{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

فرزانه شجریان، افسانه شجریان، همایون شجریان، مژگان شجریان و رایان شجریان پنج فرزند محمدرضا شجریان، اسطوره تازه درگذشته آواز ایران هستند.

عکس هنری و زیبای استاد شجریان و همسرش کتایون خوانساری

محمدرضا شجریان اسطوره آواز ایرانی روز پنجشنبه - ۱۷ مهرماه - پس از تحمل یک دوره بیماری در بیمارستان جم تهران درگذشت.محمدرضا شجریان، دو بار ازدواج کرد که ازدواج اول وی با فرخنده گل‌افشان بود.مشهورترین فرزند محمدرضا شجریان، همایون است. 

122730840_648090759242704_6520364647076227996_n

حاصل این ازدواج، چهار فرزند به نام‌های فرزانه (راحله) شجریان، افسانه شجریان، مژگان شجریان و همایون شجریان بود؛ همچنین ازدواج دوم وی با کتایون خوانساری صورت گرفت که رایان شجریان، حاصل این ازدواج بود.

بیوگرافی فرزانه (راحله) شجریان

وی بزرگترین فرزند محمدرضا شجریان و فرخنده گل‌افشان است. فرزانه شجریان متولد ۱۳۴۲ به دنیا آمد.

مژگان شجریان، متولد ۲۷ اردیبهشت ۱۳۴۸ است. فارغ‌التحصیل کارشناسی نقاشی و کارشناسی ارشد ارتباط تصویری (گرافیک) از دانشگاه آزاد اسلامی است و علاوه بر آن نیز کارشناسی موسیقی از دانشگاه هنر دارد. مژگان شجریان در گروه شهناز به همراه پدرش فعالیت موسیقایی داشت.

اولین آلبوم مستقل وی در فروردین ۱۳۹۸ با نام ارغوان منتشر شد. آهنگسازی این آلبوم را سورنا صفاتی بر عهده داشته‌است. در این آلبوم از اشعار شاعرانی چون هوشنگ ابتهاج، شفیعی کدکنی و حافظ استفاده شده‌است.

مژگان شجریان سابقه فراگیری سه تار از محمدرضا لطفی و حسین علیزاده را داشته و ردیف نوازی را نیز از پرویز مشکاتیان و مهربانو توفیق آموخته است.

بیوگرافی همایون شجریان

وی در روز در ۳۱ اردیبهشت ۱۳۵۴ در تهران متولد شد. همایون شجریان از همان ابتدا نزد بزرگان موسیقی همانند ناصر فرهنگ‌فر، پرویز مشکاتیان، اردشیر کامکار و جمشید محبی به یادگیری ساز و آواز پرداخت. او نوازنده کمانچه، تنبک و آواز خوانی قدرتمند است.

همایون شجریان چندین قطعه و آلبوم معروف دارد که از آنها می‌توان به ایران من، خداوندان اسرار و افسانه چشم‌هایت اشاره کرد. او همینطور موسیقی فیلم‌های آرایش غلیظ، رگ خواب و شعله ور را نیز خوانندگی کرده است.

حضور همایون شجریان به همراه علیرضا قربانی در مرکز تجاری ایران مال حواشی بسیاری را رقم زد. همایون شجریان جهت گرفتن چند عکس برای تبلیغات مربوط به آلبوم مشترکش با علیرضا قربانی (افسانه چشمهایت) به محل کتابخانه ایران مال رفته بود که این حضور منجر به انتقادهای شدیدی شد.

آنها به شبهه‌ناک بودن منابع مالی ایران مال اشاره کرده و از همایون شجریان برای حضورش توضیح خواسته بودند. در همین راستا شجریان و قربانی اقدام به انتشار بیانیه‌هایی مجزا کردند که به این واکنش‌ها اعتراض کردند و شبهه‌دار بودن منابع مالی برای ساخت این مجتمع عظیم تجاری را بی‌ارتباط با گرفتن چند عکس دانسته بودند.

شجریان در بخشی از یادداشتش نوشت: «من فراتر از این مردم نیستم و هر جا آنان می‌توانند حضور داشته باشند چنانچه لازم باشد من هم خواهم بود.»

بیوگرافی رایان شجریان

آخرین فرزند محمدرضا شجریان، رایان نام دارد که فرزند محمدرضا شجریان و کتایون خوانساری است. وی در ونکوور کانادا به دنیا آمده است.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها