{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

حمید فرخ‌نژاد، بازیگر «سمفونی نهم» به کارگردانی محمدرضا هنرمند تاکید کرد بازی در نقش ملک‌الموت به دلیل آن‌که مابه‌ازای واقعی ندارد، خیلی سخت بوده و تلاش کرده علاوه بر بی‌تفاوتی، شیرینی هم به این شخصیت بدهد

توصیف حمید فرخ نژاد از بازی در نقش عزرائیل + عکس
بیشتر بخوانید
به گزارش پندار آنلاین:

نشست خبری فیلم سینمایی «سمفونی نهم» به کارگردانی محمدرضا هنرمند با حضور عوامل فنی و بازیگران این فیلم در پردیس سینمایی ملت (سینمای اهالی رسانه) برگزار شد.

 

در ابتدای این جلسه، محمدرضا هنرمند، کارگردان «سمفونی نهم»، در باره نام و حال و هوای این فیلم توضیح داد:

«این فیلم نهم من است و دوست داشتم که اسمش سمفونی نهم باشد. علاوه بر این، همان‌طور که می‌دانید، سمفونی نهم بتهوون به اسم سمفونی مرگ مشهور است. البته نمی‌خواستم سمفونی مرگ نام داشته باشد به همین دلیل آن را سمفونی نهم نام گذاشتم. همچنین دلم می‌خواست که تجربه‌ای جدید در مضامین و ساختار داشته باشم. دوست داشتم کار نویی در سینمای ایران به جا بگذارم.»

 

در ادامه، حمید فرخ‌نژاد درباره نقش آفرینی‌اش در نقش ملک‌الموت گفت:

«وقتی قرار است شخصیتی را بازی کنی که ما به‌ازای دیدنی و ملموس آن وجود ندارد، کار بسیار سخت‌تر می‌شود. من و کارگردان به این نتیجه رسیدیم که بازیگر این کاراکتر باید بی‌حس باشد و نسبت به اتفاقاتی که پیرامونش رخ می‌دهد، بی‌تفاوت بگذرد. البته این شخصیت باید کمی شیرینی هم می‌داشت و طنازی می‌کرد. البته من تازه متوجه شدم که عزراییل یک نفر است و کارگزارهایی به نام ملک‌الموت دارد که من یکی از آن‌ها بودم.»

 

در همین ارتباط، محمدرضا هنرمند در پاسخ به پرسشی مبنی بر کمدی بازی کردن حمید فرخ نژاد در نقش عزراییل گفت:

«من موافق این موضوع نیستم. او طنازی کرده و شیرین بازی کرده است و اصلا کار کمدی نیست.»

 

این کارگردان در ارتباط با احتمال سانسور شدن این فیلم برای اکران عمومی با توجه به مفاهیم دینی‌اش گفت:

«می‌دانم ممیزی‌های وزارت ارشاد چگونه است و به خوبی با این موضوع آشنا هستم. امیدوارم که چنین واکنش‌هایی رقم نخورد. تلاش کردم که از کنار خط قرمزها سر بخورم و تعارضی با آن‌ها نداشته باشم.»

 

آیا این خبر مفید بود؟

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون