{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

محمد امیری دوماری و بهرام پورامیری نویسندگان و کارگردانان اثر، به همراه حامد بهداد، جواد عزتی، گیتی قاسمی بازیگران فیلم، هومن بهمنش مدیر فیلمبرداری در تشست خبری فیلم جان دار حضور داشتند.

حامد بهداد: اقرار می‌کنم که از پیچیدگی‌های سیاه سینما بی‌خبرم
بیشتر بخوانید
به گزارش پندار آنلاین:

نشست خبری فیلم سینمایی "جان دار" به کارگردانی مشترک محمد امیری دوماری و بهرام پورامیری با اجرای فرزاد حسنی در پردیس ملت موسوم به کاخ رسانه برگزار شد.

محمد امیری دوماری و بهرام پورامیری نویسندگان و کارگردانان اثر، به همراه حامد بهداد، جواد عزتی، گیتی قاسمی بازیگران فیلم، هومن بهمنش مدیر فیلمبرداری در تشست خبری فیلم جان دار حضور داشتند.

پورامیری درباره مشکل اصلی کاراکترها در فیلم گفت: مشکل زندگی این خانواده از پیش وجود داشته که یک اتفاق آن را نشان می دهد.

دوماری درباره رگبار مشکلات در فیلم جان دار اضافه کرد: من فکر نمیکنم که بعد از ابد و یک روز این مشکلات بوجود آمده اند. از نظر من مشکلات اجتماعی در فیلم‌ها خیلی قبلتر از آن فیلم شروع شده اند. ما سعی نکردیم در جان دار بدبختی را نشان دهیم. خواستیم مخاطب در داستان فیلم درگیر شود و امیدواریم که این اتفاق رخ داده باشد.

پورامیری در همین راستا ادامه داد: در ابتدای فیلم جان دار همه چیز عالی است و بحران باعث نشان دادن روی واقعی آدمها می شود.

دوماری درباره نقش باران کوثری در فیلم اضافه کرد: چیزی که در فیلمنامه وجود داشت و ما تلاش به انجام آن کردیم تردیدی است که شخصیت اسما در داستان دارد. انفعال بیشتر انفعال خودخواسته کاراکتر است.

پورامیری درباره پایانبندی فیلم افزود: کمال در سکانس دادگاه نمیخواهد برای دیگران هم بدی به بار بیاورد. گذاشتن سکانس ادامه این آدم کار سختی نبود. ما دهها پایان برای این فیلم نوشتیم اما چیزی که در فعل فیلم ما می گنجید این پایان بود.

گیتی قاسمی درباره حضورش در این فیلم گفت: من مثل سایر بازیگران در نقش کنکاش می کنم. اما اگر سایر بازیگران از بیرون به درون نقش می رسند. من احساس میکنم که سنم بیست سال بیش از سن کنونی من است.

حامد بهداد درباره شائبه های مالی فیلم جان دار اضافه کرد: من نمیدانم کی چه مجوزی دارد یا ندارد. باور کنید یا من میخواهم معانی یک فیلم اجتماعی را در خودم منطبق کنم و یا آن نقطه واقعاً وجود دارد. اقرار میکنم اقتصادی و روابط پیچیده و تاریک یک اتفاق سینمایی بی خبرم. من باور کنید با این دو برادر سه بار فیلمنامه را خواندم تا مبادا فکر کنند حامد بهداد از بالا به آنها نگاه می کند. من از مردمم و در کنار مردمم.

بهمنش در همین رابطه اضافه کرد: همه عوامل فیلم جان دار با تهیه کنندگی این فیلم قرارداد بسته اند. سالهاست که قرار بر خصوصی سازی است و افراد خصوصی وارد سینما می شود. ما نمیتوانیم به هرکسی بهتان بزنیم.

پورامیری درباره فیلمنامه جان دار افزود: ما در هنگام نگارش فیلمنامه تنها به دنبال همذات پنداری بودیم و میخواستیم مخاطب با ما ارتباط برقرار کند.

جواد عزتی درباره فیلم جان دار اضافه کرد: اول سوالی که بازیگر با خود می کند اینکه من از بازی در این فیلم راضی هستم یا نه. شاید من آخر فیلم را دوست نداشته باشم اما انتخاب دوستان است اما در مجموع خوشحالم که در این فیلم هستم.

علی شادمان درباره حضور خود در فیلم جان دار ادامه داد: من اولین بار که فیلمنامه جان دار خواندم از دهه هفتادی بودن نویسندگان کیف کردم. این فیلم برای من سراسر لذت و احساس خوب است و همین برای من کافی است.

محمدرضا دلپاک درباره حضورش به عنوان صدابردار گفت: کار کردن با جوانان همیشه برای من جذاب است. من 30 دوره در جشنواره فیلم فجر حاضر هستم و این جشنواره از هم همیشه پرحاشیه تر در نشست ها برگزار شده است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون