{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

حجت الاسلام ذکریا نیکویی:

حجت الاسلام ذکریا نیکویی، سفیر اقتصاد مقاومتی به دعوت استاندار و نماینده مجلس هرمزگان جهت ایراد سخنرانی به همراه هیئت اقتصادی وتعدادی سرمایه گذار خارجی در همایش فرصت های سرمایگذاری استان هرمزگان حضور یافت.

فکری به حال مردم محروم کنید/ مردم عسلویه از تمامی امکانات موجود فقط دود استشمام می کنند
بیشتر بخوانید
به گزارش پندار آنلاین:

حجت الاسلام ذکریا نیکویی،  سفیر اقتصاد مقاومتی با حضور در همایش فرصت های سرمایه گزاری استان هرمزگان در تالار شهید آوینی در خصوص راهکارهای جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی در بخش های تجارت ، صنعت ، پتروشیمی ، کشاورزی و گردشگری توضیحاتی را ارائه داد.

نیکویی عدم توسعه متوازن و پایدار و عدم استفاده از ظرفیت‌ها و منابع را از چالش‌های امروز استان هرمزگان دانست و گفت: فقر و بیکاری جوانان زیبنده این استان با این همه ظرفیت‌های خدادادی نیست، جوانان از وضعیت جاری سرخورده شده‌اند.

او با بیان این که سهم نیروها در مدیریت صنایع، پالایشگاه‌ها و مناطق مرزی بسیار ناچیز یا صفر  است، افزود: چندی پیش من در بندرلنگه حضورپیدا کردم، امروز به چه روزی افتاده است؟ این بندرلنگه و بندر مروارید که روزگاری مهد تجارت و بازرگانی کشور بودند امروز به روزگار بدی گرفتار شده‌اند. 

نیکویی با اشاره به این که توسعه این دیار، کند و لاک‌پشتی است، ادامه داد:متاسفانه شاهدیم هر بار با بخشنامه‌های غیرکارشناسی غباری از غم و اندوه بر پیشانی ملوانان و فعالان اقتصادی نشانده می‌شود. 

سفیر اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: اگر می‌خواهید بندرلنگه جانی دوباره بگیرد، رودخانه‌ها را لایروبی کنید تا کشتی‌های با تناژ بالا بتوانند در بنادر این شهرستان پهلو بگیرند.

نیکویی با بیان این که  گمرک و ضوابط گمرکی این بنادر باید همچون سایر مراکز تجاری و صنعتی باشد، گفت: متاسفانه ورود کشتی‌های بزرگ و صنعتی از کشورهای دیگر و صید به شیوه صنعتی، ریشه کار برای صیادان این مناطق را سوزانده است.

فعال دیپلماسی اقتصادی کشورمان با تأکید بر این که باید هرچه سریعتر فکری برای مردم این منطقه کرد، افزود: لوله گاز از این بندر عبور می‌کند اما مردم با سیلندر گاز، گاز خود را از شهرهای همجوار تهیه می‌کنند.

او با طرح این پرسش که چرا باید مردم این منطقه مهم و مستعد در چنین وضعیتی به سر برند، سهم مردم  پارسیان از مناطق نفتی و گازی منطقه عسلویه را چیزی جز دود و سیاهی ندانست و ادامه داد:برای رهایی از چنین وضعیتی نیازمند بهره گیری از علوم و فنون جدید و استفاده از نیروهای متخصص بومی هستیم که باید با جدیت در دستور کار قرار گیرد.

n83278628-72964279

 

آیا این خبر مفید بود؟

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون