{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

معاون امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری ضمن انتقاد از رواج چندهمسری در صداوسیما گفت: متاسفانه در کنار چندهمسری با مشکلات و چالش‌هایی مانند آسیب‌های ناشی از خیانت و روابط خارج از ازدواج نیز مواجهیم که نگران‌کننده‌است.

انتقاد معاون ریاست‌جمهوری از رواج چندهمسری در صداوسیما
بیشتر بخوانید
به گزارش پندار آنلاین:

معصومه ابتکار (معاون امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا همچنین در خصوص موضوع چندهمسری در جامعه و رواج آن در برخی رسانه‌ها و صداو سیما گفت: متاسفانه موضوع چند همسری از مسائل و چالش‌های فرهنگی ما است. در آیاتی از قرآن کریم که به این موضوع اشاره می‌کند نیز تاکید شده است؛ شما نمی‌توانید عدالت را در میان همسران برقرار کنید، پس بهتر است به یک همسر اکتفا کنید. مهمترین موضوع در چند همسری نیز همین رعایت عدالت است. همچنین مسئله مهم دیگر در موضوع چند همسری که بسیار هم اهمیت دارد، مسئله اقتصادی است. در دنیای امروز موضوعات اقتصادی و برقراری عدالت و مدیریت عواطف در بین چند همسر بسیار سخت است.

او با اشاره به وجود سیاست‌های نادرست در حوزه زنان گفت: بسیاری از آسیب‌‌هایی که در حوزه زنان در دولت‌ نهم و دهم وارد شد، قابل جبران نیست، اما ریشه بخشی از این آسیب‌‌‌ها در نگاهی است که به زن می‌شود و متاسفانه زن صرف زن بودن ارزشی نداشته و باید حتما نقش ثانویه‌ای به عنوان مادر یا همسر در کنار آن ارزش ذاتی زن قرار بگیرد تا از نظر این جماعت زن اهمیت و جایگاه خود را پیدا کند.

وی با اشاره به آیات قرآن کریم خاطرنشان کرد: براساس نگرش قرآن کریم زن ارزش ذاتی دارد و حقوق ذاتی یک زن به عنوان یک انسان با ارزش تلقی شده‌است. همچنین در شرع مقدس در بسیاری از موارد برابری و عدالت کامل در حقوق زن و مرد وجود دارد و وقتی گفته می‌شود، خلقت زن و مرد از یک نفس واحده است بنابراین هیچ ملاک برتری جز تقوا، انسانیت و شرافت وجود ندارد و این مبنای نگاه فلسفی به زن است که بسیار دارای اهمیت است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون