{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

به گزارش رکنا : «مت هنکاک» وزیر بهداشت انگلیس عصر شنبه در برابر فشارهای افکار عمومی به دلیل رسوایی اخلاقی در سایه محدودیت‌های کرونایی تسلیم شد و وزیر بهداشت از مقام خود استعفا کرد.

به گزارش ایرنا، هنکاک در استعفانامه خود به نخست وزیر انگلیس اذعان کرد که محدودیت‌های کرونایی را نقض کرده و تمایلی ندارد که مسائل مربوط به زندگی شخصی او، باعث انحراف تمرکز دولت در زمینه خروج از بحران کرونا شود.

وی باردیگر از مردم انگلیس به دلیل نقض محدودیت‌های کرونایی که خود در وضع آن‌ها دخیل بوده عذرخواهی کرد. بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس نیز اعلام کرد که از دریافت استعفانامه هنکاک متاسف است.

این تحول پس از آن صورت می‌گیرد که هفته گذشته تصویری در رسانه‌ها و فضای مجازی از وی منتشر شد که نشان می‌دهد نامبرده با خیانت به همسرش، یکی از دستیارانش به نام خانم «گینا کولادانگلو» را بدون رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در آغوش کشیده است. گفته می‌شود که این تصویر متعلق به ۶ «می» (۱۶ اردیبهشت) بوده است.

هنکاک دیروز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که از بابت نادیده گرفتن توصیه‌های بهداشتی نادم و پشیمان است. بوریس جانسون هم تصریح کرد که از نظر او این پرونده مختومه تلقی می‌شود؛ اما اعتراض‌ها همچنان ادامه داشت و همچنین سووالات زیادی درباره اصل به‌کارگیری خانم کولادانگلو در وزارت بهداشت انگلیس مطرح و ادعا شد که او با پارتی بازی وزیر استخدام شده است.

هنکاک از قبل هم به دلیل افشاگری‌های مشاور سابق نخست وزیر انگلیس درباره سوء مدیریت او در بحران کرونا تحت فشار قرار داشت. دومینیک کامینگز که پس از برکناری از جایگاه دست راست نخست وزیر دل پری از دولت دارد، تصاویر مکاتباتش با بوریس جانسون را منتشر کرده که در آن وزیر بهداشت را یک عنصر مایوس کننده لقب داده است.

«جاناتان اشوورث» وزیر بهداشت کابیته در سایه (حزب کارگر) هنکاک را یک عنصر مایوس کننده دائم خوانده و اعضای حزب حاکم محافظه‌کار هم از نخست وزیر خواسته بودند که او را از سمتش برکنار کند.

 

 

آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

دیگر رسانه‌ها