{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

کاخ اهالی رسانه در هفتمین روز از جشنواره فیلم فجر میزبان سه فیلم سینمایی و یک مستند است. مستند نت‌های مسی یک رویا فیلم‌های دیدن این فیلم جرم است، بیست و سه نفر و پالتو شتری چهار اثری هستند که به ترتیب از ساعت ۱۳ به اکران در خواهند آمد. هفتمین روز از جشنواره فیلم فجر با اکران مستند نت های مسی یک رویا به کارگردانی رضا فرهمند آغاز به کار خواهد کرد.

گروگانگیری در روز هفتم جشنواره فیلم فجر
بیشتر بخوانید
به گزارش پندار آنلاین:

هفتمین روز از سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در حالی در پردیس سینمایی ملت موسوم به کاخ رسانه‌ها آغاز به کار خواهد کرد.

کاخ رسانه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر با آغاز روز هفتم کم کم به روزهای پایانی خود نزدیک می شود. شبی که ماه کامل شد، غلامرضا تختی، مسخره باز، طلا، درخونگاه و قصر شیرین آثاری هستند که تاکنون نظر مثبت اهالی رسانه را به خود جلب کرده اند. 

کاخ اهالی رسانه در هفتمین روز از جشنواره فیلم فجر میزبان سه فیلم سینمایی و یک مستند است. مستند نت‌های مسی یک رویا فیلم‌های دیدن این فیلم جرم است، بیست و سه نفر و پالتو شتری چهار اثری هستند که به ترتیب از ساعت ۱۳ به اکران در خواهند آمد. هفتمین روز از جشنواره فیلم فجر با اکران مستند  نت های مسی یک رویا به کارگردانی رضا فرهمند آغاز به کار خواهد کرد.

نت‌های مسی یک رویا

مستند نت های مسی یک رویا به کارگردانی رضا فرهمند و تهیه کنندگی مرتضی شعبانی از جمله آثار سینمای مستند در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر هستند. 

این مستند به موضوع کودکانی که در یرموک سوریه، بزرگترین محل زندگی فلسطینیان می‌پردازد و در پی جنگ سوریه به‌طور کامل خانه‌هایشان از بین رفته است.

دیدن این فیلم جرم است

رضا زهتابچیان کارگردان جوان سینمای ایران نه تنها نخستین تجربه کارگردانی و نویسندگی خود در عرصه سینما را پشت سر می گذارد بلکه در همان تجربه اول نخستین حضور خود در جشنواره فیلم فجر را نیز تجربه می‌کند. کارگردانی که به واسطه حضور بازیگرانی خوش نام حال به دنبال موفقیتی بزرگ در ابتدای راه خود است.

زهتابچیان امسال با فیلم سینمایی "دیدن این فیلم جرم است" راهی سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر شده است تا در بخش بخش نگاه نو با سایر کارگردانان کار اول رقابت نماید.

در خلاصه داستان فیلم سینمایی "دیدن این فیلم جرم است" آمده است: فقط یک فیلم پنج دقیقه‌ای می‌خواستم تا بعدا بتونم از زنم و دخترم دفاع کنم، ولی امونم ندادند... صدای آژیراشون داره نزدیک‌تر می‌شه... الان مثل مور و ملخ می‌ریزن اینجا.

لیندا کیانی، امیر آقایی، حسین پاکدل، حمیدرضا پگاه از جمله بازیگرانی هستند که در این فیلم سینمایی به ایفای نقش پرداخته اند. حضور حمیدرضا پگاه بازیگر گزیده کار سینما و تلویزیون در این فیلم اتفاق جالبی محسوب میشود. همچنین ناصر آقایی بعد از فیلم بدون تاریخ بدون امضا بار دیگر راهی فجر شده است.

دیدن این فیلم جرم است! به تهیه‌کنندگی محمدرضا شفاه یک فیلم سیاسی است که دریافت پروانه ساخت آن نیز مراحل پر پیچ و خمی داشته و به ماجرای یک گروگانگیری می‌پردازد.

امیر آقایی بازیگر این فیلم بعد از انتشار تصویر خود در این فیلم نوشت: "آرام، با خشمی فروخورده، سرش را گرفتم، و گوشش را نزدیک کشیدم: نشنیدی چی گفتم؟... تمومش کن! اشک بر گونه‌اش دوید و شعله‌اش مرا در بر ‌گرفت. نباید مجاب می‌شدم... دیدن این فیلم جرم است.

۲۳ نفر

مهدی جعفری با دومین اثر خود در مقام کارگردان سینما راهی سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر شده است. فیلم سینمای بیست و سه نفر دومین در هفتمین روز از جشنواره فیلم فجر در پردیس ملت است. 

فیلمبرداری فیلم سینمایی ۲۳ نفر به تهیه‌کنندگی مجتبی فرآورده و کارگردانی مهدی جعفری با حضور سردار قاسم سلیمانی به تاریخ پانزدهم مهر ماه امسال آغاز شد و فیلمبرداری آن نزدیک به سه ماه در تهران و آبادان به طول انجامید.

تصویربرداری یکی از سکانس‌های فیلم با حضور سردار سلیمانی صورت گرفت و در حاشیه آن مجتبی فرآورده در مقام تهیه‌کننده و نیز مهدی جعفری در مقام کارگردان به طرح نکاتی پرداختند.

سردار سلیمانی در این بازدید طی سخنانی کوتاه به اهمیت توجه به خاطرات دفاع مقدس و نیز ویژگی بارز گروه نوجوان اسیری که خاطراتشان در کتاب "بیست و سه نفر" روایت شده است، پرداخت.

در این مراسم حبیب احمدزاده و مرتضی سرهنگی نیز به‌عنوان مهمان و مسئولان سازمان رسانه‌ای اوج به‌عنوان سرمایه‌گذار حضور داشتند.

مهدی جعفری کارگردان فیلم سینمایی ۲۳ نفر پیش از این بیشتر در مقام فیلمبردار در سینما فعالیت داشته و تصویربرداری فیلم سینمایی "به‌وقت شام" از کارهای متأخر او محسوب می‌شود.

فیلم سینمایی ۲۳ نفر اقتباسی از خاطرات گروهی از رزمندگان نوجوان ایرانی است که در جریان جنگ ایران و عراق در سال ۱۳۶۱ به اسارت نیروهای عراقی درآمدند. این گروه کم سن و سال بین ۱۳ تا ۱۷ سال سن داشتند و خاطرات‌شان از دوران اسارت پیش‌تر در قالب کتاب بیست و سه نفر توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود.

پالتو شتری

مهدی علی میرزایی سالها به عنوان فیلمنامه نویس در سینمای ایران به فعالیت مشغول بوده و حالا پس از نگارش هشت فیلمنامه نخستین تجربه خود در عرصه کارگردانی سینما را با نام "پالتو شتری" راهی سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر کرده است.

تخته گاز، نیوجرسی، اولین تولد، کاتیوشا، هفت معکوس، پارادایس، گشت ارشاد هفت فیلمنامه قبلی علی میرزایی هستند که همگی تاکنون به اکران عموم در آمده اند. با نگاهی گذرا به این آثار میتوان دریافت که قلم میرزایی بیشتر به سمت بدنه سینما و گیشه چرخیده و حال باید دید فیلم اول او پالتو شتری با همین نگاه ساخته شده یا خیر.

مهدی علی میرزایی متولد سال 1356 در اصفهان، فیلمنامه نویس و کارگردان ایرانی است. او کارشناسی سینما، گرایش کارگردانی از دانشکده سینما تئاتر تهران و کارشناسی ارشد فلسفه اسلامی از دانشگاه تهران دارد. مهدی علی میرزایی فعالیت هنری‌اش را نگارش فیلم‌نامه‌های سینمایی آغاز کرد.

پالتو شتری در بخش نگاه نو سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور خواهد داشت و داستان آن درباره یک دانشجوی فلسفه است که یک پالتو از پدرش به ارث برده و با پوشیدنش افکار وسوسه آمیز و موذیانه به سراغش می آید.

مهدی علی میرزایی پیش از این، تله فیلم «دکانهای پیامبری» را در سال 1388، تله فیلم «استخاره» در سال 1394 و تله فیلم تاریخی «حاجتنامه نظرعلی» در سال 1394 را کارگردانی کرده است.

سام درخشانی، بهاره کیان افشار، لیندا کیانی، بانیپال شومون، شاهرخ فروتنیان، افسانه چهره آزاد، پریوش نظریه، علیرضا مهران و طوفان مهردادیان از جمله بازیگرانی هستند که در پالتو شتری به ایفای نقش پرداخته اند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون