{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

فیلم «فندق‌شکن و چهار قلمرو» در اولین اکران خود با ۱۲ میلیون دلار در صدر باکس‌آفیس چین قرار گرفت.

«فندق‌شکن»، پرفروش‌ترین فیلم این هفته چین شد
بیشتر بخوانید
به گزارش پندار آنلاین:

فیلم «فندق‌شکن و چهار قلمرو» ساخته «لِیس هالستروم» در اولین اکران خود با ۱۲ میلیون دلار در صدر باکس‌آفیس چین قرار گرفت. این عاشقانه فانتزی که محصول شرکت دیزنی است، در سه روز اکران از جمعه تا یکشنبه در صدر فروش گیشه چین بود. این فیلم توانست در هر روز به ۸۰ هزار اکران برسد.

فیلم «سرقت توفان» با ۷ میلیون و ۳۰ هزار دلار و با ۴۰ هزار اکران در روز در جایگاه دوم قرار گرفت. «راب کوهِن» کارگردان این فیلم نزد چینی‌ها چهره‌ای شناخته شده است و پیش‌تر فیلم «مومیایی: معبد امپراتور اژدها» را در سال ۲۰۰۸ در چین ساخته است.

جایگاه سوم باکس‌آفیس چین به کمدی بریتانیایی «گربه‌ای خیابانی به نام باب» به کارگردانی «راجر اسپاتیسوود» با فروش ۴ میلیون و ۱۶۰ هزار دلار می‌رسد. این فیلم ۳۰ هزار اکران در هر روز داشته است.

مکان چهارم به فیلم «قهرمان یخی۲» می‌رسد که به عنوان فیلم ساخت چین در جایگاه برتر قرار می‌گیرد اما در باکس‌آفیس این هفته توانست ۳ میلیون و ۸۸۰ هزار دلار فروش داشته باشد.

فیلم هالیوودی «غارتگر» با ۳ میلیون و ۵۳۰ هزار دلار در جایگاه پنجم قرار گرفت. این فیلم پس از ۱۰ روز اکران در چین به رقم ۲۷ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار رسید.

«پروژه گوتنبرگ» که سه هفته در اوایل اکران جایگاه نخست باکس‌آفیس چین را به خود اختصاص داده بود در این هفته با ۳ میلیون و ۴۴۰ هزار دلار در مکان ششم جای گرفت. این فیلم پس از ۳۶ روز اکران رقم ۱۸۱ میلیون دلار کسب کرده است.

انیمیشن چینی عاشقانه «آسمان کریستالی دیروز» که هفته قبل در جایگاه دوم باکس‌آفیس چین قرار گرفته بود، با فروش یک میلیون و ۹۰۰ هزار دلار به مکان هفتم سقوط کرد. فروش کلی این فیلم در مدت زمان ۱۰ روز ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار بوده است.

فانتزی آمریکایی «خانه‌ای با ساعتی در دیوارهایش» کار خود را با فروش یک میلیون و ۶۱۰ هزار دلار آغاز کرد و در مکان هشتم ایستاد.

انیمیشن آمریکایی «پا کوتاه» در هفته سوم اکران خود با یک میلیون و ۵۶۰ هزار دلار در مکان نهم باکس‌آفیس چین جای گرفت. این فیلم در ۱۷ روز اکران خود در کشور چین در مجموع ۹ میلیون و ۸۹۰ هزار دلار کسب کرده است.

فیلم دهم و آخر فهرست باکس‌آفیس چین کمدی هندی «هیچکی» است که در چهارمین هفته اکران خود یک میلیون و ۵۲۰ هزار دلار فروش داشت. این فیلم در مدت زمان ۲۴ روز اکران در کشور چین ۲۰ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار فروش داشته است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون