{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

مجسمه «محمد صلاح» مهاجم لیورپول که به تازگی در زادگاهش رونمایی شده است، از سوی هواداران به دلیل شباهت غیرعادی به این ستاره مصری و البته شباهت بصری بیش از اندازه به یکی از شخصیت های فیلم محبوب «تنها در خانه» مورد تمسخر قرار گرفت.

شباهت مجسمه صلاح به شخصیت فیلم «تنها در خانه»
بیشتر بخوانید
به گزارش پندار آنلاین:

شبکه تلویزیونی راشا تودی روز دوشنبه نوشت: این مجسمه عجیب و غریب که توسط هنرمندی مصری ساخته و در انجمن جهانی جوانان در شرم الشیخ مصر رونمایی شد؛ شمایلی مینیاتوری از محمد صلاح با دست های باز شده، لبخندی ریز و موهای انبوه پیچیده در هم را به تصویر کشیده است.
تصویر این مجسمه خیلی زود در شبکه های مجازی دست به دست شد و هواداران هم به سرعت آن را با چندین مجسمه ساخته شده از افراد مشهور از جمله مجسمه «کریستیانو رونالدو» ستاره پرتغالی که چندی پیش در فرودگاه زادگاهش یعنی جزیره مادریا رونمایی شد و آن هم به دلیل ظرافت های نه چندان قابل توجه بکار رفته در ساختش، مورد توجه جهان قرار گرفت، در مقام مقایسه قرار دادند.
این در حالی است که کاربران توییتر به طور متفق القول اعلام کردند که مجسمه صلاح به یکی از شخصیت های ضدقهرمان فیلم کمدی تنها در خانه به نام «مارو» شباهت دارد.
از دیگر شخصیت هایی مورد مقایسه توسط کاربران توییتر، می توان به شخصیت انیمیشنی «جن کوچک» در سری فیلم های «هری پاتر» اشاره کرد.
علاوه بر این، برخی دیگر از کاربران با انتشار تصاویری به بررسی شباهت مجسمه صلاح با مجسمه بنجل منتسب به «دیگو مارادونا» اسطوره فوتبال آرژانتین پرداختند.
با این وجود، سازنده این مجسمه نسبت به تلاش خود ابراز رضایت کرد و در مصاحبه با روزنامه المصری الیوم اظهار داشت که ساخت این مجسمه که بیش از یک ماه طول کشیده است، ظاهرا (البته نه کاملا) تصویر صلاح را به عنوان الگوی فداکاری و اراده به گونه ای «متمایز» تداعی می کند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون