{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

چه کسانی بیشتر در معرض ابتلا به ویروس کرونا هستند؟

کرونا تهدید بزرگ برای افراد دیابتی است.کرونا در این وضعیت مرگبار با کسی شوخی ندارد.کرونا روز به روز مرگبارتر و خطرناک تر از روز قبل می شود.گویکا روگلیش اظهار کرد: داده‌ها و آمارهای مربوط به بیماری همه گیر کرونا نشان می‌دهد که بیماران مبتلا به دیابت نوع یک بیشتر در معرض خطر موارد شدید بیماری کرونا هستند و تعداد مرگ و میر در میان آن‌ها در مقایسه با بیماران دیابتی نوع دوم بیشتر است.

وی در مورد خطرات ناشی از COVID-۱۹ برای یک بیمار دیابتی و اینکه چگونه آن‌ها می‌توانند ایمنی و سلامتی خود را در طی همه گیری حفظ کنند تصریح کرد: دیابت در ۳۰ سال گذشته شیوع بیشتری یافته است و در حال حاضر بیش از ۴۰۰ میلیون نفر در جهان با این بیماری درگیر هستند.

این مسئول سازمان بهداشت جهانی توصیه کرد: اصلی‌ترین نکته در درمان دیابت فعالیت بدنی و رژیم غذایی سالم است؛ دو اقدامی که ممکن است در شرایط همه گیری به راحتی در دسترس نباشد. بیماران دیابتی باید برای تنظیم فعالیت بدنی توصیه شده و رژیم غذایی سالم در دوره کرونا، دست به نوآوری بزنند.

وی افزود: داروها باید به طور منظم و دقیق مصرف شوند و افراد دیابتی باید با رعایت کامل اقدامات پیشگیرانه برای محافظت از خود مانند شستن دست‌ها، ماسک‌های محافظ، تهویه مناسب در فضاهای بسته و فاصله فیزیکی هنگام برقراری ارتباط با دیگران از بیماری Covid-۱۹ در امان بمانند.

این متخصص دیابت در مورد نیاز بیماران به دریافت واکسن به عنوان یک گروه اولویت دار برای واکسیناسیون تأکید کرد و گفت: ثابت شده است که واکسن‌ها ایمن و مؤثر هستند و از بیماران دیابتی نوع یک و دو محافظت کرده است.

 

آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

دیگر رسانه‌ها