{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

رییس‌جمهور گفت: درخواست دولت از رسانه‌ها این است که واقعیت‌های جامعه را به مردم انتقال دهند.

دستور رییس‌جمهور به وزیر ارتباطات برای ارائه تسهیلات به خبرنگاران

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز در جمع خبرنگاران در حیاط دولت با تبریک روز خبرنگار، اظهار کرد: نقش خبرنگار برای اطلاع‌رسانی به مردم بسیار مهم است؛ زیرا یکی از نیازهای مهم جامعه، اطلاعات از آن جامعه و جامعه جهانی است.

وی ادامه داد: اطلاعات و خبر داشتن از حوادث جهان مورد نیاز مردم است. اطلاع رسانی بسیار مهم بوده و دولت حامی آن است که مردم از همه اطلاعات باخبر باشند. قرار دادن خبر به صورت رانت در اختیار عده‌ای کار درستی نیست، اطلاعات باید در اختیار همگان قرار گیرد.

رئیس جمهور همچنین با بیان اینکه برای ما بسیار مهم است که اطلاعات، واقعی و بی کم و کاست باشد، تصریح کرد: مسئولیت رسانه امانتداری در انتقال خبر است. تغییر واقعیت اجازه نمی دهد که مردم قضاوت درستی داشته باشند یا جامعه دچار تنش شود.

وی خاطرنشان کرد: درخواست دولت از رسانه‌ها این است که واقعیت‌های جامعه را به مردم انتقال دهند. مشکلات و نظرات جامعه بویژه نخبگان، جوانان و زنان را به دولت منتقل کنند. اگر نقصی در کار ما می بینند بدون لکنت نقص را بیان کنند. ما از این کار  نه تنها خوشحال می شویم بلکه آن را به عنوان نشانه درستی از جامعه آزاد می دانیم.

روحانی در ادامه خاطرنشان کرد: انتقاد باید دلسوزانه و واقعی باشد و راهکار هم ارائه شود. نتیجه انتقاد این است که خدمات بهتر انجام شود.

بر اساس این گزارش،‌ رئیس‌جمهور در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه ایران از سوی دولت ایالات متحده آمریکا گفت: امروز در شرایط تحریم‌های ظالمانه هستیم؛ به ویژه آنکه از اردیبهشت ماه سال قبل مردم در فشار تحریم‌ها قرار گرفته‌اند. اگر بخواهیم نام دقیق این تحریم‌ها را بگوییم، این تحریم‌ها همان تروریسم اقتصادی است که هیچ چیز را برای مردم ما استثناء نکرده‌اند و فشاری که وارد می‌کنند حتی بر کودکان و آنهایی که در بیمارستان‌ها بستری هستند نیز وارد می‌شود، این کار یک جنایت علیه بشریت است.

روحانی با بیان اینکه ما باید در برابر این جنایات ایستادگی و مقاومت کنیم، خاطرنشان کرد: تاکنون ایستادگی و مقاومت بسیار خوبی داشته‌ایم. در این مسیر خبرنگاران و رسانه‌ها نیز نقش بسیار تاثیرگذاری بر عهده دارند؛ آنها باید نشاط اجتماعی ایجاد کنند و نکات مثبت را بیان نمایند.

وی همچنین با اشاره به عملکرد صدا و سیما طی ماه‌های اخیر اظهار کرد: در ماه‌های اخیر صدا و سیما از کار، تلاش و رونقی که در جامعه ایجاد شده پرده‌برداری کرده و این کار برای ما بسیار مهم، ارزشمند و امیدوارکننده است. بر همین اساس از رسانه ملی و همه رسانه‌ها، روزنامه‌ها و فضای مجازی تشکر می‌کنم.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به تاثیر فضای مجازی در فعالیت رسانه‌ها و خبرنگاران، گفت: امروز فضای مجازی امکانی است که در اختیار همه قرار گرفته و اینترنت و فضای مجازی کار رسانه‌ها و خبرنگاران را آسان کرده است. خبرنگاران با یک وسیله ساده و کوچک می‌توانند صدا و تصویر را ضبط کنند و همزمان اخبار را منتقل نمایند. بر همین اساس نیز در دولت تسهیلات ویژه‌ای برای خبرنگاران در نظر گرفته شده است.

رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دستور داده‌ام تا تسهیلات ویژه‌ای برای خبرنگاران در نظر بگیرند و اینترنت پرسرعت در اختیار آنها قرار دهند. همچنین به عنوان هدیه روز خبرنگار یک سال خدمات اینترنت رایگان برای خبرنگاران تخصیص خواهد یافت.

رئیس جمهور در پایان با اشاره به فعالیت رسانه‌های دشمن علیه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: در شرایطی که امروز همه رسانه‌های دشمن علیه ما فعالیت می‌کنند، وظیفه خبرنگاران و رسانه‌ها مضاعف است؛ ان‌شاءالله با تلاش، پیگیری و همکاری رسانه‌ها و خبرنگاران از شرایط سخت عبور خواهیم کرد.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

دیگر رسانه‌ها