{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

از گذشته تا به امروز، ایرانی ها احترام زیادی برای مسجد ها و اماکن متبرکه قائل بودند.

از گذشته تا به امروز، ایرانی ها احترام زیادی برای مسجد ها و اماکن متبرکه قائل بودند. به همین دلیل مایل هستند تا بهترین و زیباترین فرش ها را در این مکان ها پهن نمایند. اما با گذشت زمان و تولید انواع مختلف فرش سجاده ای مخصوص مسجد، استفاده از این نوع فرش ماشینی جایگاه ویژه ای در بین مردم پیدا نموده است.

فرش سجاده ای چیست؟

به فرش هایی که برای پوشاندن کف مساجد، حسینیه ها، نمازخانه ها و دیگر اماکن مشابه مورد استفاده قرار می گیرد. فرش های سجاده ای به سجاده فرش و یا فرش سجاده نیز مشهور هستند. برخی از مشتریان نیز این فرش ها را به عنوان فرش نمازخانه یا فرش مسجد نام گذاری کرده اند. فرش مسجدی یا مصلی، به فرشی که برای پهن نمودن در مصلی استفاده می شود می گویند.

کارخانه فرش کاشان از تولید کنندگان انواع فرش سجاده مسجد ارزان قیمت در ایران می باشد. تنوع محصولات و قیمت پایین این نوع فرش باعث افزایش خریداران از این مجموعه شده است.

9

دلایل استفاده از فرش سجاده ای مسجد

۱- تشخیص راحت جهت قبله : فرش های سجاده ای در مساجد به سمت قبله مایل هستند. تا افراد بتوانند به راحتی برای خواندن نماز جهت قبله را بیابند.

۲- جلوگیری از دزدیدن فرش های مسجد : چون ابعاد و طرح های فرش های سجاده ای به گونه ای است که کاربردی در مکان های دیگر ندارد. بنابراین میزان سرقت آن بسیار کم است.

۳- پوشش کامل فضای نمازخانه یا مسجد : رول های فرش سجاده ای در ابعادی تولید می شود که به راحتی می توان تمام محیط نمازخانه را مفروش نمود. و دیگر نیازی به استفاده از کناره در مساجد نیست.

۴- ایجاد نظم و هماهنگی : وجود طرح های یکپارچه، مانند طرح های مناره و محراب در فرش های سجاده اس، سبب ایجاد فضایی خاص و روحانی در مسجد و اماکن متبرکه می شود.

10

۵- امکان طراحی و تولید طرح و رنگ مختلف : با توجه به شرایط جغرافیایی و مراسم های مذهبی در شهرهای مختلف کشور. فرش های مسجد در طرح های متفاوت و گوناگون، از جمله مناسب برای اهل تشیع و اهل تسنن، بافته و تولید می شود.

آشنایی با انواع فرش سجاده ای

فرش های سجاده ای مسجد از جهت طرح و نقش انواع مختلفی دارد. با شناخت انواع فرش مسجد می توانید در زمان خرید فرش مسجدی، انتخاب بهتری داشته باشید.

۱. فرش سجاده ای محرابی:

این فرش سجاده، با توجه به نام آن، دارای یک طرح محراب بر روی فرش می باشد. که به طور معمول در میان طرح محراب نیز طرح های اسلیمی مانند شمسه و یا طرح گل و بوته نقش بسته است. فرش مسجد محراب از پر فروش ترین طرح های انواع فرش های سجاده ای است و بیشتر در مساجد، نمازخانه ها و مصلی ها مورد استفاده قرار می گیرد.

۲. فرش تشریفاتی مسجد:

فرش های تشریفاتی یا تک حاشیه، از طرح هایی ساده و بدون محراب می باشند. این مدل فرش سجاده ای شبیه به فرش های کناره بافته می شود. و در بافت آن از نقوشی مانند گل و بوته های افشان و طرح های اسلیمی استفاده می شود. فرش سجاده ای تشریفاتی بیشتر جهت مساجد و حسینیه هایی که نیاز به این طرح دارند، استفاده می شود.

3. فرش سجاده ای یکپارچه:

فرش سجاده ای یکپارچه قیمت بالاتری نسبت به مدل های قبلی دارد و بیشتر در مساجد لوکس مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع فرش سجاده ای مانند فرش تشریفاتی است با این تفاوت که حاشیه برای قرار گیری مهر ندارد. طرح این مدل فرش سجاده منظم و یکپارچه می باشد و با قرار دادن رول ها در کنار هم یک ترنج ایجاد می شود. فرش سجاده یکپارچه بیشتر برای مفروش کردن اماکن متبرکه مانند امامزاده ها و یا حسینیه ها مورد استفاده است.

مزایای خرید فرش مسجد

  • ابعاد و سایز متناسب با مسجد
  • مفروش کردن کل مسجد و تمامی فضاهای کف
  • دارای طرح و نقوش متنوع و متناسب با فضای مذهبی
  • مشخص کردن سمت قبله با استفاده از فرش سجاده ای
  • نظم و یکپارچگی صفوف نماز با سجاده فرش
  • حمل و نصب آسان و ترمیم سریع
  • شستشوی راحت و آسان فرش مسجد
  • مفروش کردن نمازخانه ها و فضاهای کوچک (مساحت کمتر از ۶ متر)
  • امکان انتخاب طرح، رنگ و جنس نخ مورد دلخواه متولیان و هیئت امنای مسجد

طرح های پر فروش فرش سجاده ای

فرش های سجاده ای از ۴۰۰ شانه شروع و تا فرش  ۱۵۰۰ شانه تولید می شوند. از پر فروش ترین طرح و نقوش فرش سجاده ای می توان به طرح های ۵۰۰ و ۷۰۰ شانه ماشینی اشاره کرد. این طرح ها در قیاس با دیگر فرش های مسجد کیفیت و طول عمر بالا و همچنین قیمت بسیار مناسبی دارند. فرش های سجاده ای مسجد ۷۰۰ شانه کاشان به دلیل استفاده از الیاف ۱۰۰ ٪ اکریلیک، دوام، نرمی و لطافت خوبی دارند. ارتفاع خاب زیاد فرش های ۷۰۰ شانه با تراکم ۲۵۵۰ برای نشستن نماز گذاران و افراد مختلف مناسب هستند.

اگر به دنبال خرید فرش سجاده ای ارزان می باشید، می توانید از انواع فرش نمازخانه ای ۴۰۰ شانه نیز خریداری نمایید. فرش مسجد ۴۰۰ شانه قیمت پایین تری نسبت به مدل های دیگر دارند.

قیمت فرش سجاده مسجد

از عوامل تاثیر گذار در قیمت فرش سجاده ای می توان به تعداد شانه و تراکم فرش، جنس الیاف و نخ مورد استفاده، ارتفاع نخ خاب و تعداد رنگ ها در بافت این نوع فرش اشاره نمود.

به طور کلی هر چه تعداد شانه  و تراکم فرش بیشتر باشد، قیمت فرش سجاده ای نیز بیشتر می شود. کیفیت نخ مورد استفاده در بافت فرش مسجد نیز بر یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت فرش سجاده ای می باشد.

تمام فرش های سجاده ای تولیدی کارخانه فرش کاشان به صورت مستقیم از کارخانه عرضه می شود. و رنج قیمت فروش آن ها در حدود ۳۰ تا ۵۰ ٪ ارزان تر از بازار فرش می باشد.

خرید فرش سجاده ای

افراد برای خرید حضوری فرش سجاده ای برای مسجد و اماکن مذهبی، می توانند به نمایشگاه های دایر در کاشان و تهران مراجعه نمایید. و با توجه به فضای مسجد یا محل مدنظر شان، فرش سجاده ای مورد نظر خود با کیفیت بالا و قیمت ارزان را خریداری نمایند.

اما از آنجایی که مشتریان فرش سجاده ای مسجد در شهرهای مختلف کشور پراکنده می باشند. و امکان خرید حضوری از نمایشگاه های فرش کاشان را ندارند. این امکان برای خرید اینترنتی از سایت کارخانه فرش کاشان برای آن ها فراهم شده است.

با مراجعه به سایت می توان از طرح های متنوع فرش سجاده دیدن نموده و محصول مورد نظر خود را انتخاب و سفارش دهید. شرکت فرش کاشان بهترین فرش سجاده ای را با بالاترین کیفیت برای شما تولید می نماید.

11

آدرس نمایندگی فرش کاشان در تهران: تهرانپارس، خیابان ۱۹۶ شرقی، بین چهار راه ۱۳۵ و ۱۳۷، (بالاتر از خیابان شفیعی مکرم)، پلاک ۷۸، فرش کوروش

شماره تماس نمایشگاه تهران: ۰۲۱۷۱۳۳۳۲۰۰

آدرس نمایشگاه کارخانه فرش کاشان: کاشان، بلوار شهدا، روبروی دار السلام، شهرک فتح المبین، اوایل شهرک بلوار نبی اکرم، فرش ستاره کوروش

شماره تماس کارخانه فرش کاشان: 02177320031 - 03155549900

 

آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

دیگر رسانه‌ها