{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

یکی از اولین خودروهای چینی راه‌یافته به ایران در ابتدای دهه ۹۰، سدان رده متوسط چری A5 بود. شرکت مدیران خودرو آن را با نام ام‌وی‌ام ۵۳۰ به بازار عرضه کرد.

۵۳۰ نسبت به تمام خودروهای چینی پیش از خود در بازار ایران حرف بیشتری برای گفتن داشت و در بازار خودروهای چینی در ایران تحولی ایجاد کرد. محوریت ساخت ام‌وی‌ام ۵۳۰ بر خانوادگی بودن آن متمرکز است و برای جوانان گزینه جذابی نیست؛ زیرا ازنظر شتاب، هندلینگ و طراحی، معمولی محسوب می‌شود.

طراحی بدنه و کابین

ام‌وی‌ام ۵۳۰ طراحی بسیار ساده‌ای دارد و با رینگ و لاستیک کوچک نسبت به بدنه و صندوق‌عقب مکعبی، طراحی چندان جالب‌توجهی ندارد. طراحی مکعب‌مانند و بدون شیب قسمتِ عقب خودرو چهره زیبایی را به خودرو نمی‌دهد و در‌کل چندان خوشایند نیست. ناهماهنگی و سادگی بیش‌ازحد طراحی داشبورد و خطوط صافِ بخش میانی مربع‌مستطیل‌ ضبط، در ابتدا شاید ناخوشایند به نظر برسد ولی قابل‌تحمل است. کیفیت متریال‌های استفاده‌شده درون خودرو، نسبت به رقبای آن در این رده قیمتی، این طراحی و ناهماهنگی را قابل‌تحمل‌تر می‌کند و دیگر به‌ چشم نمی‌آید. ویژگی مثبتی که می‌توان به این خودرو نسبت داد، تعبیه کردن سانروف برای این خودرو است.

مشخصات فنی

ام‌وی‌ام ۵۳۰ از موتور ۲‌ لیتری ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپ با توان ۱۳۹ اسب بخار در ۵۷۵۰ دور‌ در‌ دقیقه بهره می‌برد. این موتور می‌تواند این خودرو را به حداکثر سرعت ۱۸۵ کیلومتر بر ساعت برساند. این خودرو از جعبه‌دنده دستی ۵ دنده برخوردار است که گشتاور تولیدی ۱۸۲ نیوتن‌متر در ۴۳۰۰ تا ۴۵۰۰ دور در دقیقه را به ارمغان می‌آورد. شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر این خودرو طی تست‌های انجام‌شده در شرایط غیر استاندارد ۱۴ تا ۱۵ ثانیه بود که برای این حجم موتور و توان خروجی قابل‌قبول است و ام‌وی‌ام ۵۳۰ را در ردیف سایر سدان‌های بازار قرار می‌دهد.

سیستم تعلیق این خودرو در جلو از نوع مک‌ فرسون و در عقب از نوع اتصالات چندگانه است. عملکرد آنها به‌قدری نرم است که می‌توان گفت بر روی هندلینگ تأثیر منفی گذاشته‌ است. در مدل‌های اولیه 530، برخی از مالکان ناچار به تعویض کمک‌فنرها می‌شدند تا از شدت بازی و ناپایداری خودرو کاسته شود. ترمزهای استفاده‌شده در هر ۴ چرخ، دیسکی است و عملکرد آن‌ها قابل‌قبول و مورداطمینان به‌ نظر می‌رسد. منبع:MVM530  دیوار

تجربه رانندگی و مزایا و معایب

ام‌وی‌ام ۵۳۰ ساختار شاسی و سیستم تعلیق پیشرفته‌ای دارد. در طراحی این خودرو از همکاری و تکنولوژی شرکت وتوس، طراح و سازنده خودروهای اسپرت در انگلستان بهره گرفته شده است و لرزش صدا و سختی برای تمام اجزای خودرو بهینه شده است. فرمان خوش‌دست این خودرو کاملاً در خدمت راننده است و کنترل خودرو را برای راننده راحت و ساده می‌کند.

دید راننده به اطراف خوب است؛ فقط به‌ نظر می‌رسد کمی دید نسبت به عقب به‌دلیل ارتفاع زیاد صندوق بار محدود شده باشد. فضای بزرگ و جادار کابین کاملاً هدف ساخت آن را به‌عنوان یک خودروی خانوادگی محرز می‌کند. ردیف عقب نیز فضای جادار و بزرگی را در اختیار سرنشینان چه در قسمت سر چه پا می‌گذارد. صندوق بار خودرو نیز بزرگ و جادار است و به‌خوبی نیاز سفرهای جاده‌ای یک خانواده ۵نفره را فراهم می‌کند.

مصرف سوخت ۵۳۰ مناسب و اقتصادی است و از این نظر نیز عملکرد خوبی دارد. سیستم تعلیق خودرو در جلو از نوع مک‌فرسون و در عقب از نوع سیستم تعلیق کشنده چندگانه است که عملکرد مناسب و نرمی را به ارمغان می‌آورد. این عملکرد درکنار فنربندی خوب خودرو، سواری راحتی را به سرنشینان تقدیم می‌کند.

ام‌وی‌ام ۵۳۰ نیز مانند دیگر چینی‌های بازار از ضعف مونتاژ و عایق‌بنید کابین رنج می‌برد. نفوذ صدای موتور به داخل کابین و صدای محیط آزاردهنده است. گیربکس خودرو موتور ضعیف آن را در سربالایی‌ها به خوبی همراهی نمی‌کند و خودرو دچار کشش نامناسب می‌شود. همچنین موتور شتاب و هیجان رانندگی را آن‌طور که باید منتقل نمی‌کند. بررسی روند  قیمت خودرو های چینی  موجود در بازار کشور، نشان می‌دهد که ۳۱۵ خودرویی است که ارزش خرید به‌نسبت خوبی دارد.

 

ارسال نظر

 

دیگر رسانه‌ها