{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی بیان کرد: تقویت عضلات شکم و اصلاح سبک زندگی موجب کاهش گودی کمر می‌شود.

ه کسانی دچار گودی کمر می‌شوند؟
محمد تقی حلی‌ساز درباره گودی کمر و راه‌های درمان آن، گفت: گودی کمر بیش‌تر در افرادی که از چاقی موضعی رنج می‌برند، کسانی که عادت به خوابیدن روی شکم دارند و یا تجربه بارداری را داشته‌اند، دیده می‌شود.

وی افزود: این عارضه در افراد که از تناسب اندام برخوردار هستند کم‌تر دیده می‌شود، اما اگر این افراد بهداشت ستون فقرات را رعایت نکنند دچار گودی کمر می‌شوند.

این متخصص طب فیزیکی و توانبخشی با بیان اینکه گودی کمر به دنبال شیوه غلط زندگی مانند عدم رعایت شیوه صحیح خوابیدن، نشستن و ... ایجاد می‌شود، تصریح کرد: افرادی که درگیر این عارضه می‌شوند می‌توانند با انجام فعالیت‌هایی که موجب تقویت عضلات شکم می‌شود و یا اصلاح نحوه نشستن و خوابیدن از شر گودی کمر خلاص شوند.

حلی‌ساز با تأکید براینکه عدم اصلاح سبک زندگی و رعایت نکردن بهداشت ستون فقرات موجب افزایش و تشدید گودی کمر می‌شود، خاطرنشان کرد: اگر گودی کمر برطرف نشود، خطر درد شدید کمر را به دنبال دارد و می‌تواند در نحوه راه رفتن افراد نیز تأثیر سوء بگذارد.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) یادآور شد: به افرادی که تمایل دارند با انجام ورزش و تقویت عضلات شکم، گودی کمر را درمان کنند توصیه می‌شود برای انجام حرکات از متخصص طب فیزیکی یا مربیان تربیت بدنی برنامه دریافت کنند.

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها