار زیادی به بخیه هایتان وارد نشود.

3. تورم و کبودی

تورم و کبودی بعد از هر جراحی امکان دارد به وجود آید، اما شما باید بدانید که نیازی نیست نگران باشید، چرا که تورم و کبودی امر طبیعی می باشد. تا دو ماه بعد از جراحی امکان دارد شما تورم و کبودی را مشاهده کنید. بر همین اساس بهتر است که صبر کنید تا پزشک شما را مورد معاینه قرار دهد.

4. بخیه ها

بخیه ها به صورت جذبی می باشد و سریعا بعد از مدتی ریزش می کنند. ریزش بخیه ها سه تا پنج روز زمان می برد که نگران ریزش آنها نیازی نیست که باشید.

5. رژیم غذایی

رژیم غذایی شما باید به گونه ای باشد که به بیماری یبوست دچار نشوید. یبوست به زخم ها و بخیه ها فشار وارد می کند. به همین دلیل تنها غذاهایی که فیبر دارند را مورد استفاده قرار دهید.

6. انجام فعالیت های روزمره

برای انجام دادن فعالیت های روزانه خود باید با پزشک مشورت کنید. در روز های به هیچ عنوان فعالیت های سنگین نداشته باشید و در صورتی که رشته ورزشی خاصی را کار می کنید حتما با پزشک خود برای شروع ورزش مشورت کنید

 

8. کمپرس سرد

کمپرس سرد را بهتر است تا 24 ساعت بعد از عمل  مورد استفاده قرار داده تا درد و تورم را کاهش دهید.

9. رعایت بهداشت و استحمام

شست و شوی روزانه ناحیه تناسلی یکی از مهمترین مواردی است که باید به آن دقت داشته باشید. برای شست و شو بهتر است از شامپو بچه استفاده کنید. استحمام بعد از جراحی ایرادی ندارد ولی نباید درون وان و جکوزی بنشینید.

10. تماس جنسی

به مدت 4 روز بعد از جراحی از رابطه جنسی باید خودداری کنید، زمان برقراری رابطه جنسی هم باید از ژل خاصی استفاده نمایید.

با انجام دادن مراقبت های قبل و بعد از لابیاپلاستی بدون شک عمل شما با موفقیت انجام خواهد شد. همچنین توجه باشید ممکن است همزمان با لابیاپلاستی روش های دیگری مانند تنگ کردن واژن و انواع روش های جوانسازی استفاده شود که در این صورت مراقبت ها باید با دقت تر و به نسبت عمل انجام شده طولانی تر باشد

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها