{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

برخی رسانه‌های کره جنوبی خبر دادند که همسر رهبر کره شمالی مدت‌ها است که در انظار عمومی دیده نمی‌شود.

معمای ناپدید شدن همسر رهبر کره شمالی +عکس
معمای ناپدید شدن همسر رهبر کره شمالی را با هم می خوانیم. رسانه‌های کره جنوبی دلایل مختلفی برای غیبت همسر رهبر کره شمالی از جمله بارداری ذکر می‌کنند. در دسامبر ۲۰۱۹، کیم جونگ اون همراه با همسر و مشاوران خود سوار بر اسب سفید به کوه مقدس رهبران کره شمالی رفت.
 
در ۲۵ ژانویه او همسرش را در جشن تئاتر موسیقی Samjiyon نیز همراهی کرد. پس از آن رهبر کره شمالی برای بررسی کار‌های مختلف ساختمانی یک بار در انظار عمومی ظاهر شد. در ۱۰ اکتبر، حزب کارگران کره شمالی هفتاد و پنجمین سالگرد تأسیس خود را با رژه نظامی جشن گرفت؛ اما همسر رهبر کره شمالی در هیچ یک از رویداد‌ها دیده نشد.
 
جونگ جین سوک، نماینده حزب کارگر در جلسه پارلمان خاطرنشان کرد که شایعات حاکی از آن است که همسر رهبر ممکن به دلیل مراقبت از خاله او و یا وقت خود را به آموزش بچه‌ها اختصاص داده باشد. دختر او در کلاس اول یا دوم در حال تحصیل است. شاید هم به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا باشد.
 
بر اساس گزارش اسپوتنیک تاکنون دقیقاً مشخص نیست که رهبر کره شمالی چند فرزند دارد. منابع مختلف از دو، سه و حتی چهار فرزند صحبت می‌کنند. البته شایعات باردار بودن همسر رهبر کره شمالی چندین ماه پیش مطلب نخست روزنامه‌ها بود.
 همسر رهبر کره شمالی به ندرت در انظار عمومی ظاهر می شود و نام او یعنی «ری سول جو» به اندازه ی همسران رهبران دیگر کشورهای دنیا در میان خبرها به چشم نمی خورد. علاوه بر این، سن دقیق او نامعلوم است. با این وجود، اطلاعاتی هر چند اندک اما جالب توجه در مورد زندگی این بانوی مرموز وجود دارد.

1- ری سول جو در خانواده ای تحصیل کرده متولد شد

او در شهر بندری «چونگ جین» متولد شد و پدر و مادر او پزشک و معلم بودند. تاریخ احتمالی تولد همسر کیم جونگ اون از ۱۹۸۵ تا ۱۹۸۹ ذکر شده، به این ترتیب سن او در حدود ۲۸ تا ۳۳ سال است.

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی و همسرش

2- او در دوران جوانی، رهبری گروه تشویق کنندگان را بر عهده داشت

ری سول جو پیش از ازدواج با رهبر کره شمالی در بزرگ ترین دانشگاه کره شمالی یعنی «کیم ایل سونگ» در پیونگ یانگ پایتخت این کشور تحصیل کرد. در سال ۲۰۰۵ و در جریان مسابقات قهرمانی آسیا، او به عنوان یکی از اعضای گروه تشویق کنندگان هیئت ورزشی کره شمالی به کره جنوبی سفر کرد.

همسر رهبر کره شمالی

3- ری سول جو در گذشته به کار آوازخوانی مشغول بود

ری سول جو به خوانندگی علاقمند بود و پیش از آنکه همسر آینده اش برای اولین بار آوازخوانی او را در یک برنامه ببیند، در چین مدتی را به یادگیری آوازخوانی سپری کرده بود.

4- او مادر سه فرزند است

طبق اخبار، ری سول جو و کیم جونگ اون دو دختر (حدوداً متولد سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۳) و یک پسر (متولد سال ۲۰۱۷) دارند. طبق گزارش های سازمان جاسوسی کره جنوبی، به دنیا آمدن فرزند سوم برخلاف خواست ری سول جو بود اما از آنجایی که کره شمالی به یک جانشین نیاز دارد او مجبور به اطاعت از دستور بوده است.

5- همسر رهبر کره شمالی یک سنت شکن است

ری سول جو نخستین بانوی اول در کره شمالی است که آرایش موهایش را شجاعانه تغییر داد و آن ها را کوتاه کرد. پیش از آن، تمامی همسران رهبران کره شمالی موهای بلندی داشتند. علاوه بر این، او به برندهای مد غربی علاقه مند است. برای مثال، در میان لوازم او کیف هایی از برندهای شنل و دیور وجود دارد. این زن شجاع به جای سنجاق سینه های منقوش به تصاویر رهبران کره شمالی که استفاده از آن ها اجباری است، از گل سینه های زیبا و نفیس استفاده می کند.

6- او همسرش را متقاعد کرد آزادی بیشتری به زنان کره شمالی دهد

ری سول جو تلاش کرد علیرغم قدرت و سلطه گری همسرش، خوی خشن او را نرم کند. کیم جونگ اون به زنان کره شمالی اجازه داد شلوار، جین، جوراب شلواری مشکی و همینطور کفش های پاشنه بلند و لژدار بپوشند. علاوه بر این، او به زنان اجازه ی دوچرخه سواری را داد.

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

دیگر رسانه‌ها