{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

یک فیزیوتراپ با اشاره به نقش انتخاب بالشت مناسب در پیشگیری از آرتروز گردن گفت: آرتروز گردن در برخی از افراد موجب حساسیت به دما و بروز سردرد در آنها می‌شود.

بهترین نحوه خوابیدن برای پیشگیری از آتروز گردن

دکتر محمد اکبری ، درباره آرتروز گردن اظهار کرد: آرتروز گردن در زنان نسبت به مردان شایع‌تر است.

وی با بیان اینکه علامت‌های آرتروز گردن معمولا بعد از ۴۵ سالگی بروز می‌کند، افزود: آرتروز با درد در ناحیه گردن، شانه‌ها و اندام‌ها بالای تنه مشاهده می‌شود به طوری که فرد هنگام حرکت دادن سر و بلند شدن از خواب احساس درد می‌کند.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران خاطرنشان کرد: آرتروز گردن حتی می‌تواند موجب سردرد با منشا گردنی شود و در برخی موارد به سیستم عصبی خودکار فشار وارد کند بنابراین این افراد نسبت به تغییر دما، سرما و گرما واکنش نشان می‌دهند.

این فیزیوتراپ با بیان اینکه استفاده از بالش نامناسب هنگام خواب باعث آرتروز گردن می‌شود، یادآور شد: افراد بر اساس اینکه چطور می‌خوابند باید بالش مناسب خود را انتخاب کنند به طور مثال اگر طاقباز می‌خوابند باید ضخامت بالش آنها ۵ سانتی‌متر و اگر به پهلو می‌خوابند باید ۱۵ سانتی‌متر باشد.

اکبری ادامه داد: افراد باید به طور کلی بالشی را انتخاب کنند که محتویات داخل آن از پر، پشم یا پنبه باشد که به راحتی جابه جا شوند و فشاری در ناحیه سر آنها به وجود نیاید و گردن در امتداد ستون مهره‌ها باشد.

وی عنوان کرد: نشستن‌های طولانی مدت، عدم فعالیت و استفاده طولانی مدت از وسایل دیجیتال همچون گوشی و تب‌لت نیز افراد را مستعد ابتلا به آرتروز گردن می‌کند.

این فیزیوتراپ خاطرنشان کرد: پیشنهاد می‌شود افرادی که فعالیت کم دارند یا کارمند هستند پیش از بروز آرتروز گردن به فیزیوتراپ مراجعه کنند همچنین افراد درصورت مشاهده هر نوع تغییری در تقارن شانه، کتف و گردن نیز باید به پزشک مراجعه کنند.

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها