{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

بهنام بانی متولد ۱۱ مهرماه ۱۳۶۶ در دامغان است. وی یکی از خوانندگان سبک پاپ ایرانی است که از سال ۱۳۸۵ تا کنون مشغول به کار شده است. اولین آهنگی که موجب شهرت وی شد آهنگ علاقه خاص بود.

ناگفته های زندگی بهنام بانی
بیشتر بخوانید

حتی اگر نام بهنام بانی را نشنیده باشید، قطعا آهنگ‌هایش را شنیده‌اید. این روز‌ها جوانان زیادی پا به عرصه‌ی موسیقی گذاشتند، ولی کمتر کسی مانند بهنام بانی توانست به این سرعت جایگاه خوبی در عرصه‌ی موسیقی پاپ و طرفداران زیادی پیدا کند. برای آشنایی بیشتر با این خواننده‌ی محبوب این مقاله را دنبال کنید.

زندگینامه بهنام بانی

بهنام بانی متولد ۱۱ مهرماه ۱۳۶۶ در دامغان است. او در یک خانواده‌ی ۴ نفره به دنیا آمد و یک خواهر بزرگتر از خودش دارد. وی یکی از خوانندگان سبک پاپ ایرانی است که از سال ۱۳۸۵ تا کنون مشغول به کار شده است. بهنام از سن ۸ سالگی به خوانندگی علاقه داشت و در مدرسه همیشه قاری قرآن بود. او در سال ۱۳۸۴ در دانشگاه شاهرود در رشته‌ی مهندسی عمران شروع به تحصیل کرد. در دوران دانشجویی فعالیت‌هایی در زمینه‌ی موسیقی انجام می‌داد، ولی چندان مورد توجه عموم قرار نگرفت.

ازدواج بهنام بانی

بهنام بانی هنوز ازدواج نکرده و مجرد است. او گفته است که فعلا تصمیمی برای ازدواج ندارد. عکس‌های زیادی از این خواننده‌ی محبوب در فضای مجازی منتشر شده است و شایعات فراوانی درموردش گفته شده، ولی وی تمام این شایعات را تکذیب کرد و اعلام نمود که این عکس‌ها مربوط به هوادارانش پس از برگزاری کنسرت‌هاست.

شروع فعالیت جدی موسیقایی

پدر بهنام از نوازندگان آکاردئون بود. بهنام یکی از الگو‌ها و مشوقانش در زمینه‌ی موسیقی را پدرش معرفی می‌کند. او از سن ده سالگی در کنار پدر به تمرین موسیقی مشغول شد و در دوران نوجوانی نزد اساتیدی، چون محمد نوری به آموزش موسیقی پرداخت.

پس از مدتی متوجه شد موسیقی سنتی با روحیاتش سازگاری زیادی ندارد، به همین دلیل علی رغم آموزش‌های زیادی که در زمینه‌ی موسیقی سنتی دیده بود، تصمیم گرفت مسیر خود را عوض کند و با موسیقی پاپ ادامه دهد، زیرا اعتقاد داشت در موسیقی پاپ خیلی راحت‌تر می‌تواند فعالیت داشته باشد.

در سن ۱۹ سالگی بود که با گروه موسیقی روژان آشنا شد و همکاری خود را با این گروه آغاز کرد. مهدی یغمایی خواننده اول گروه روژان بود که پس از جدا شدنش از گروه، مسولیت خوانندگی گروه را به بهنام بانی دادند و توانستند چندین کنسرت کوچک را ارائه دهند.

بهنام بانی چگونه مشهور شد؟

اولین آهنگی که مورد توجه بسیار‌ی از مخاطبان قرار گرفت و موجب شهرت وی شد آهنگ علاقه خاص و به دنبالش آهنگ من یه دیونم بود و نهایتا با آهنگ عاشقم کرده جایگاه ویژه‌ای در موسیقی ایرانی پیدا کرد.

کنسرت‌های اجرا شده

بهنام بانی علی رغم تازه کار بودنش با ارائه‌ی اولین کنسرتش توانست رکوردی را در مارکت موسیقی ایران به ثبت برساند. وی برای کنسرتی که در سالن همایش میلاد تهران برگزار شد، تمام ۴۱۰۰ بلیط این اجرا در کمتر از ۱۵ دقیقه به فروش رسید. پس از این کنسرت بهنام بانی در شهر‌های جزیره کیش، متل قو، چالوس، رشت و ساری نیز کنسرت‌هایی را برگزار کرد. وی تا کنون در تمام کنسرت‌هایش آهنگ‌های علاقه خاص، من یه دیوونم، چی بگم، عاشقم کرده، همه دنیام، بَسَمه، اخماتو وا کن، چه بخوای چه نخوای و چند ترک جدید دیگر را به رهبری حامد برادران اجرا کرده است.

آهنگسازی قطعات بهنام

تا کنون کار تنظیم و آهنگسازی بیشتر قطعات بهنام بر عهده‌ی حامد برادران بوده است. ولی افراد دیگری هم مانند راشا تقی پور، آصف بایرام زاده، حسام فرحی، میلاد فرهودی و مجتبی تیموری در تنظیم قطعاتش نقش داشتند. ترانه‌های بهنام را اغلب عاطفه حبیبی، فرجام خیراللهی، حمیدرضا یوسفی، نگین مرادی، امیر مسعود میرداماد، مجتبی تیموری و حسام فرحی سروده‌اند.

 

خوانندگان مورد علاقه‌ی بهنام بانی

حمیدرضا حامی، ناصر عبداللهی و محمد اصفهانی خوانندگان مورد علاقه بهنام بانی هستند. در میان خواننده‌های نسل جدید هم سینا شعبانخانی، مسعود صادقلو و شهاب مظفری را دوست دارد.

رابطه بهنام بانی و ورزش

او به دلیل وزن زیادش هر روز زیر نظر مربی و روزانه ۴ ساعت ورزش می‌کند و توانسته در مدت کوتاهی ۱۵ کیلو وزن کم کند. با این حال او معتقد است که خواننده باید بیشتر صدایش خوب باشد تا هیکلش.

تک آهنگ‌های بهنام بانی

توقع ندارم

وای دل بی قرارم (تیتراژ برنامه باغ ملی)

چه بخوای چه نخوای

اخماتو وا کن

بسمه

همه دنیام

چی بگم؟

عاشقم کرده

من یه دیوونم

علاقه خاص

زندگیمون قصه نبود

زیبای بی همتا

مرز دیونگی

بیخیال

بیا اینجا

فصل عاشقی‌ای کاش

قرص قمر

موزیک ویدئو‌ها

همه دنیام (۱۳۹۶)

مرز دیوونگی (۱۳۹۶)

قرص قمر (۱۳۹۶)

ماه عسل ۹۷ ( ۱۳۹۷)

اخماتو وا کن (موزیک ویدیو کنسرت ۱۳۹۷) 

آلبوم

عاشقم کرده – ۱۳۹۶

 

آیا این خبر مفید بود؟
آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون