{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

گزارش‌ها حاکی از آن است که «ملانیا ترامپ» از ملاقات با همسرش در بیمارستان خودداری کرد، زیرا مایل نبود بادیگاردهایش در معرض ابتلا به ویروس کرونا قرار بگیرند.

یک منبع ناشناس کاخ سفید گفت که ملانیا ترامپ در طول دو روز آخر هفته به دلیل نگرانی از سرایت ویروس در انزوا باقی ماند.این مقام به ان بی سی گفت: «ملانیا ترامپ مبتلا به کووید ۱۹ است. این بیماری مامورانی را که خودروی حامل او را به بیمارستان رانده و کارمندان بیمارستان را که ملانیا ترامپ را به اتاق دونالد ترامپ هدایت می‌کرده اند در معرض سرایت ویروس قرار می‌داد.»

ملانیا ترامپ در توییتی که روز دوشنبه به اشتراک گذاشت، مراتب حمایتش را از کادر پزشکی و پرستاران ابراز کرده و در ارتباط با وضع مزاجی اش گفت همچنان در خانه استراحت خواهد کرد.

وی نوشت: «خانواده من از بابت دعا‌ها و حمایت‌های شما سپاسگزار است. حالم خوب است و به استراحت در خانه ادامه می‌دهم. از کادر پزشکی و پرستاران در همه جا سپاسگزارم و برای بیماران و کسانی که افراد خانواده شان آماج ویروس شده اند دعا می‌کنم.»

این اقدام ملانیا در حالیست که همسرش دونالد ترامپ به دلیل آن که روز یکشنبه در اتومبیل در اطراف بیمارستان از مقابل هوادارانش عبور کرد، مورد انتقاد قرار گرفت، زیرا متعاقب آن یک پزشک مرکز درمانی «والتر رید» این عمل او را برای به خطر انداختن سلامت ماموران امنیتی اش «دیوانگی» خواند.

دکتر «جیمز فیلیپس» که در برنامه‌های شبکه سی ان ان هم شرکت می‌کند، نوشت: «ممکن است بیماری به آن‌ها (ماموران امنیتی) هم سرایت کند. ممکن است بمیرند، برای یک «شوی سیاسی». ترامپ دستور داد جانشان را برای این شو به خطر بیندازند.»

دولت ترامپ روز دوشنبه اهمیت این خطر را ناچیز عنوان کرد و گفت خطر چیزی است که ماموران امنیتی آن را (به عنوان بخشی از کارشان) پذیرفته اند.

«مارک مدوز» رئیس ستاد کاخ سفید در برنامه «فاکس اند فرندز» شبکه خبری فاکس نیوز گفت ماموران امنیتی ترامپ بیش از پیش از ابزار حفاظت شخصی استفاده کردند، و این که هدف سایرین تنها «بهره برداری» از این موقعیت است.

مدوز گفت: «مامور امنیتی چطور در این محل قرار گرفته است؟ منظورم این است که ما با بالگرد رئیس جمهور به این جا آمدیم، مامور امنیتی با او بوده، در اتومبیل او بوده، با وجود این ما با استفاده از وسایل حفاظت شخصی بیشتر از ایمنی آن‌ها (در مقابل آلودگی به ویروس) اطمینان حاصل کردیم.»

در این میان، «کوری لواندوفسکی» مدیر سابق کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ به برنامه «تودی» ان بی سی گفت که رهبر عملیات سرویس امنیتی (ترامپ) و راننده او برای این ماموریت داوطلب شده بوده اند.

او گفت: «آن‌ها کار سختی دارند، اما مجبور نبوده اند چنین شغلی انتخاب کنند. هردو داوطلب شدند. فکر می‌کنم میان رئیس جمهور و دو مامور امنیتی داخل خودرو یک حائل شیشه‌ای بود.».

اما شبکه خبری سی ان ان از قول یک کاربر امنیتی ناشناس گفت: «این اتفاق هرگز نباید رخ می‌داد. بی احتیاطی محض بود. نارضایتی از نحوه رفتار با ما جایی که پای این بیماری به میان می‌آید به پیش از این برمی گردد. ما (ابزار یک بار مصرف) دورانداختنی نیستیم.»

سرویس‌های امنیتی و کاخ سفید به تقاضا برای اظهارنظر در این مورد پاسخ نداده اند.

در این میان، ترامپ در ویدئویی که روز یکشنبه پیش از دور دور در اطراف بیمارستان منتشر کرد در اشاره به ملانیا ترامپ گفت: «با بیماری به خوبی کنار می‌آید. ملانیا از من خواست به مناسبت احترامی که برای کشورمان قائل است، برای عشقی که به کشورمان دارد چیزی بگویم. حال هر دوی ما خوب است. ملانیا واقعا با بیماری به خوبی روبرو شد و شما احتمالا می‌دانید که او قدری از من جوان‌تر است، فقط کمی.»

ارسال نظر

 

دیگر رسانه‌ها