{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

توضیح پرویز شهبازی در باره روابط نامشروع در فیلم «طلا»: این روابط با فرهنگ اسلامی ایرانی همخوانی ندارد اما در جامعه اتفاق می‌افتد.

روابط نامشروع در فیلم «طلا»
بیشتر بخوانید
به گزارش پندار آنلاین:

پرویز شهبازی، کارگردان فیلم «طلا» در نشست خبری جشنواره فجر، در پاسخ به پرسش خبرنگاری درباره روابط نامشروع در این فیلم، تاکید کرد اگرچه این مسائل با فرهنگ اسلامی همخوانی ندارد، اما متاسفانه در جامعه رخ می‌دهد.

نشست خبری فیلم «طلا» با حضور پرویز شهبازی (کارگردان)، رامبد جوان، محمد شایسته (تهیه‌کنندگان)، هومن سیدی، نگار جواهریان، طناز طباطبایی، مهرداد صدیقیان (بازیگران)، پیمان شایان‌فر (فیلمبردار)، منصور شهبازی (صدابردار)، امیرحسین قدسی (طراح صحنه) و دیگر عوامل فیلم در پردیس ملت برگزار شد.

رامبد جوان درباره نحوه همکاری با محمد شایسته در تهیه و تولید پروژه گفت: «تصمیم گرفتیم پول بگذاریم روی هم چهار فیلم بسازیم که پول‌مان نرسید و سه فیلم ساختیم. بخش اجرایی به عهده آقای شایسته است و در بخش‌هایی که فکر کنم می توانم بدرد بخورم کمک می‌کنم. در این پروژه بیشتر درگیر «خندوانه» بودم و بیشتر کارها بر عهده او بوده است. یکی از پروژه‌هایی که فکر کردیم کار بکنیم مربوط به آقای شهبازی بود و فیلم دوم ما شد و از همکاری با او خیلی خوشحالیم. از اینکه با چنین کارگردان باهوشی همکاری کردیم خوشحالیم.»

محمد شایسته نیز بیان کرد: «همکاری با شهبازی لذت بخش بود و اکثرا با جزئیات مشورت می‌کردیم، رامبد هم در جریان بود. امیدواریم باز هم با شهبازی کار کنیم.»

در ادامه، هومن سیدی، بازیگر فیلم «طلا» در سخنانی گفت: «کار کردن با شهبازی برایم جذاب بود، اتفاقاتی که به وجود می‌آورد به معنای کلاسیک در قصه بزرگ نمی‌آمد، چون همه چیز واقعی است. رویکردی که در لحظه دارد نرم است و به نظر می‌رسد این اتفاق نمی‌افتد، اما پیش می‌آید و از طرفی به شعور مخاطب احترام می‌گذارد.»

مهرداد صدیقیان هم گفت: «یکی از فیلم‌های محبوب زندگی‌ام «نفس عمیق» به کارگردانی پرویز شهبازی بود و این فرصت پیش آمد تا با آقای شهبازی کار کنم، یکی از ویژگی کار کردن با او لمس بودن کارکترها هستند.»

همچنین طناز طباطبایی درباره تجربه همکاری‌اش با شهبازی اظهار کرد: «وقتی فیلم را می‌بینید متوجه می‌شوید آقای شهبازی برای تک تک دیالوگ‌های عبوری فکر کرده است. چقدر ما آموختیم که ساده فیلم ببینیم؟ فکر کنم وقت آن است که حرفه‌ای فیلم ببینیم و نگاه سخت‌گیرانه و باسواد باشد. این فیلم از آن جهت که با یکی از درخشان‌ترین کارگردان‌های سینمای ایران همکاری کردم، برای من عزیز است.»

او همچنین در پاسخ به پرسشی درباره ایفای نقش‌های قربانی، فریب خورده و اغواگر در فیلم‌های مختلف بیان کرد: «خیلی خوشحالم و خیلی افتخار می‌کنم که این نقش‌ها را ایفا کردم. فکر می‌کنم دیگر وقتش شده که نگاه سخت‌گیرانه و حرفه‌ای‌تری در فیلم دیدن پیدا کنیم. تا کی قرار است انقدر ساده و سطحی فیلم ببینیم و نقد کنیم.»

او ادامه داد: «یکی از راحت‌ترین پشت صحنه‌ها را در این فیلم با آقای شهبازی تجربه کردم که بسیار درخشان بود.»

در ادامه نشست پرسش و پاسخ فیلم «طلا»، خبرنگاری خطاب به شهبازی گفت «این‌که شخصیتی حاضر شود بچه‌ای را از کسی که همسرش نیست، باردار شده و نگه دارد آیا با فرهنگ ایرانی اسلامی همخوانی دارد؟» که کارگردان طلا در پاسخ گفت : «خیر، با فرهنگ اسلامی همخوانی ندارد اما این اتفاق را در جامعه می‌بینیم.»

خبرنگار دیگری از نگار جواهریان درباره باورپذیری نقش‌اش سوال پرسید که به جای این بازیگر، کارگردان جواب داد و گفت: «اگر باورپذیر نیست باید فیلم را نقد کنند و در قالب یک یادداشت آموزنده به بیننده بگویند که این فیلم چه مشکلاتی دارد. فضای اینترنتی موجب شده هر کسی در یک خط درباره فیلم نظر دهد که این اتفاق خوب نیست و باید درباره این مسائل بیشتر پرداخته شود.»

 

آیا این خبر مفید بود؟

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون