{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

در دیدار سفیر اقتصاد مقاومتی با نماینده مردم کرمان در مجلس مطرح شد:

در دیدار سفیر اقتصادی کشورمان با نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر و تشکر طرفین از تلاش های خیرخواهانه ای که درجهت ارتقای سطح اقتصاد و معیشت مردم انجام می شود، پیرامون مباحث مرتبط با اقتصاد مقاومتی و بازوهای اجرایی آن خصوصا در شرایط دشوار امروز تبادل نظر صورت گرفت.

نیکویی: اقتصاد مقاومتی امروز خیزشی علیه تحریم‌های اقتصادی و بی رحمانه استکباراست/ زاهدی: اقتصاد مقاومتی دستور مقام معظم رهبری است و تکلیفی که برگردن همه نهاده شده است
بیشتر بخوانید
به گزارش پندار آنلاین:

حجت الاسلام ذکریا نیکویی، سفیر اقتصاد مقاومتی روز سه شنبه با محمدمهدی زاهدی؛ نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کردند.

زاهدی در این دیدار با تأکید بر این که اقتصاد مقاومتی تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی است، گفت: اقتصاد مقاومتی دستور مقام معظم رهبری است و تکلیفی ست که برگردن همه کسانی که می توانند در این حوزه موثر واقع شوند، نهاده شده است.

IMG_20181106_130522_611

او با بیان این که در این راستا مجلس، دولت و نهادهای انقلابی باید از این مقوله حمایت کنند ، افزود: همچنین وزارت امور خارجه نیز موظف به همکاری و تسهیل امور بین المللی در حوزه اقتصاد مقاومتی است.

نماینده مردم کرمان در مجلس با اشاره به این که در بخش اقتصاد مقاومتی اقتصاد دولتی کارایی لازم را ندارد، ادامه داد: پیشبرد مقاصد و مؤلفه های اقتصاد مقاومتی بیش از هر چیز نیازمند نوعی گفتمان سازی است به این معنا که اقتصاد مقاوتی باید به گفتمانی فراگیر و ملی تبدیل شود.

زاهدی دولت را مهمترین عامل محرکه اقتصاد مقاومتی در همه لایه‌های اجرایی کشور دانست و خاطرنشان کرد: متأسفانه کمتر دیده می شود که مسؤولی دارای باور و اطمینان قلبی به اقتصاد مقاومتی باشد واین به نوبه خود ضعف بزرگی در بحث اقتصاد است،کما این که وضعیت دشوار معیشت این روزهای مردم خود به خوبی گواه این موضوع است.

وزیر پیشین دولت های نهم و دهم ضمن تقدیر و تشکر از خدمات و فعالیت های خیرخواهانه حجت الاسلام ذکریا نیکویی با بیان این که افتخار حوزه علمیه است که یک روحانی جوان پرچمدار اقتصاد مقاومتی است، ادامه داد: امروز نقش روحانیت در همه عرصه هاپررنگ است و این دشمن را ناامید می کند.

IMG_20181106_130527_193

وی تمامی با تأکید بر این که مسئولان کشور در قوای سه‌گانه و در تمامی سطوح باید برای اجرایی شدن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تلاش کنند تا گشایشی در کشور ایجاد شود، اظهار کرد: تمامی مسئولان از تمامی ابزارها برای ایجاد اشتغال و بهبود وضعیت تولید استفاده کنند و نگاه ویژه‌ای به آن داشته باشند؛ موضوعی که مقدمه آن به کنترل واردات و توجه ویژه به تولید برای رونق اشتغال نیاز دارد.

نماینده مردم کرمان در مجلس با تأکید بر این که رسیدن به رشد اقتصادی مورد نظر در برنامه ششم توسعه نیازمند الزاماتی است،خاطرنشان کرد: عمده‌ترین آن‌ها حمایت از صادرات، توجه به مدیریت مصرف و اصلاح الگوی مصرف، جهت‌گیری منابع صندوق توسعه ملی، ترویج فرهنگ و اخلاق کار، توسعه ارتباطات بین‌المللی و جذب سرمایه‌های خارجی، تحقق کامل سیاست‌های اصل۴۴، بهبود مستمر فضای کسب و کار و رفع موانع دست و پاگیر تولید و اشتغال، اصلاح و جهت‌گیری نظام بانکی به سمت اشتغال، هماهنگ‌سازی رشته‌های دانشگاهی با بازارکار و رفع خلاهای قانونی اشتغال و درصورت لزوم تصویب قوانین تسهیل کننده اشتغال از مهم‌ترین آن است.

IMG_20181106_130539_088

سفیر اقتصاد مقاومتی نیز در این دیدار ضمن تشکر از حمایت های دکتر زاهدی او را نه تنها نماینده مردم شریف کرمان و راور بلکه نماینده ملی و پراعتبار جریان انقلابی خطاب کرد و با اشاره به دستاوردهای این دیدار با بیان این که از چنین فرصت هایی باید بهترین استفاده ها را در جهت تقویت اقتصاد مقاومتی و حمایت از آن انجام داد، گفت: باید آگاه باشیم که تقویت اقتصاد مقاومتی سبب استقلال و اعتلای شخصیت ملی- دینی مردم خواهد شد.

حجت الاسلام نیکویی با تأکید براینکه اقتصاد مقاومتی مقابله و ایستادگی در مقابل زیاده خواهی های استکبارجهانی است، گفت: اقتصاد اسلامی درون زا، جهادی، خودجوش و در عین حال فعال و برون نگر است. فلذا محور قرار دادن اقتصاد و تلاش برای به کارگیری و توسعه دیپلماسی اقتصادی، علاوه بر تامین منافع ملی و بهبود شرایط داخلی کشور، افق تازه ای را در مسیر تثبیت و ارتقای جایگاه ایران در جامعه بین المللی ترسیم می کند.

نیکویی با بیان اینکه باید اقتصاد مقاومتی فرهنگ فراگیر مسلمانان در جهان اسلام شود،تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی یک حرکت الهام بخش برای استواری نظام اسلامی خواهد شد و امروز نیز خیزشی علیه تحریم‌های اقتصادی و بی رحمانه استکباراست. بنابراین باید در کشور به عنوان یک ارزش نهادینه شده ترویج شود و باید در راستای این نیاز ضروری در جامعه فرهنگسازی شود.

سفیر اقتصاد مقاومتی کشورمان با تأکید بر این که دو منبع درآمدی فروش نفت و میعانات و مالیات برای توسعه کشور هرگز کافی نیستند، افزود: در این راستا لازم است با توسعه روابط اقتصادی خود با سایرکشورها و ایجاد امنیت اقتصادی در جهت جذب سرمایه‌های خارجی و ایجاد فرصت‌های جدید شغلی تلاش کنیم.

وی با اشاره به رابطه تنگاتنگ سیاست و اقتصاد و اولویت منافع ملی و اقتصادی کشورها در تعاملات جهانی و بین المللی، تصریح کرد: بنابراین در شرایط کنونی نیاز است تا ایران با امعان نظر خاص به این ضرورت در سیاست خارجی خود، دو هدف را دنبال کند؛ نخست بر تحدیدها و تهدیدهایی سیاسی و اقتصادی در سطح ملی و بین المللی غلبه کند و دیگر اینکه با فراهم کردن زمینه ها و پیش فرض های لازم برای ارتقای جایگاه و کسب اعتبار پایدار در اقتصاد جهانی و منطقه ای تلاش کند.

فعال دیپلماسی اقتصادی کشورمان با تأکید بر این که دستیابی به این اهداف در وهله اول نیازمند شناسایی فرصت ها، قوت ها، ضعف ها و تهدیدهایی است که در جامعه بین المللی و سیاست داخلی و خارجی کشورهای طرف تعامل و تاثیر گذار در مناسبات ایران وجود دارد، افزود: برای نمونه آمریکایی ها نخست ادعا می کردندکه خرید نفت از سوی کشورهای خریدار نفت ایران باید به صفر برسد اما اکنون از مواضع خود کوتاه آمده و می گویند که خرید نفت ایران باید کاهش یابد.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون