{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

تحقیقات انجام شده در سال 2017 روی سه هزار کارمند نشان داد 41 درصد از آن ها به علت کارشان با افزایش وزن روبه رو شده‌اند.کارمندانی که ساعات زیادی را پشت میز می‌گذراندند ( مانند دستیاران اداری ) و کسانی که سطح استرس شغلشان بالا بود ( مانند مهندسان و پرستاران ) بیشتر تمایل به اضافه کردن وزن داشتند.حقیقت این است که دلایل متعددی وجود دارد که شغلتان می‌تواند روی وزنتان تاثیر بگذارد.

تاثیر شغل روی برنامه غذایی

دکتر کاترین تریون متخصص تغذیه در نیویورک می گوید: شغل روی برنامه غذایی، فعالیت بدنی و رفتار تاثیر دارد.
برخی عوامل بالقوه اضافه وزن :
ساعات نشستن

یکی از مشهودترین عوامل افزایش وزن کمبود فعالیت بدنی در کارمندان است. کارمندان مجبورند ساعات زیادی را پشت میز به صورت نشسته کار کنند. در آمارهای گرفته شده نشستن روی صندلی به مدت طولانی به عنوان اولین دلیل برای اضافه شدن وزن یادشده است.
رفت و آمدهای طولانی مدت
آن دسته از کارمندان که از وسایل نقلیه عمومی استفاده می کنند درجه BMI کمتری نسبت به کسانی دارند که با ماشین شخصی رفت و آمد می کنند. البته بهتر از این دو گروهی بود که با دوچرخه یا پیاده رفت و آمد می کرد. در حالت ایده آل مدیران کسب و کار باید شرایط رفت و آمدی سالم را برای کارمندان خود فراهم کنند.
استرس کار
سطح بالای هورمون استرس کورتیزول می‌تواند باعث تحریک هوس به مصرف چربی و قند شود. این موضوع باعث می شود بدن چربی را در ناحیه میانی ذخیره کند.تحقیقات محققان آلمانی نشان داده سطح بالای استرس باعث بالا رفتن خطر ابتلا به دیابت نوع دو می شود. حتی ممکن است احساس کنید برای پیشرفت در کارتان مجبورید برخی از عادات سالم را کنار بگذارید.
کار تا دیر وقت
بسیاری از کارمندانی که تا دیر وقت مشغول کار هستند کم خوابی را دلیل اضافه وزن خود می دانند. بر اساس تحقیقات دانشگاه پنسیلوانیا افراد بالغی که برای پنج شب پشت سر هم هر شب تنها چهار ساعت وقت برای خواب دارند وزن بیشتری از کسانی که هشت ساعت می خوابند، اضافه می کنند.
کمبود نور خورشید
اگر در اتاقی بدون پنجره کار می کنید و قبل از طلوع خورشید به سرکار خود می رسید، ممکن است اسلحه ضد چاقی کاملا طبیعی نور خورشید را از دست بدهید. تحقیقات جدید نشان داده قرار گرفتن زیر نور خورشید با BMI در ارتباط است و قرار گرفتن زیر نور اول صبح تاثیر لاغری دارد. نور به تنظیم ریتم شبانه روزی کمک می کند، که به نوبه خود انرژی و مصرف آن را نیز تنظیم می کند.
 

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها