{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

سیدعلی حمیدی قائم مقام سیمافیلم تاکید کرد که سازمان صدا و سیما نسبت به تعهدات مالی خود به عوامل برنامه‌ها حساس است و بدقولی تهیه کننده‌ها نیز پیگیری می‌شود.

تهیه‌کننده‌های بدحساب ممنوع‌الفعالیت می‌شوند
بیشتر بخوانید
به گزارش پندار آنلاین:

 سیدعلی حمیدی قائم مقام سیمافیلم تاکید کرد که سازمان صدا و سیما نسبت به تعهدات مالی خود به عوامل برنامه‌ها حساس است و بدقولی تهیه کننده‌ها نیز پیگیری می‌شود.

سیدعلی حمیدی قائم مقام مرکز سیمافیلم در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به پروژه‌هایی که بودجه‌های آن‌ها پرداخت نشده است و بازیگران نیز بخشی از دستمزد خود را از تهیه کننده دریافت نکرده اند، گفت: سازمان صداوسیما به عنوان بزرگترین نهاد فرهنگی و تاثیرگذار در کشور برای خود آیین نامه‌هایی دارد و وقتی با تهیه کننده‌ای قرارداد می‌بندد، تهیه کننده رابط بین سازمان و عوامل تولید است و بازیگران و دیگر عوامل یک پروژه نیز با تهیه کننده ارتباط دارند.

وی ادامه داد: درحالیکه طی دو تا سه سال گذشته بودجه سازمان در حوزه آثار نمایشی افزایش نداشته، ولی میزان تولیدات و همچنین سریال‌های روی آنتن در این ۲ سال افزایش یافته است.

حمیدی با اشاره به گلایه بازیگران نسبت به دستمزد‌ها و زمان پرداخت آن‌ها بیان کرد: پیش از این بازیگران دایم گلایه می‌کردند که بیکار هستند، اما اکنون بازیگران زیادی در پروژه‌های مختلف سر کارند و ما براساس یک انضباط مالی توانسته ایم حدود ۱۳۰ پروژه راه اندازی کنیم.

قائم مقام سیمافیلم درباره پرداخت نشدن بخشی از بودجه اکثر سریال‌ها عنوان کرد: ما قبول داریم که پرداخت‌های برخی از پروژه‌ها دیر و زود شده است، ولی مشکل مالی برخی از پروژه‌ها به دلیل عملکرد بد خود تهیه کنندگان است که با مشکل مواجه شده اند.

وی در توضیحی درباره سریال «دیوار به دیوار» به کارگردانی سامان مقدمی و تهیه کنندگی حمید رحیمی نادی و گلایه بازیگران این سریال از پرداخت نشدن دستمزد‌های آن اظهار کرد: فصل دوم سریال «دیوار به دیوار» قرار بود در ۲۰ قسمت ساخته شود، اما ۱۷ قسمت به ما تحویل داده شد و ما نسبت به پروژه «دیوار به دیوار» حتی بیش از تعهد خود عمل کرده ایم و با این حال تا جایی که توانستیم کمک کردیم.

حمیدی در پایان درباره تکلیف حمید رحیمی نادی تهیه کننده «دیوار به دیوار» و دستمزد‌های بازیگران اظهار کرد: تهیه کننده «دیوار به دیوار» با مشکلات مالی مواجه شده است و بخشی از این مشکلات دست ما نیست، چون از طرف ما پرداخت‌ها انجام شده است با این حال پیگیری‌هایی داریم. پیش از این هم مواردی داشتیم که تهیه کننده به دلیل بدقولی که داشته است ممنوع الفعالیت شده و نمی‌تواند پروژه دیگری را قبول و کار کند که در پروژه «دیوار به دیوار» هم پیگیری کرده ایم تا از هنرمندان حمایت کنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون