{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

یک بیماری تهدید آمیز و مرگبار زیر سایه کرونا در کشور انگلیس رخنه کرد.

کرونا دست از سر این دنیا هنوز برنداشته است. در دوران غمگین کرونا همگی شاهد اتفاقات جالبی نبودیم و چه بسا کرونا جان بسیاری از عزیزان ما را نیز گرفت.حالا بیماری دیگر زیر سایه کرونا ظهور پیدا کرده است.در حالی که کرونا همچنان در انگلیس جولان می دهد، خبر ها از بروز یک بیماری تهدید آمیز جدید در این کشور به غیر از کرونا حکایت دارد.

به نقل از نیویورک پست، در حالی که کرونا همچنان در انگلیس جولان می دهد و گونه جدید دلتای این ویروس در این کشور در موارد ابتلای بیشتر مبتلایان مشاهده شده، این کشور با تهدیدی جدید مواجه است؛ بیماری که «آبله میمون» نام دارد.

بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی دو مورد از موارد بسیار واگیردار این بیماری، اکنون در انگلیس به تأیید رسیده است. به نظر می رسد این بیماری در ماه مه بوسیله یک مردی که در ایالت دلتای نیجریه زندگی و کار می کرده، به انگلیس آورده شده است.

این مرد زمانی که وارد انگلیس شد در تاریخ 10 مه تحت قرنطینه قرار گرفت. او از ناحیه صورت دچار بثورات و جوش های پوستی شد. این بیمار برای 10 روز خود را قرنطینه کرد و به دنبال مراقبت های پزشکی برای تسکین نشانه های این بیماری بود و در نهایت در تاریخ 23 می در بیمارستان بستری شد.

کرونا

بر پایه گزارش سازمان بهداشت جهانی این مرد یک عضو خانواده ای را نیز مبتلا کرد. هر دو بیمار اکنون در وضعیتی پایدار به سر می برند و در حال بهبودی هستند.

گفتنی است آبله میمون سبب می شود تا جوش های تاول دار و پر از چرک روی بدن رشد کند. در حالی که دیدن این بیماری معمولا نگران کننده و ناخوشایند است؛ اما معمولا این بیماری کشنده نیست.

 

 

آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

دیگر رسانه‌ها