{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

رئیس هیات مدیره خانه سینما با انتقاد از سلبریتی‌ها گفت: متاسفم که آنها فقط در مراسم‌هایی حضور پیدا می‌کنند که بیشتر دیده می‌شوند و به رخ کشیده شوند.

عدم حضور سلبریتی‌ها در مراسم تشییع عوامل سینما

مراسم تشییع پیکر فرج الله حیدری (فیلمبردار پیشکسوت سینما) صبح امروز (18 آذر ماه) با حضور خانواده وی و اهالی سینما در ساختمان شماره 2 خانه سینما برگزار شد.

تورج منصوری (فیلمبردار و از دوستان فرج الله حیدری) در این مراسم گفت: فرج حیدری یکی از همکاران خوب ما بود که امروز نبود او سخت است. حیدری مرا یاد سفری می‌اندازد که دریانوردی در آن سفر قلبش گرفت و وقتی خواستم کمکش کنم گفتند که دلتنگ است و فهمیدم سه سال است که پایش به خشکی نرسیده است.

وی ادامه داد: شغل سینما مانند دریانوردی است. وقتی کاری را شروع می‌کنیم از خشکی و ساحل جدا می‌شویم و دریای ما کار ما است و وقتی به خشکی می‌آییم دلمان برای دریا تنگ می‌شود. هر سینماگری دوست دارد در حال کار بمیرد چیزی که رفتن فرج حیدری را تسریع کرد، بیکاری او بود.

منصوری افزود: فرج حیدری ماهی‌ای بود که چند سال از آب بیرون بود و مرگ فرزند جوانش او را شکست و نتوانست این درد را تحمل کند. فرج حیدری زمانی که به ایران آمد چون سالها از فضای سینما دور بود، نتوانست دوباره به کار بازگردد و همین مسئله باعث شد تا در تنهایی بماند. در این سینما که مانند دریا است همه ما قطره‌های آن هستیم و با در کنار هم بودن می‌توانیم به هم کمک کنیم و هیچ کسی به جز خود ما نمی‌تواند به ما کمک کند و بعد از مرگ به یاد هم نیفتیم.

همایون اسعدیان (کارگردان و رئیس هیات مدیره خانه سینما) نیز با اشاره به همکاری خود با فرج الله حیدری گفت: من یک فیلم به نام نیش با فرج حیدری کار کردم و مدیون او هستم برای جسارت و شهامتش، و اگر نبود بسیاری صحنه‌ها را نمی‌توانستیم بگیریم. او زیبایی‌شناسی خوبی داشت و چیزهایی به من یاد داد که من امروز در کلاس‌هایم آنها را بازگو می‌کنم.

وی ادامه داد: متاسفم که این سالها اینگونه گذشت. بسیاری از بازیگران ما جلوی دوربین فرج حیدری به شهرت رسیدند و متاسفم که آنها فقط در مراسم‌هایی حضور پیدا می‌کنند که بیشتر دیده می‌شوند و به رخ کشیده می‌شوند و سلبریتی‌ها به این‌گونه مراسم و ختم‌ها بسیار کمتر می‌آیند. باعث تأسف است که سلبریتی‌ها به مراسم‌هایی می‌روند که فقط بیشتر دیده شوند.

منوچهر شاهسواری (مدیرعامل خانه سینما) نیز گفت: یکی از لحظات دراماتیک خانه سینما همین مراسم تشییع است اما کار ما فقط این نیست. در دوران بیماری فرج حیدری، خانه سینما و انجمن فیلمبرداران تلاش خود را کردند تا جایی که امکان داشته باشد، به وی کمک کردند.

وی ادامه داد: واقعیت این است که ما فراموش می‌کنیم فیلم‌های سینمایی محصول شانه‌های خسته چه کسانی است. سینمای ایران در همه اجزای خود به عنوان یک عنصر یکپارچه همه برای آن زحمت کشیدند و یکی از آنها فرج حیدری است. فیلم‌ها فقط فیلم نیستند بلکه بخشی لحظاتی هستند که زندگی ما در آن بروز و ظهور پیدا می‌کند.

در این مراسم فراز حیدری (پسر فرج حیدری) و همچنین نوه وی، جداگانه از حضور مشایعت‌کنندگان تشکر کردند و بعد از قرائت نماز میت، پیکر وی تا بهشت زهرا(س) تشییع شد.

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها