{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

تصویر دیگری از دونالد ترامپ هنگام بازگشت از زمین گلف به کاخ سفید منتشر شده که نگاه غمناک او به شادی هواداران بایدن سوژه کاربران فضای مجازی شده است.

نگاه غمناک ترامپ به جشن هواداران بایدن+عکس

تصویر دیگری از دونالد ترامپ هنگام بازگشت از زمین گلف به کاخ سفید منتشر شده که نگاه غمناک ترامپ به شادی هواداران بایدن سوژه کاربران فضای مجازی شده است. نگاه ترامپ به معنای پایان است. هواداران بایدن مقابل کاخ سفید به رقص و پایکوبی پرداختند.

75721

واکنش  ترامپ  به اعلام پیروزی بایدن. دونالد ترامپ در واکنش به اعلام نام بایدن به عنوان پیروز انتخابات ریاست جمهوری توسط چندین رسانه آمریکایی اعلام کرد: آرای قانونی تصمیم می‌گیرند که چه کسی پیروزی انتخابات است، نه رسانه‌ها 

ترامپ ادامه داد: واقعیت ساده این است که انتخابات هنوز فاصله زیادی تا پایان دارد؛ «جو بایدن» برنده تأیید شده هیچ‌یک از ایالت‌ها نیست. 

 

 ستاد انتخاباتی ما از روز دوشنبه پیگیری پرونده شکایت ما در دادگاه را آغاز می‌کند تا اطمینان حاصل کنیم که قوانین کاملاً رعایت شده و برنده مشروع بر صندلی ریاست جمهوری می‌نشیند.

بر اساس اعلام مقام‌های انتخاباتی  آمریکا ، بیش از ۱۰۰ میلیون نفر از مردم آمریکا تا پیش از سوم نوامبر (روز اصلی انتخابات) به صورت پستی یا زودهنگام و در مراکز قرار داده شده، رای خود را به صندوق انداختند و روز سه‌شنبه نیز میلیون‌ها تن دیگر به پای صندوق‌های رای رفتند، به طوری که انتخابات امسال در ۱۲۰ سال اخیر از نظر حضور واجدان شرایط رای‌دهی، رکورد شکست و بنا بر اعلام حدود ۶۷ درصد واجدان شرایط در انتخابات شرکت کردند و آرای کسب شده از سوی ترامپ و بایدن از باراک اوباما که بیش از ۶۹ میلیون رای به دست آورده بود و رکورددار بود، نیز بیشتر شد.

روز سه‌شنبه با توجه به تفاوت ساعتی در ایالات مختلف آمریکا از شرق تا غرب و قوانین مختلف انتخاباتی در ایالات مختلف، مراکز رای‌گیری کم‌کم بسته شدند و نتایج انتخابات به صورت تدریجی اعلام می‌شود که حاصل حجم بالایی از آرای پستی و نزدیکی دو نامزد است. هر نامزد برای پیروزی در انتخابات به ۲۷۰ رای الکترال نیاز دارد.

جورجیا: شمار قابل توجهی از آراء هنوز شمارش نشده و اختلاف ناچیز رای دو نامزد موجب شده تا آرای این ایالت با بازشماری اجباری روبرو شود. در مواردی که بازشماری طبق قانون الزامی نباشد اما یک نامزد چنین درخواستی داشته باشد، اگر اختلاف دو نامزد نیم درصد یا کمتر باشد، آسوشیتدپرس برنده را اعلام نمی‌کند.

 

نوادا: اختلاف رای تنگاتنگ و تعداد بالای آرایی که هنوز شمارش نشده است، موجب شده تا حدس و گمان درباره ایالت نوادا بسیار زودهنگام باشد.

مقام‌های نوادا پنج‌شنبه گفتند که جمعه نتایج ۵۱ هزار رای را اعلام می‌کنند اما بعدا توضیح دادند که آنها در میزان این آراء بزرگنمایی کرده‌اند و به جای آن نتایج حدود ۳۰ هزار رای را منتشر کردند.

علاوه بر این، مقام‌های ایالتی پنج‌شنبه گفتند که حدود ۱۹۰ هزار رای دیگر باقیمانده است که شامل آرای پستی و آرای بلاتکلیف رای‌دهندگان ثبت‌نامی یا دیگر موارد می‌شود. اما مشخص نیست که این موارد در آمار مسوول انتخاباتی نوادا گنجانده شده بود یا خیر. چنین رقابت شانه‌ به شانه‌ای موجب می‌شود تا اعلام پیروز به تاخیر بیفتد.

کارولینای شمالی: رقابت قابل پیش‌بینی نیست. شمارش آراء به اتمام نرسیده است. ترامپ حدود ۷۷ هزار رای جلوتر است اما هنوز ۱۱۶ هزار رای پستی تا روز جمعه شمارش نشده بود و به این‌ها باید حدود ۴۱ هزار رای بلاتکلیف در سراسر این ایالت را افزود. برای آرایی که مهر سوم نوامبر دارند، مقام‌های انتخاباتی ایالتی تا ۱۲ نوامبر فرصت شمارش دارند. وقتی هم که بحث آرای پستی باشد، بایدن از ترامپ جلو می‌افتد. این بدین معناست که شمارش آرای باقیمانده می‌تواند به نفع بایدن تمام شود.

پنسیلوانیا: اختلاف میان جو بایدن و ترامپ در این ایالت به حدی شد که رسانه‌های آمریکایی پیروزی بایدن را در این ایالت تایید کردند و حالا می‌توان پیروزی بایدن را قطعی دانست.

جو بایدن شامگاه جمعه در سخنانی از قرار داشتن در مسیر پیروزی و به دست آوردن بیش از ۳۰۰ رای الکترال لازم بعد از تکمیل شمارش آراء سخن گفت. جو بایدن همچنین خواستار صبوری و حفظ آرامش شد.  

پیشتازی بایدن در آریزونا به ۲۹,۸۶۱ رای کاهش یافته است. اختلاف دو نامزد یک درصد شده و این رقابت بسیار شانه به شانه پیش می‌رود اما دوباره ترامپ نتوانسته ۵۷.۵ درصد از این آرایی که برای غلبه بر بایدن لازم است به دست آورد.

آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها