{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

مرکز آشتی ملی روسیه در سوریه اعلام کرد، وزارت دفاع مسکو مطلع شده است که کلاه سفیدهای تحت حمایت هیئت تحریر الشام (النصرة سابق) برای فتنه‌انگیزی جدیدی با استفاده از عوامل سمی در سوریه آماده می‌شوند.


تدارک "کلاه‌ سفیدها" برای حمله شیمیایی در سوریه
بیشتر بخوانید

مرکز آشتی حمیمیم روسیه در سوریه اعلام کرد این اطلاعات شامگاه دوشنبه از طریق تماس تلفنی دو منبع مطلع در شمال غرب حلب به دست آمده است.

حدود ۱۵ نماینده کلاه‌ سفیدها شنبه برای تدارک این حمله وارد منطقه کاهش تنش ادلب شدند و انتظار می‌رود این اقدام تحت نظارت رهبر هیئت تحریر الشام انجام شود که سال ۲۰۱۷ هم حمله با مواد شیمیایی در خان شیخون ادلب را صورت داد.

این مرکز در بیانیه‌ای اعلام کرد: انتظار می‌رود تحریک جدید در منطقه معارة الأرتیق حلب با حضور جمعی با تعداد حدودی ۲۰۰ تن انجام شود که از خویشاوندان شورشیانی هستند که وارد منطقه کاهش تنش ادلب شده‌اند، از جمله کودکان که قبلاً از استان‌های جنوبی منتقل شدند.

براساس اعلام وزارت دفاع روسیه، کلاه سفیدها ۴۰۰ لیتر مواد شیمیایی به سایتی که قصد انجام حمله و فیلمبرداری از آن را دارند، منتقل کرده‌اند.

این وزارتخانه از تمامی مشارکت‌کنندگان در چنین اقدام تحریک‌آمیزی خواست دست از "طرح‌های مجرمانه" خودشان بردارند و همچنین از ترکیه درخواست کرد تا روی شبه‌نظامیان مستقر در منطقه کاهش تنش ادلب که تحت کنترل آنکاراست، فشار وارد آورد تا مانع از وقوع چنین حمله‌ای شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون