{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

ادعای عجیب رویترز باز هم از زبان ناشناس و مجهول الهویه!

خبرگزاری رویترز به نقل از دیپلمات‌ها، گزارش کرده است که نمونه‌برداری بازرسان بین‌المللی از محلی در ایران که نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی آن را یک "انبار مخفی هسته‌ای" توصیف کرده بود نشان می‌دهد که در این محل اورانیوم وجود داشته است.


رویترز: «دیپلماتهای آژانس» مدعی کشف اورانیوم در تهران شدند!
بیشتر بخوانید

خبرگزاری رویترز از قول دیپلمات‌هایی که معمولاً این خبرگزاری هیچگاه اسم آنها را افشا نمی کند ادعا کرده که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در نمونه‌های آزمایش شده از یک انبار اتمی مورد ادعای صهیونیستها در نزدیکی تهران، رد پای اورانیوم کشف کرده‌ است.

ظاهراً دو دیپلمات که بازرسی‌های آژانس را از نزدیک دنبال می‌کنند خبر این ردیابی را اعلام کرده‌اند. آنها به رویترز گفته‌اند آژانس از ایران خواسته است که منشا این اورانیوم را توضیح دهد، اما تهران هنوز توضیحی برای آن ارائه نکرده است.

به گفته یکی از این دیپلمات‌ها، آزمایش‌ها نشان می‌دهند که اورانیوم مورد نظر غنی‌شده نبوده‌ و برای تولید سلاح هسته ای آماده نبوده است.وی افزود: همچنین نمی‌توان گفت آیا رد پای این اورانیوم مربوط به دوران قبل از توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ بوده یا بعد از آن.

در زمان بازدید بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای از این محل، هیچ اورانیومی کشف نشده است. اما رویترز گزارش داده که آژانس از ماه آوریل بر این محل نظارت کرده و نمونه‌هایی محیطی از این محل را به آزمایشگاه ارسال کرده است.

نتانیاهو که مخالف سرسخت توافق برجام و آرامش در منطقه خاورمیانه است در سخنانی در سپتامبر سال گذشته میلادی که مورد تمسخر جهان سیاست و افکار عمومی قرار گرفت مدعی شده بود که ایران در ماه گذشته ۱۵ کیلوگرم مواد رادیواکتیو را از تاسیساتی خارج کرده و در مناطق مختلفی در تهران پخش کرده‌اند، تا این مواد را پنهان کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون