{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

واعظی:

رئیس دفتر رئیس جمهوری با بیان اینکه در شرایطی که دشمنان ملت ایران با توطئه‌های مختلف و اعمال تحریم‌ها و فشارهای سیاسی و اقتصادی و به راه انداختن جنگ تبلیغاتی و روانی به دنبال ضربه زدن به ملت و نظام هستند، تاکید کرد: تنها با انسجام و وحدت و کنار گذاشتن اختلافات است که می‌توانیم در مقابل دشمنان بایستیم و آنها را مایوس کنیم.

 با وحدت و انسجام باید دشمنان نظام را مأیوس کنیم

محمود واعظی در دیدار با فعالان سیاسی استان خراسان شمالی با تأکید بر شعار دولت تدبیر و امید و داشتن عملکرد فراجناحی و پیگیری شعار اعتدال در برنامه‌های خود گفت: رئیس جمهوری به دنبال تقویت این فرهنگ هستند که افراد باید بتوانند با دیدگاه‌های مختلف در کنار یکدیگر برای ساختن و توسعه و پیشرفت کشور کار کنند.
رئیس دفتر رئیس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت تقویت وحدت و همبستگی در جامعه تأکید کرد و با بیان اینکه فعالیت‌ها و تبلیغات و شعارهای انتخاباتی مختص زمان انتخابات است و بعد از پایان انتخابات همه باید دست به دست همه داده و برای ساختن کشور کار و تلاش کنند، افزود: امسال انتخابات مهمی پیش رو داریم و همه باید برای مشارکت پرشور مردم در انتخابات تلاش کنیم.
واعظی تلاش همه جانبه به همراه کنار گذاشتن اختلاف نظرها و اختلاف دیدگاه‌ها برای توسعه و پیشرفت کشور و تحقق اهداف نظام را یک وظیفه همگانی دانست و گفت: برای آینده کشور، نظام و استان باید اختلاف سلیقه‌ها کنار گذاشته شود.
پیش از سخنان رئیس دفتر رئیس جمهوری، تعدادی از فعالان سیاسی استان خراسان شمالی دیدگاه‌ها و نظرات خود را درخصوص شرایط سیاسی و اجتماعی کشور مطرح کردند.
واعظی که عصر روز گذشته (شنبه) و پیش از آغاز رسمی دومین سفر استانی رئیس جمهوری و هیأت دولت به استان خراسان شمالی عازم این استان شده بود در فرودگاه بجنورد به خبرنگاران اظهار داشت: خراسان شمالی به عنوان یکی از استان‌های تازه تأسیس از اهمیت بسیار بالایی برای دولت برخوردار است و به همین دلیل باید به سرعت و با سرمایه‌گذاری مناسب توسعه یافته و زیرساخت‌های آن آماده شود تا همپای دیگر استان‌ها از امکانات لازم برای توسعه و پیشرفت برخوردار شود.
رئیس دفتر رئیس جمهوری گفت: در چارچوب همین سیاست، در ۶ سال گذشته سالانه بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از سوی دولت در این استان سرمایه‌گذاری شده که نزدیک به سه برابر میزان سرمایه‌گذاری دولت‌های قبل است.
وی با بیان اینکه دومین سفر استانی رئیس جمهوری به استان خراسان شمالی روز یکشنبه (امروز) انجام خواهد شد، گفت: از چند ماه قبل برنامه‌ریزی‌های مختلفی از سوی دولت، وزیران ذیربط و مدیران استان برای این منظور انجام شده و استاندار استان نیز با انگیزه بالا برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده است تا افزون بر فعالیت‌های جاری، فعالیت‌های مرتبط با این سفر در راستای توسعه و پیشرفت استان در دستور کار قرار گیرد.
واعظی خاطرنشان کرد: در نشست‌های متعددی که با فعالان اقتصادی، وزیران ذیربط و نمایندگان بانک‌ها برگزار شد پروژه‌های خوبی در سطح ملی و استانی با مشارکت بخش خصوصی و بانک‌ها برای استان طراحی شده که روند توسعه و پیشرفت استان را شتاب می‌دهد.
وی همچنین بیان کرد: خراسان شمالی یکی از استان‌های مرزی است و می‌تواند با همسایه خود مراوده‌های زیادی داشته باشد و از این لحاظ هم می‌تواند در راستای توسعه و پیشرفت بیش از پیش استان تلاش‌هایی صورت گیرد.
رئیس دفتر رئیس جمهوری با بیان اینکه سفر رئیس جمهوری به استان خراسان شمالی بسیار فشرده خواهد بود، گفت: در این سفر روحانی با مردم استان در شهر شیروان دیدار خواهد کرد و همچنین پروژه‌های مختلفی به صورت حضوری و ویدئو کنفرانس توسط وزرا و معاونان رئیس جمهوری در شهرهای مختلف استان راه اندازی می‌شود.
واعظی در پایان ابراز امیدواری کرد سفر رئیس جمهوری به توسعه بیشتر و تحقق اهداف و برنامه‌های دولت در این استان بینجامد.
دومین سفر استانی رئیس جمهوری و هیأت دولت به استان خراسان شمالی امروز یکشنبه انجام می‌شود،
خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد و ۴۴ درصد از مردم این استان در روستاها زندگی می‌کنند.

آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها