{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

ائتلاف ضد داعش:

یک ژنرال فرانسوی در اظهاراتی به ادامه حضور نیروهای ائتلاف آمریکایی در سوریه اشاره و اعلام کرد، عملیات ائتلاف بین‌المللی علیه داعش احتمالا ماه‌ها طول بکشد. داعش در حال حاضر بر محدوده‌ای به طول ۳۰ کیلومتر و و عرض ۱۰ کیلومتر در خاک سوریه تسلط دارد.

عملیات ما در سوریه برای دست‌کم دو یا سه ماه ادامه می‌یابد

ژنرال فریدریک باروسو در ائتلاف ضد داعش در کنفرانسی خبری که از طریق تلفن با خبرنگاران در وزارات دفاع آمریکا (پنتاگون) داشت، تصریح کرد: اعضای داعش اکنون بر منطقه‌ای واقع در وادی فرات تسلط دارند.

وی که فرمانده عملیات مدنی در نیروهای ائتلاف ضد داعش در عراق و سوریه به رهبری آمریکاست، تاکید کرد: منطقه‌ای که اکنون داعش در وادی فرات در کنترل دارد بین دو شهر هجین و بوکمال است و تعداد آنها "چند صد" نفر است و طی‌ هفته‌های آتی امیدواریم از شر این گروه تروریستی خلاص شویم.

این فرمانده ائتلاف ضد داعش افزود، هیچ منطقه‌ای در دست داعش باقی نخواهد ماند. بعد از خلاص شدن کامل از دست این گروه در سوریه و عراق نیروهای ائتلاف در مواضع خود خواهند ماند تا اطمینان یابند که داعش قادر به بازسازی صفوف خود نیست.

این ژنرال فرانسوی خاطرنشان کرد: ما می‌خواهیم اطمینان یابیم که آنها قادر نخواهند بود مجددا نیرو جمع کنند و این با همکاری ارتش عراق و نیروهای دموکراتیک سوریه که هم‌پیمان آمریکا هستند، میسر می‌شود.

وی افزود: روند گذار حتمی خواهد بود، البته گذار روندی کند خواهد داشت چراکه این مساله رویدادی نیست که یک شبه اتفاق بیفتد.

باروسو با بیان اینکه جنگ علیه داعش دست‌کم دو یا سه ماه ادامه خواهد داشت، تاکید کرد: ما اصرار داریم همه آنها را بکشیم.

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

دیگر رسانه‌ها