{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

حزب‌الله لبنان:

حزب‌الله لبنان اعلام کرد، دو پهپاد اسرائیلی که در ضاحیه جنوبی بیروت در روز یکشنبه منهدم شدند، حامل مواد منفجره بودند.

دو پهپاد اسرائیلی حامل مواد منفجر بودند
بیشتر بخوانید
به گزارش پندار آنلاین:

حزب‌الله لبنان شب گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد، کارشناسان این حزب پهپاد نخست را بازرسی کردند.

طبق بیانیه حزب‌الله لبنان، ضاحیه در معرض دو حمله پهپاد بمب گذاری شده قرار گرفت که اولی خنثی و دومی منفجر شد.

حزب‌الله لبنان آورده است: بعد از بررسی‌های کارشناسان در مقاومت اسلامی و تفکیک اجزای پهپاد اولی مشخص شد پهپاد مذکور حامل بمب جاسازی شده به شیوه فنی و ماهرانه با مواد منفجره‌ای از نوع C۴ با وزن ۵.۵ کیلوگرم بوده است.

حزب‌الله افزود: براساس اطلاعات جدیده به دست آمده بعد از تفکیک اجزای پهپاد و تحلیل محتویات آن می‌توانیم تاکید کنیم پهپاد اولی برای هدف جاسوسی و شناسایی نبوده بلکه با هدف اجرای عملیات انفجاری نظیر پهپاد دوم به خدمت گرفته شده بود از این رو ما تاکید می‌کنیم ضاحیه در شب یکشنبه مورد دو حمله با پهپاد بمب‌گذاری شده قرار گرفته بود.

بعد از انهدام دو پهپاد رژیم صهیونیستی، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان به ارتش این رژیم در مرزهای لبنان هشدار داد که حزب‌الله آماده پاسخگویی است.

لبنانی‌ها منتظر اجرای تهدیدی هستند که سید حسن نصرالله مطرح کرده است. این حمله پهپادی در حالی است که رژیم صهیونیستی در حمله هوایی به اطراف دمشق منزلی را بمباران کرد که اعضای حزب‌الله لبنان از آن استفاده می‌کردند.

تحلیل‌گران در بیروت می‌گویند، قواعد درگیری بین اسرائیل و حزب‌الله لبنان از زمان توقف جنگ بین دو طرف در اوت ۲۰۰۶ به هم خورده است.

میشل عون، رئیس‌جمهوری لبنان به یان کوبیس فرستاده ویژه سازمان ملل گفت، حمله اسرائیل به مقر جبهه مردمی (خلق) برای آزادی فلسطین - فرماندهی کل- در مرزهای سوریه با لبنان و انهدام دو پهپاد اسرائیلی بر فراز لبنان به منزله اعلام جنگ است و لبنان حق دفاع از حاکمیت و تمامیت ارضی خود را دارد.

در این راستا سعد کیوان، تحلیل‌گر سیاسی معتقد است، هماهنگی بین اظهارات رئیس‌جمهوری و حزب‌الله لبنان وجود دارد و اظهارات عون در حمایت از حزب‌الله لبنان است که تهدید کرده پاسخ رژیم صهیونیستی را می‌دهد.

الیاس فرحات، تحلیل‌گر نظامی نیز اظهار کرد: آنچه در ضاحیه جنوب بیروت رخ داده تغییر دادن اصول درگیری معمول از زمان ۲۰۰۶ از سوی اسرائیل است به طوریکه اسرائیل از انجام حملات نظامی به لبنان خودداری می‌کرد و تنها به پرواز بر حریم هوایی لبنان اکتفا کرده بود.

وی به الجزیره تاکید کرد: تلاش‌های ناکام اسرائیل درباره منفجر کردن دو پهپاد در ضاحیه یا هدف ترور شخصیت‌هایی از حزب‌الله تغییر در اصول درگیری را نشان می‌دهد و نصرالله به صراحت تاکید کرد، حزب‌الله آن را نمی‌پذیرد و پاسخ می‌دهد، البته این اظهارات اشاره‌ای هم به کشته شدن دو عنصر حزب‌الله لبنان در سوریه است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون