{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

نهمین دوره جشنواره مردم عمار هم به پایان راه رسید. در این مراسم که با حضور مسئولان و چهره‌های فرهنگی و هنری برگزار شد، خانواده برخی از شهدای عالیقدر کشور از جمله خانواده شهید علی جندقی جعفری از شهدای جبهه مقاومت نیز حضور داشتند.

انتقاد از کمدی «هزارپا»
بیشتر بخوانید
به گزارش پندار آنلاین:

نهمین دوره جشنواره فیلم عمار به دبیری نادر طالب‌زاده در بخش‌های مختلف برگزار شد.

انتقاد تند از کمدی «هزارپا»

در ابتدای مراسم خدایار بهرامی از پایه‌گذاران مسجد امیرالمومنین(ع) در شهرستان کهنز شهریار و از عوامل مستند «عابدان کهنز» در سخنانی گفت: «یک روزی دیو سیاهی با کمک استعمار رضاخان را به ملت ما حاکم کرد. پادشاهی که کسی جرات نداشت مقابلش حرف بزند با یک تشر استعمار از دریا فرار کرد. استعمار در کشور ما می‌خواست به دین حمله کند، با حمله به حجاب و روحانیت قصد از بین بردن دین را داشت. پس از پیروزی انقلاب اسلامی کار به جایی رسید که یک روز مصطفای صدرزاده با من تماس گرفت و گفت اسرائیل الان زیرپای من هست. نقش مقام معظم رهبری در این دوران هدایت برای نجات ایران است.»

او ادامه داد: «من از برادران فیلم سازم خواهش می‌کنم این‌ها به مردم نشان دهند. این وظیفه عمار است که این ها را نشان دهد. روزی فیلمی ساخته شد به نام مارمولک و یک مدت هر روحانی در خیابان با انگشت اشاره آن دیده می‌شد. امروز فیلمی ساخته شده به نام هزارپا که به جانبازها توهین می‌کند. وظیفه فیلم ساز انقلابی است که در مقابل این جریان بایستد.»

شوقی: علیه فیلم ما شورش شد، ملاقلی‌پور: باید نقدپذیر بود

مصطفی شوقی برنده جایزه بخش «مستند تاریخ سیاسی و فتنه ۸۸» پس از دریافت جایزه گفت: زمانی که ساخت مستند را شروع کردیم شرایط خاصی در کشور حاکم بود اما سعی کردیم روایت منصفانه‌ای از وقایع داشته باشیم. اسم فیلم ما شورش علیه سازندگی بود اما علیه فیلم ما شورش شد و اجازه ندادند این اثر حتی یک اکران خصوصی داشته باشد.

او ادامه داد: خوشحالم که بچه‌های عمار جسارت کردند و فیلم را نمایش دادند. وضعیت ما مستندسازان زیاد خوب نیست ولی بهتر از کارگران نیشکر هفت تپه و هپکو است.

علی ملاقلی‌پور هم که در این بخش لوح افتخار گرفت، در سخنانی کوتاه گفت: «باید نقدپذیر بود و نقدپذیری را رشد داد. ضمن اینکه رسانه‌ها باید بدانند جوانانی هستند که هنوز فرزند خمینی هستند و هرچقدر هم تلاش کنند با برچسب‌های مختلف فیلم آن‌ها را بایکوت کنند، باز بر تعداد فرزندان خمینی افزوده می‌شود.»

جایزه مردمی تورقوزآباد

تورقوزآباد را تا پیش از سخنان جنجالی و مضحک نتانیاهو کمتر کسی در جهان می‌شناخت هر چند مردم ایران با نام آن آشنایی داشتند اما پس از آن شهرت زیادی پیدا کرد. در این دوره از جشنواره مردمی عمار لوح افتخار و جایزه مردمی تورقوزآباد به فیلم «تهران دمشق» به کارگردانی سید محمدعلی صدری‌نیا اهدا شد.

صدری‌نیا پس از دریافت جایزه گفت: «اگر یک ساعت در خیابان‌های حلب قدم بزنیم تازه می‌فهمیم جنگ داخلی یعنی چه! از همه عقاید و سلیقه‌ها دعوت می‌کنم مستند «تهران دمشق» را ببینند.»

تقدیر از سیروس مقدم

سیروس مقدم کارگردان سریال پرطرفدار «پایتخت» در این دوره از جشنواره مردمی عمار مورد تقدیر قرار گرفت. او که با تشویق حاضران روی صحنه حاضر شده بود، درباره گمانه‌زنی‌ها درباره ساخت فصل جدید یعنی فصل ششم «پایتخت» اظهاراتی داشت که در ادامه با واکنش مدیر شبکه یک سیما مواجه شد که از او خواست تا کار تولید آن را آغاز کند. او درباره «پایتخت» گفت: ««پایتخت» متعلق به مردم است و تا وقتی که مردم بخواهند ادامه پیدا خواهد کرد.»

 

آیا این خبر مفید بود؟

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون