{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

فیلم بنفشه افریقایی دومین تجربه مونا زندی در مقام کارگردان است. وی پیش از فیلم سینمایی "عصر جمعه" را در سال ۱۳۸۲ راهی سینما‌ها کرد و حال بعد از ۱۲ سال دومین فیلم خود را با بازیگرانی حرفه‌ای راهی سینما و جشنواره فیلم فجر کرده است.

معرفی فیلم های جشنواره فجر/ «بنفشه آفریقایی» با بازی معتمدآریا
بیشتر بخوانید
به گزارش پندار آنلاین:

مونا زندی که سال ۸۴ فیلم پربازیگر «عصر جمعه» را کارگردانی کرد، سال گذشته دومین فیلم سینمایی خود را جلوی دوربین برد. «بنفشه آفریقایی» به تهیه کنندگی علیرضا شجاع نوری با بازی فاطمه معتمدآریا، سعید آقاخانی و رضا بابک در بخش سودای سیمرغ جشنواره امسال به نمایش درخواهد آمد.

مونا زندی حقیقی متولد ۱۳۵۱ تهران، فارغ التحصیل معماری داخلی از دانشگاه تهران است. وی فعالیت سینمایی را سال ۱۳۷۳ با عکاسی آغاز و تا سال ۱۳۷۸ در سمت منشی‌گری صحنه و دستیاری فعالیت داشت. پس از آن سال ۱۳۷۸ اولین فیلم کوتاه ۳۵ میلی متری اش را ساخت.

نکات حاشیه ای

این فیلم سال گذشته متقاضی حضور در جشنواره فجر شد، اما علیرضا شجاع نوری با ارسال نامه ای به دبیر خانه جشنواره فجر از حضور در این رویداد سینمایی به دلیل نرسیدن مراحل فنی آن انصراف داد. اما «بنفشه آفریقایی» امسال فرم حضور در جشنواره فجر را پر کرد و به بخش مسابقه راه یافت.

نکات جذاب

حضور فاطمه معتمد آریا در هر فیلمی می تواند جذابیت زیادی به آن دهد. معتمدآریا در «بنفشه آفریقایی» نقش اصلی را بازی می کند. از سوی دیگر بازیگر محبوب دهه شصت و هفتاد رضا بابک هم در این فیلم ایفای نقش می کند و بسیاری منتظر تماشای بازی این بازیگر پیشکسوت روی پرده سینماها هستند.

شانس جایزه

با این که کار مونا زندی و علیرضا شجاع نوری برای دریافت سیمرغ کارگردانی و بهترین فیلم در جشنواره فجر امسال سخت است، اما بازیگران «بنفشه آفریقایی» از جمله فاطمه معتمد آریا، سعید آقاخانی و رضا بابک اگر بتواند مخاطبان را با بازی هایشان غافلگیر کنند، می توانند به دریافت سیمرغ بازیگری امیدوار باشند.

در خلاصه داستان فیلم آمده است:

شوکو به همراه همسر دومش رضا تصمیم می گیرد تا فریدون همسر سابقش که توسط فرزندانشان به خانه سالمندان  راهی شده به خانه خود بیاورد. این تصمیم  اتفاقات جدیدی را در زندگی هر سه به وجود می آورد.

فاطمه معتمدآریا، رضا بابک و سعیدآقاخانی بازیگران اصلی این فیلم هستند. مهدی حسینی‌نیا، رویا جاویدنیا، ندا جبرائیلی و مریم شیرازی ایفای دیگر نقش‌ها را برعهده دارند.

سایر عوامل فیلم عبارتند از: کارگردان: مونا زندی ، نویسنده: حمیدرضا بابابیگی / بر اساس طرحی از مونا زندی ، تهیه کننده: علیرضا شجاع نوری، مدیر فیلمبرداری: فرهاد صبا، تدوین: بهرام دهقانی ،طراح صحنه و لباس : علی عابدینی ،طراح چهره پردازی: مهرداد میرکیانی ،آهنگساز : پیمان یزدانیان ، مشاور رسانه ای: عسل عباسیان ، سعیده الله دادی ، عکاس: حبیب مجیدی.

بنفشه افریقایی در ابتدا با نام "زنگاری" ساخته شد اما بعداً تغییر نام داد. مونا زندی درباره این تغییر گفت: از چند جهت تصمیم به انتخاب این اسم برای فیلم گرفتم؛ هم از این حیث که خود گل بنفشه آفریقایی در فیلم حضور دارد و به شکلی وارد خانه و زندگی شخصیت‌های فیلم می‌شود و از سویی دیگر، این گل در پرورش، نوع نگهداری و میزان مراقبتی که نیاز دارد، گیاهی منحصربه‌فرد است؛ از خاک برای دریافت آب تغذیه نمی‌کند، در شرایط خاصی گل می‌دهد و به هر تغییر شرایطی واکنش نشان می‌دهد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون